poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Zalew Zemborzycki: MOSiR zamknął kąpieliska na Marinie i Wrotkowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2013, 14:33
Autor: Dominik Smaga

Baseny w ośrodku Słoneczny Wrotków są czynne (Jacek Świerczyński)
Baseny w ośrodku Słoneczny Wrotków są czynne (Jacek Świerczyński)

Nieczynne są kąpieliska na Marinie i Wrotkowie. O ich zamknięciu zdecydował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po tym, jak w wodzie pojawiły się wykwity glonów.

– Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie pobrali już próbki wody do badań. Teraz czekamy na ich wyniki. To od nich będzie zależało, czy w zalewie można bezpiecznie się kąpać – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

Dopóki sanepid nie poda wyników badań, kąpieliska będą nieczynne. – Wyników spodziewamy się w przyszłym tygodniu – dodaje Bednarczyk. – Może się okazać, że to, co się pojawiło nie jest groźne dla zdrowia i nadal można bezpiecznie się kąpać, ale wolimy dmuchać na zimne, stąd decyzja o zamknięciu kąpielisk.

Baseny czynne

Decyzja ta nie ma wpływu na działalność kompleksu basenów w ośrodku Słoneczny Wrotków. Obiekty te są cały czas czynne i nie są zasilane wodą ze zbiornika. MOSiR zastrzega również, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by korzystać z Zalewu Zemborzyckiego pływając kajakiem, motorówką, pod żaglami lub na nartach wodnych.

Wykwity zostały zaobserwowane po stronie Wrotkowa, w pobliżu kąpieliska. Na razie nie wiadomo, czy glony, które pojawiły się w wodzie to sinice, które przez lata uniemożliwiały bezpieczną kąpiel w Zalewie Zemborzyckim.

Próbki pobrane w czerwcu 2011 r. zostały ocenione przez naukowców z KUL i Polskiej Akademii Nauk, jako "wysoko toksyczne”. W zeszłym roku przez cały sezon woda w zalewie była zdatna do kąpieli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
arnold
anka
S Y L W E S T E R
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

arnold
arnold (3 sierpnia 2013 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przecież sam wielmożny prezez Mosiru codziennie rano odwiedza zalew, dowożony luksusową limuzyną, wypadając prawie  przez podłogę(daweoo espero) prze osobistego kierowę. Osobiście dba o  zalewu kotłując ogromne pieniądze w oczyszczanie zalewu, wstyd do dymisjii

Rozwiń
anka
anka (3 sierpnia 2013 o 05:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prezydenta Żuka g-wno ta sprawa obchodzi.
Wojewoda robi krecią robotę wydając kuriozalną decyzje admnistracyjną w sprawie odpowiedzialności za zalew. Po tej decyzji nie ma odpowiedzialnego za sprzątanie zalewu. Sama Pani wojewoda spędza urlop za granicą, a w chamy kompcie się w fekaliach i Bóg wie w czym.
OTO SĄ GOSPODARZE NASZEGO REGINU.

Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (3 sierpnia 2013 o 02:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

-------------NO   TO   WRESZCIE   JEST   ZARZUT  NA   PREZYDENTA  ŻUKA ------------------------------------- Tylko  kto  ma  zareagować  gdy  lubelska  prokuratura  pertraktuje  z  Ratuszem  budynek  po  Domu  Dziecka ,  CBA  "wyciszona"  a  szefem  NIK  został  członek  Platformy  Oszustów (PO) .   Dlaczego  zarzut  na  Prezydenta  Żuka , bo  Prezydent  zaakceptował  i  współtworzył  przemianowanie  Miejskiego  Ośrodka Sportu i Rekreacji  na  SPÓŁKE  MOSIR (sic?).    Teraz  "Spółka  MOSiR"  przejęła  baseny  na  Wrotkowie i pobiera  opłaty  za  korzystanie  z  basenów  a  Miejskim  Akwenem  Wodnym  jakim  jest  dla  Lublinian   Zalew  Zemborzycki  przestała  się  zajmować (sic?).    Od  kilku  już  ,lat  wiadomo  jest , że  Zalew  jest  za nieczyszczony  i  należy  Zalew  oczyścić .  Były  nawet  DOTACJE  UNIJNE  na  oczyszczenie  Zalewu  i  zagospodarowanie  leśnej  Dąbrowy  ALE  PREZYDENT  NIE  REAGUJE  BO  UPATRUJE   BIZNES   W  BA SENACH  I  GOLFIE oraz  przygotowuje  PRZEJĘCIE  POD  WŁASNOŚĆ  SPÓŁKI  MOSIR  CAŁEGO  AK WENU  WODNEGO  ZALEW  ZEMBORZYCKI  ZA  którego  uzytkowanie  Lublinianie  będą  PŁACIĆ !!!.  Pan  Prezydent  gra  "znaczonymi  kartami"  i  działa  wbrew  interesom  Mieszkańców  Lublina !!! .   Do  końca  kadencji  Pan  "kombinator"  Prezydent  może  NIE  PRZETRZYMAĆ  (?)  dlatego  PIS  powinien  złożyć  doniesienie  do  Prokuratury  w  Krakowie  a  My  do  REFERENDUM !!!.

Rozwiń
paweł
paweł (2 sierpnia 2013 o 17:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

haha coś w tym chyba jest panowie, bo gdy tylko zobaczyłem nagłówek to od razu pomyślałem o tym samym...

Rozwiń
Żeglarz
Żeglarz (2 sierpnia 2013 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Też mi się tak wydaje, że MOSiR nagania klientów na baseny. Bo akurat w piątek popołudniu zamykają Marinę i Wrotków. Jak wspomina autor glony znaleziono tylko na Wrotkowie a nie na Marinie, każdy chyba wie, że wszelki syf spływa do Wrotkowa omijając Marinę. Więc coś jest nie tak, wielokrotnie zamykano kompielisko na Wrotkowie a Marina dalej działała. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!