Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2013 r.
9:19
Edytuj ten wpis

Zabił psy drewnianym drążkiem i zakopał

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 9 A A

82-letni mężczyzna zabił dwa psy. Najpierw uderzał je drewnianym drążkiem, a potem zakopał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło we wtorek na jednej z posesji w Woli Zadybskiej.

O całym zajściu policję powiadomiła córka właścicielki zabitych psów. Sprawcą okazał się 82-latek z tej samej miejscowości. - Mężczyzna przy pomocy drewnianego drążka uśmiercił zwierzęta, które później zakopał w sadzie. Były to dwa psy rasy mieszanej - mówi podkom. Jacek Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Na podstawie ustawy o ochronie zwierząt, uśmiercanie zwierząt z naruszeniem przepisów zagrożone jest karą do nawet do 3 lat więzienia. Teraz za swój czyn 82-latek odpowie przed sądem.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2013 o 18:31

podejrzewam, ze właścicielka sama dziadkowi kazała zabić, a córka teraz na niego doniosła

Avatar
sw / 21 sierpnia 2013 o 14:30

Jestem w jakiś dziwny sposób przekonany, że ten marny człowieczyna nawet nie zdaje sobie sprawy z naganności własnego zachowania. Pewne obyczaje są ogólnie tolerowane, a nawet akceptowane! Szczególnie w środowisku wiejskim, gdzie pies uwiązany na łańcuchu wpisuje się w obraz „sielanki”. Sądy także nie wykazują zainteresowania przykładnym karaniem za okrucieństwa wobec zwierząt. Jeśli już, to dadzą cos w zawiasach i uważają sprawę za zakończoną.

Będzie się stary śmieć smażył w piekle, niech zdycha w męczarniach!!! Bydlak

rozwiń
Avatar
monia / 21 sierpnia 2013 o 13:37

mam w domu takiego samego bydlaka, bo na słowo "dziadek" nie zasłużył jeszcze pomimo swoich 77 lat

będac nastolatką zabrał biednego psa do lasu i wrócił sam.. twierdził, że mu uciekł (1,5 roczna suczka), między czasie poleciało kilka kotów. Teraz jak nie jest w stanie złapać ani kota ani psa bije kury ( bez opamiętania rzuca kijami  - kilka sztuk już padło. Byłam z tym na policji, ale dizelnicowego oczywiście się nie boi i dalej robi swoje!!!

stary dziadyga kłóci się z kazdym z rodziny, za  sąsiada dostał zawiasy bo po nocy popieścił go kamieniem po głowie! i takiemu nic nie można zrobić!!!! POLSKIE PRAWO!!!! a do tego odgraża się, ze choćby miał pójść siedzieć to sprzątnie tego co będzie mu stawał na drodze.... i bądz tu człowieku mądry i czuj się bezpieczny

mam w domu takiego samego bydlaka, bo na słowo "dziadek" nie zasłużył jeszcze pomimo swoich 77 lat

będac nastolatką zabrał biednego psa do lasu i wrócił sam.. twierdził, że mu uciekł (1,5 roczna suczka), między czasie poleciało kilka kotów. Teraz jak nie jest w stanie złapać ani kota ani psa bije kury ( bez opamiętania rzuca kijami  - kilka sztuk już padło. Byłam z tym na policji, ale dizelnicowego oczywiście się nie boi i dalej robi swoje!!!

stary dziadyga kłóci się z kazdym z rodziny, za  sąsiada dostał zawiasy b... rozwiń

Avatar
Lublinek / 21 sierpnia 2013 o 12:52

mam nadzieję, że jak wreszcie będzie zdychał, to w męczarniach .... stary śmieć 

Avatar
Witold / 21 sierpnia 2013 o 12:10

Będzie się stary śmieć smażył w piekle, niech zdycha w męczarniach!!! Bydlak

Avatar
n / 21 sierpnia 2013 o 10:53

za symboliczną złotówkę mogę go zatłuc

Avatar
wiola / 21 sierpnia 2013 o 10:48

Współczuje rodzinie takiego ojca,dziadka, brata itd. 

Typowe zachowanie zacofańców! 

Avatar
sw / 21 sierpnia 2013 o 10:44

Nic dziadkowi nie zrobia. Tradycja nieuszanowania zycia zwierzat na polskiej wsi jest tak bardzo zakorzeniona, iz od starca nie mozna wymagac zadnych odruchow empatii dla niewinnego stworzenia. Prostota mysli gminnej nie zostanie wyrugowana poprzez sparalizowane sady. Pies mial sluzyc "panu" bedac uwiezionym na lancuchu. Milosc do blizniego wprost przeklada sie na milosc do zwierzecia. Ludzie nienawidza samych siebie, a wiec o czym tutaj dyskutowac.... Kara powinna byc bardzo, ale to bardzo surowa.... Nawet biorac pod uwage wiek sprawcy tak bestialskiego czynu...

Avatar
Hania / 21 sierpnia 2013 o 10:42

Mam nadzieję że sąd nie ugnie sie przed wiekiem sprawcy i starzec dokona żytwota w więziennej celi.

Avatar
Gość / 21 sierpnia 2013 o 18:31

podejrzewam, ze właścicielka sama dziadkowi kazała zabić, a córka teraz na niego doniosła

Avatar
sw / 21 sierpnia 2013 o 14:30

Jestem w jakiś dziwny sposób przekonany, że ten marny człowieczyna nawet nie zdaje sobie sprawy z naganności własnego zachowania. Pewne obyczaje są ogólnie tolerowane, a nawet akceptowane! Szczególnie w środowisku wiejskim, gdzie pies uwiązany na łańcuchu wpisuje się w obraz „sielanki”. Sądy także nie wykazują zainteresowania przykładnym karaniem za okrucieństwa wobec zwierząt. Jeśli już, to dadzą cos w zawiasach i uważają sprawę za zakończoną.

Będzie się stary śmieć smażył w piekle, niech zdycha w męczarniach!!! Bydlak

rozwiń
Avatar
monia / 21 sierpnia 2013 o 13:37

mam w domu takiego samego bydlaka, bo na słowo "dziadek" nie zasłużył jeszcze pomimo swoich 77 lat

będac nastolatką zabrał biednego psa do lasu i wrócił sam.. twierdził, że mu uciekł (1,5 roczna suczka), między czasie poleciało kilka kotów. Teraz jak nie jest w stanie złapać ani kota ani psa bije kury ( bez opamiętania rzuca kijami  - kilka sztuk już padło. Byłam z tym na policji, ale dizelnicowego oczywiście się nie boi i dalej robi swoje!!!

stary dziadyga kłóci się z kazdym z rodziny, za  sąsiada dostał zawiasy bo po nocy popieścił go kamieniem po głowie! i takiemu nic nie można zrobić!!!! POLSKIE PRAWO!!!! a do tego odgraża się, ze choćby miał pójść siedzieć to sprzątnie tego co będzie mu stawał na drodze.... i bądz tu człowieku mądry i czuj się bezpieczny

mam w domu takiego samego bydlaka, bo na słowo "dziadek" nie zasłużył jeszcze pomimo swoich 77 lat

będac nastolatką zabrał biednego psa do lasu i wrócił sam.. twierdził, że mu uciekł (1,5 roczna suczka), między czasie poleciało kilka kotów. Teraz jak nie jest w stanie złapać ani kota ani psa bije kury ( bez opamiętania rzuca kijami  - kilka sztuk już padło. Byłam z tym na policji, ale dizelnicowego oczywiście się nie boi i dalej robi swoje!!!

stary dziadyga kłóci się z kazdym z rodziny, za  sąsiada dostał zawiasy b... rozwiń

Avatar
Lublinek / 21 sierpnia 2013 o 12:52

mam nadzieję, że jak wreszcie będzie zdychał, to w męczarniach .... stary śmieć 

Avatar
Witold / 21 sierpnia 2013 o 12:10

Będzie się stary śmieć smażył w piekle, niech zdycha w męczarniach!!! Bydlak

Avatar
n / 21 sierpnia 2013 o 10:53

za symboliczną złotówkę mogę go zatłuc

Avatar
wiola / 21 sierpnia 2013 o 10:48

Współczuje rodzinie takiego ojca,dziadka, brata itd. 

Typowe zachowanie zacofańców! 

Avatar
sw / 21 sierpnia 2013 o 10:44

Nic dziadkowi nie zrobia. Tradycja nieuszanowania zycia zwierzat na polskiej wsi jest tak bardzo zakorzeniona, iz od starca nie mozna wymagac zadnych odruchow empatii dla niewinnego stworzenia. Prostota mysli gminnej nie zostanie wyrugowana poprzez sparalizowane sady. Pies mial sluzyc "panu" bedac uwiezionym na lancuchu. Milosc do blizniego wprost przeklada sie na milosc do zwierzecia. Ludzie nienawidza samych siebie, a wiec o czym tutaj dyskutowac.... Kara powinna byc bardzo, ale to bardzo surowa.... Nawet biorac pod uwage wiek sprawcy tak bestialskiego czynu...

Avatar
Hania / 21 sierpnia 2013 o 10:42

Mam nadzieję że sąd nie ugnie sie przed wiekiem sprawcy i starzec dokona żytwota w więziennej celi.