niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Zalew Zemborzycki: Zmiany na Marinie. Będą nowe atrakcje

Dodano: 30 lipca 2015, 21:10
Autor: Dominik Smaga

Nowe boiska powstaną nad Zalewem Zemborzyckim po stronie ośrodka Marina. Zapowiedziały to wczoraj władze Lublina i zarządzająca terenami wokół zalewu miejska spółka MOSiR.

Na zielonym terenie obok klubów żeglarskich urządzony ma być plac zabaw dla dzieci. Nieco dalej, obok boiska znajdującego się niedaleko ul. Krężnickiej i przystanku, powstanie siłownia pod gołym niebem.

Na pasie zieleni naprzeciw pomostu, między dwoma szpalerami lip (drzewa te są pomnikami przyrody), powstaną dwa boiska. Jedno do siatkówki plażowej, drugie do plażowej piłki nożnej. – Będą ogólnodostępne i bezpłatne – zapowiada Marcin Bielski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowane jest też oświetlenie terenu.

Inwestycja ta była zgłoszona do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zebrała za mało głosów, ale potem została dopisana przez Ratusz do listy wydatków, bo pojawiły się wolne fundusze. Pierwotnie planowano, że boiska powstaną po stronie Wrotkowa, ale ostatecznie stanęło na Marinie.

– Po tym jak udało nam się zmienić Słoneczny Wrotków chcemy przekonać mieszkańców także i do tej strony zalewu – mówi Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina. – Na zmianę miejsca projektu zgodził się jego autor – podkreśla Piotr Choroś z Urzędu Miasta.

Ponieważ pieniądze znalazły się dość późno, z nowych atrakcji będzie można korzystać dopiero w przyszłym roku. Ale już teraz Marina się zmienia, prywatny przedsiębiorca stworzył tu plażę i postawił namiot, w którym mają się odbywać koncerty.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 lipca 2015 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Inwestycja ta była zgłoszona do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zebrała za mało głosów, ale potem została dopisana przez Ratusz do listy wydatków, bo pojawiły się wolne fundusze." - do drugiej zresztą też Wniosek z tego prosty MOSIR siłami i funduszami Budżetu Obywatelskiego chciał zrobić sobie inwestycje. Może jeszcze jakaś inna spółka miejska zgłosi swój projekt... np MPWiK zrobi projekt na remont swojej siedziby.
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2015 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkam na prawym brzegu,ale remontu nie widzę,może wyślijcie kogoś,bo faktury przyjdą.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2015 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziękuję za informacje o pomostach. Poszukiwania ogłaszam za zakończone. Za niesprawiedliwe insynuacje przepraszam!
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2015 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomosty są, ale ze względu na trwający remont prawego brzegu jest za niski poziom wody by je z powrotem zainstalować. Teoria spisku hahaha...
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2015 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto wie gdzie się podziały pomosty drewniane, które sezon czy dwa temu zainstalowano przy brzegu zalewu. Szkoda, bo były bardzo fajne. Miały służyć wędkarzom, ale korzystali z nich wszyscy. Może teraz służą gdzieś na pojezierzu w sąsiedztwie działki jakiegoś notabla? Ogłaszam poszukiwania wśród internautów. Nagroda: sławetny "uśmiech kierownika odciśnięty w betonie" :).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!