sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Zainaugurowali nowy rok akademicki na KUL (zdjęcia)


Tradycyjnie w trzecią niedzielę października Katolicki Uniwersytet Lubelski uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki - 99. w historii uczelni

W tym roku inauguracja miała szczególny charakter – zakończyła obrady V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach” i rozpoczęła obchody 100-lecia uniwersytetu, który, jak podkreślił rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński – jest jednym z pierwszych dzieł wolnych Polaków po odzyskaniu niepodległości.

Mszy św. na rozpoczęcie uroczystości przewodniczył abp Gintaras Grušas, Metropolita Wileński, a tegoroczny wykład inauguracyjny – „Polska w postchrześcijańskiej Europie”, wygłosił prof. Wojciech Roszkowski.

- Zbliżająca się 100. rocznica powstania naszego uniwersytetu jest okazją do święta dla całego środowiska akademickiego, ale skłania też do refleksji i analiz, by wnioski z nich płynące stały się pomocne w opracowywaniu koncepcji dalszego rozwoju uczelni. A – co chcę podkreślić – mimo dynamicznie zmieniających się realiów nasze plany na przyszłość budowane będą niezmiennie zgodnie z dewizą wybraną przez ks. Idziego Radziszewskiego i zapisaną w Statucie KUL – Deo et Patriae – powiedział rektor KUL podczas uroczystości w auli.

Ks. prof. Dębiński podkreślił również znaczący wzrost w zakresie uzyskanych grantów naukowo-badawczych w ostatnim roku akademickim oraz fakt ukończenia kilku ważnych inwestycji budowlanych, niezbędnego elementu funkcjonowania i rozwoju uczelni.

Studenci, zwłaszcza ci rozpoczynający swą edukację usłyszeli rektorskie życzenia, by optymalnie wykorzystali ten wyjątkowy w swoim życiu czas na rozwój intelektualny i duchowy. (oprac.)

Czytaj więcej o: Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2016 o 18:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten z środka tochyba jakiś zaoczny. 3 dychy na bank.
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2016 o 13:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ta uczelnia daje prace nawet w bezpiece , ciekawe nie??????
Rozwiń
Gość
Gość (16 października 2016 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8 i 9) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!