środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Żacy – mieszkańcy.Ostatnie starcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2006, 22:00

Jeszcze dwa duże plenerowe koncerty, ogromna dyskoteka i pokaz sztucznych ogni w środku nocy. Tyle muszą znieść mieszkańcy Lublina, którym przeszkadza hałas z trwających od tygodnia Dni Kultury Studenckiej.


Noc z czwartku na piątek, okolice północy. Na miasteczku akademickim UMCS kończy się koncert grupy Hey. W tym samym czasie w policyjnych komisariatach urywają się telefony. Dzwonią mieszkańcy z różnych części miasta. Bo głośną muzykę słychać nie tylko w rejonie uniwersytetu.
– I tak jest od tygodnia – tłumaczy Agnieszka Pawlak z lubelskiej policji. – Każdego dnia dzwonią do nas dziesiątki lublinian skarżących się na hałas. Ale my nic nie możemy na to poradzić – dodaje. – Studenci dostali zgodę władz miasta na organizowanie koncertów trwających do określonej godziny, zazwyczaj do północy. My możemy jedynie wysłuchać skarg mieszkańców i poinformować, że mogą złożyć wniosek o ściganie za zakłócenie ciszy nocnej. Na razie jednak nikt takiego wniosku nie złożył.
Organizatorzy Dni Kultury Studenckiej przyznają, że rozumieją zdenerwowanych mieszkańców. – Zdajemy sobie sprawę, że głośne koncerty mogą niektórym przeszkadzać – mówi Justyna Stępniak, przewodnicząca Samorządu Studentów UMCS organizującego Kozienalia. – Możemy ich tylko za to przeprosić.
– Ale z drugiej strony, raz w roku lubelscy studenci mogą się trochę pobawić – dodaje Zygmunt Świć, szef Samorządu Studentów Politechniki Lubelskiej, która organizuje Juwenalia. – Wszystkie imprezy przebiegają spokojnie i kończą się maksymalnie w okolicach północy. Poza tym, w tym roku nie było żadnych ekscesów. Ludziom może przeszkadzać tylko hałas.
Studenci zastrzegają, że już kilka dni wcześniej informowali mieszkańców o planowanych imprezach. – Rozwiesiliśmy na blokach plakaty, na których można przeczytać kiedy i gdzie będzie głośno – wyjaśnia Świć. – Zrobiliśmy co w naszej mocy, żeby nasza zabawa przeszkadzała im jak najmniej.
– A najbardziej rozgoryczonych mieszkańców pocieszamy, że wszystkie imprezy skończą się już jutro – mówi Stępniak. – Muszą więc wytrzymać jeszcze dwa dni.

Tam będzie głośno

Sobota
• koncert: Sidney Polak, T-Love (godz. 19 – miasteczko akademickie UMCS)
• całonocna dyskoteka (godz. 21 – stołówka politechniki)

Niedziela
• koncert: Hurt, Akurat, Lady Pank (godz. 16 – tereny zielone za politechniką)
• pokaz sztucznych ogni (godz. 23.55 – tereny zielone za politechniką)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!