Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2016 r.
10:43

Zachodnia obwodnica Lublina. Już wiadomo, kiedy otwarcie!

Autor: Zdjęcie autora pp
386 40 A A
Zachodnia obwodnica Lublina. Fot. Maciej Kaczanowski
Zachodnia obwodnica Lublina. Fot. Maciej Kaczanowski

W piątek kierowcy pojadą zachodnią obwodnicą Lublina. Droga będzie otwarta dla ruchu od godz. 13

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Dziś zakończą się ostatnie prace wynikające z pozwolenia na użytkowanie oraz wprowadzenia nowej organizacji ruchu na obwodnicy Lublina. W piątek ok. godz. 13 pierwsi kierowcy wjadą na jej zachodnią część w ciągu drogi ekspresowej S19 - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnicę otworzą oficjalnie Jerzy Szmit - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa i Jacek Bojarowicz, generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.Budowa zachodniego odcinka obwodnicy ruszyła 29 października 2014 roku. Wykonawca – firma Budimex – na zbudowanie drogi miał czas do 29 listopada. Prace zakończyły się kilka dni przed tym terminem.

– Powstał odcinek drogi ekspresowej S19 o długości 9,763 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Nowa droga jest dopełnieniem układu komunikacyjnego. Teraz samochody jadące na kierunkach Rzeszów-Warszawa- Zamość- Chełm-Biała Podlaska nie muszą już wjeżdżać do miasta.

Nowa droga pozwala ominąć Lublin od strony zachodniej. Zachodnia obwodnica rozpoczyna się od wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i kończy się na połączeniu z istniejącą DK19 w Konopnicy. Powstały też dwa węzły: Lublin Szerokie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Brakujący odcinek od węzła Konopnica-Radawiec do 747 buduje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nieco ponad 3,7 kilometra trasy zostanie poprowadzone po nowym śladzie.

W ramach specustawy drogowej przejęli pod budowę tego fragmentu obwodnicy przejęli 390 budynków i 265 działek. Inwestycja kosztowała 620 mln zł.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
assasa / 8 grudnia 2016 o 21:54
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał: "Czas na przesunięcie granic Lublina" Jak ci dorzucą podatek od psich kup, deszczówki, psa, kota, kreta w ogrodzie, i nie wiadomo co jeszcze, to będziesz na kolanach błagał abyś był z powrotem włączony do Konopnicy.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 21:34
+1
Przed terminem. Dobrze pisze. Kilkanascie dni to prace odbiorowr i nie sa liczone do czasu budowy.sam sie doucz komentatorze.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 11:11
+1
Jak wszędzie w Polandii: full wypas bo są 2 pasy (nawet na większości tzw. "autostrad"); a przecież wiadomo, że ruch się nasila ekspresowo i za kilka lat będzie trzeba dobudować 3-ci pas!
Avatar
Kres / 9 grudnia 2016 o 09:04
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szczere i bardzo serdeczne podziękowania dla lubelskich posłów PO i PSL za zmarnowanie dwóch poprzednich kadencji parlamentu na przygotowanie budowy południowej obwodnicy Lublina. Można w tym miejscu jedynie przytoczyć słowa klasyka z Restauracji Sowa i Przyjaciele.
Południowa obwodnica Lublina nigdy nie była planowana w krajowym programie budowy dróg, za jakiejkolwiek opcji rządzącej, więc pomyśl trochę politruku. Plany w okolicach Lublina znane już od 20 lat i żadna ekipa nie wprowadzała tej drogi. Podziękuj więc też PiS, SLD itd. To zadanie miasta Lublina, ale poprzednicy Żuka mieli w d... w ogóle infrastrukturę, więc teraz są duże zapóźnienia i trzeba robić pilniejsze rzeczy. Dziękujmy Bogu i poprzedniemu rządowi, żę zbudowano to co jest, bo jeśli zostawili by obecnej "dojnej zmianie" to jeszcze długo poczekalibyśmy. Przykładem S19 na południe od Rzeszowa, gdzie papiery gotowe, minister Adamczyk (pożal się Boże) trąbi wszędzie jaka to priorytetowa ekspresówka ta ViaBaltica, tymczasem przetargu w ciągu roku nie ogłoszono choćby na Koncepcję Programową. TRAGEDIA!!!
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin-Kurów. Autostrada, droga szybkiego ruchu...  Nazwa nie jest ważna. To , po prostu bubel.
Miejmy nadzieję, że będziesz konsekwentny i z tego bubla korzystać nie będziesz.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamiast cie cieszyć, to niektóre cebulaki jak zwykle plączą. Za krótka, za mało pasów, bubel, źle oznakowana. Jeżdżę dużo po Europie i też nie mają idealnych autostrad. dróg szybkiego ruchu.
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy!
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy! rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:11
Ekrany dzwiekochlonne mogli by przeniesc z S17 lublin-piaski gdzie jest ich za dużo i kazdy by byl zadowolony :)
Avatar
Daniel / 8 grudnia 2016 o 21:51
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się przepisy)?? Mam wrażenie, że szukano tutaj na siłę oszczędności, akurat przyoszczędzono tam, gdzie nie powinno się.
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się p... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:19
A my z PISu jesteśmy, biliśmy i będziemy przeciwko tej obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:35
To prawda granice Lublina docelowo powinny być do obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:34
Jeszcze odcinek południowy i będzie ok. między węzłami Węglin i Felin
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:29
FAjna no co
Avatar
Kres / 9 grudnia 2016 o 09:04
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szczere i bardzo serdeczne podziękowania dla lubelskich posłów PO i PSL za zmarnowanie dwóch poprzednich kadencji parlamentu na przygotowanie budowy południowej obwodnicy Lublina. Można w tym miejscu jedynie przytoczyć słowa klasyka z Restauracji Sowa i Przyjaciele.
Południowa obwodnica Lublina nigdy nie była planowana w krajowym programie budowy dróg, za jakiejkolwiek opcji rządzącej, więc pomyśl trochę politruku. Plany w okolicach Lublina znane już od 20 lat i żadna ekipa nie wprowadzała tej drogi. Podziękuj więc też PiS, SLD itd. To zadanie miasta Lublina, ale poprzednicy Żuka mieli w d... w ogóle infrastrukturę, więc teraz są duże zapóźnienia i trzeba robić pilniejsze rzeczy. Dziękujmy Bogu i poprzedniemu rządowi, żę zbudowano to co jest, bo jeśli zostawili by obecnej "dojnej zmianie" to jeszcze długo poczekalibyśmy. Przykładem S19 na południe od Rzeszowa, gdzie papiery gotowe, minister Adamczyk (pożal się Boże) trąbi wszędzie jaka to priorytetowa ekspresówka ta ViaBaltica, tymczasem przetargu w ciągu roku nie ogłoszono choćby na Koncepcję Programową. TRAGEDIA!!!
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin-Kurów. Autostrada, droga szybkiego ruchu...  Nazwa nie jest ważna. To , po prostu bubel.
Miejmy nadzieję, że będziesz konsekwentny i z tego bubla korzystać nie będziesz.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamiast cie cieszyć, to niektóre cebulaki jak zwykle plączą. Za krótka, za mało pasów, bubel, źle oznakowana. Jeżdżę dużo po Europie i też nie mają idealnych autostrad. dróg szybkiego ruchu.
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy!
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy! rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:11
Ekrany dzwiekochlonne mogli by przeniesc z S17 lublin-piaski gdzie jest ich za dużo i kazdy by byl zadowolony :)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 22:45
-1
Granice Lublina przesunąć do obwodnicy. Koniec z chamstwem wójtów i korzystania z dobrodziejstwa miasta co za darmo utrzymuje komunikację i infrastrukturę, aby PSLowe pomioty miały gdzie pracować.
Avatar
assasa / 8 grudnia 2016 o 21:54
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał: "Czas na przesunięcie granic Lublina" Jak ci dorzucą podatek od psich kup, deszczówki, psa, kota, kreta w ogrodzie, i nie wiadomo co jeszcze, to będziesz na kolanach błagał abyś był z powrotem włączony do Konopnicy.
Avatar
Daniel / 8 grudnia 2016 o 21:51
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się przepisy)?? Mam wrażenie, że szukano tutaj na siłę oszczędności, akurat przyoszczędzono tam, gdzie nie powinno się.
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się p... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 21:34
+1
Przed terminem. Dobrze pisze. Kilkanascie dni to prace odbiorowr i nie sa liczone do czasu budowy.sam sie doucz komentatorze.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:52
-1
NIEDOUCZONY, NIEPODPISANY PISMAKU - CZY WIESZ CO PISZESZ - CYTUJĘ - Wykonawca – firma Budimex – na zbudowanie drogi miał czas do 29 listopada. Prace zakończyły się kilka dni przed tym terminem. - ZA TAKIE IDIOTYZMY NAWET W SZTANDARZE LUDU BYŚ SIĘ NIE UTRZYMAŁ
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:19
A my z PISu jesteśmy, biliśmy i będziemy przeciwko tej obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:35
To prawda granice Lublina docelowo powinny być do obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:34
Jeszcze odcinek południowy i będzie ok. między węzłami Węglin i Felin
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!