Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2009 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Zamek pięknieje i dostaje nagrody

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 6 A A

Zamek Lubelski najlepiej odnowionym zabytkiem w Polsce? To bardzo możliwe, bo znalazł się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy”. Jutro poznamy zdobywcę głównej nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs organizuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To sposób na wyróżnienie najlepszych projektów, realizowanych za unijne pieniądze. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach, m. in. za renowację obiektów turystycznych, zabytkowych i programy promujące turystykę.

- To dla nas duże wyróżnienie - mówi Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego. - Renowacja zamku to olbrzymi projekt i cieszę się, że został doceniony. Zdobycie najwyższych laurów byłoby bardzo miłe, ale zdaję sobie sprawę, że mamy silnych konkurentów.

Wraz z Zamkiem Lubelskim, do głównej nagrody nominowano Opactwo Benedyktynów w Tyńcu i Opactwo Cystersów w Krzeszowie.

Renowacja zamku trwała dwa lata. Projekt pochłonął ponad 10,5 mln zł. Trzy czwarte pieniędzy wyłożyła Unia Europejska. Dzięki temu udało się m.in. wyremontować Kaplicę Trójcy Św., wzmocnić mury zamku i baszty.

Odnowiono elewację, wymieniono okna i pokrycie dachu. Zamek stał się też łatwiej dostępny dla niepełnosprawnych. Dzięki specjalnym windom i platformom, wszystkie wystawy są dostępne dla osób na wózkach.

Renowacja Zamku to nie jedyny projekt z naszego miasta, który walczy o ogólnopolskie laury. Kapituła konkursu postanowiła również docenić lubelskie Centrum Kultury, za ubiegłoroczny Jarmark Jagielloński.

CK ma szansę na pierwsza nagrodę w kategorii "Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”. Wygrana w konkursie to nie tylko prestiż i statuetka. Zwycięskie projekty wezmą udział w specjalnym programie, promującym je w kraju i za granicą.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GH / 7 maja 2009 o 21:14
Gratuluję Lublinowi pięknego zamku , a jeszcze bardziej mieszkańcom prawa do krytyki o które także "walczy" GW.
Avatar
antyidiota / 7 maja 2009 o 14:33
klecha napisał:
Uda się na pewno.To są właściwie nagrody dla Życimskiego za jego politykę na KUL-doktoraty honorowe,preferowanie "michnikowszczyzny"itp. jak wiesz o czym ja piszę.Jest uległość - będą nagrody. Jak dla tresowanego psa.


,dureń z Ciebie jakich mało. po co doszukujesz się wszędzie spisku? jest szansa że miasto zostanie wyróżnione, to NIE! dla takiego idioty jak Ty to zaden powód do zachwytu, przez gardło by ci bnie przeszło pogratulowanie. takie szumowiny jak Ty tylko potrafią krytykować, jątrzyć i szczuć ludzi jednych na drugich. sami nic nie potraficie, jesteście nikim, niczego się nie dorobiliście ale wmawiacie wszystkim że białe to czarne i na odwrót. jak polaczki z usa co 25 lat na budowie siedzą, znają 5 słów na krzyż po ang, i chcą decydować co jest najlepsze dla Polski zapominając że Polska pod wieloma względami wygląda od ich eldorado! czemu taką macie zawistną naturę, czy wam ktoś za to płaci, czy to was podnieca kiedy staracie się równać wszystkich do swego niskiego poziomu? szlag z wami!!!


,dureń z Ciebie jakich mało. po co doszukujesz się wszędzie spisku? jest szansa że miasto zostanie wyróżnione, to NIE! dla takiego idioty jak Ty to zaden powód do zachwytu, przez gardło by ci bnie przeszło pogratulowanie. takie szumowiny jak Ty tylko potrafią krytykować, jątrzyć i szczuć ludzi jednych na drugich. sami nic nie potraficie, jesteście nikim, niczego się nie dorobiliście ale wmawiacie wszystkim że białe to czarne i na odwrót. jak polaczki z usa co 25 lat na budowie siedzą, znają 5 słów na krzyż po a... rozwiń
Avatar
johnmclain / 7 maja 2009 o 14:28
no co za menda!!! takiego tylko za okno wywalić! w końcu jakieś wyróżnienie dla miasta to ta menda tylko krytykuje! a co Ty zrobiłeś dla miasta, co zrobiłeś dla mieszkańców, jak polepszyłeś wizerunek Lublina? nie krytukuj jeśli nic nie masz do powiedzenia. ostatnio był jakiś dziad u mnie w pracy co marudził coś o michnikowszczyźnie-kurde sami nic nie robicie, niczym się nie wyróżniacie ale krytykowac wszystko i wszystkich to pierwsi jesteście!!!!! po cholerę tak patrzeć w przesłość, zacznijcie się patrzeć w przyszłość a jeśli nie to won z tego kraju!
no co za menda!!! takiego tylko za okno wywalić! w końcu jakieś wyróżnienie dla miasta to ta menda tylko krytykuje! a co Ty zrobiłeś dla miasta, co zrobiłeś dla mieszkańców, jak polepszyłeś wizerunek Lublina? nie krytukuj jeśli nic nie masz do powiedzenia. ostatnio był jakiś dziad u mnie w pracy co marudził coś o michnikowszczyźnie-kurde sami nic nie robicie, niczym się nie wyróżniacie ale krytykowac wszystko i wszystkich to pierwsi jesteście!!!!! po cholerę tak patrzeć w przesłość, zacznijcie się patr... rozwiń
Avatar
klecha / 7 maja 2009 o 10:58
puławiak napisał:
brawo lublin 3 mam kciuki zeby sie udalo

Uda się na pewno.To są właściwie nagrody dla Życimskiego za jego politykę na KUL-doktoraty honorowe,preferowanie "michnikowszczyzny"itp. jak wiesz o czym ja piszę.Jest uległość - będą nagrody. Jak dla tresowanego psa.
Avatar
puławiak / 7 maja 2009 o 00:32
brawo lublin 3 mam kciuki zeby sie udalo
Avatar
puławiak / 7 maja 2009 o 00:32
brawo lublin 3 mam kciuki zeby sie udalo
Avatar
GH / 7 maja 2009 o 21:14
Gratuluję Lublinowi pięknego zamku , a jeszcze bardziej mieszkańcom prawa do krytyki o które także "walczy" GW.
Avatar
antyidiota / 7 maja 2009 o 14:33
klecha napisał:
Uda się na pewno.To są właściwie nagrody dla Życimskiego za jego politykę na KUL-doktoraty honorowe,preferowanie "michnikowszczyzny"itp. jak wiesz o czym ja piszę.Jest uległość - będą nagrody. Jak dla tresowanego psa.


,dureń z Ciebie jakich mało. po co doszukujesz się wszędzie spisku? jest szansa że miasto zostanie wyróżnione, to NIE! dla takiego idioty jak Ty to zaden powód do zachwytu, przez gardło by ci bnie przeszło pogratulowanie. takie szumowiny jak Ty tylko potrafią krytykować, jątrzyć i szczuć ludzi jednych na drugich. sami nic nie potraficie, jesteście nikim, niczego się nie dorobiliście ale wmawiacie wszystkim że białe to czarne i na odwrót. jak polaczki z usa co 25 lat na budowie siedzą, znają 5 słów na krzyż po ang, i chcą decydować co jest najlepsze dla Polski zapominając że Polska pod wieloma względami wygląda od ich eldorado! czemu taką macie zawistną naturę, czy wam ktoś za to płaci, czy to was podnieca kiedy staracie się równać wszystkich do swego niskiego poziomu? szlag z wami!!!


,dureń z Ciebie jakich mało. po co doszukujesz się wszędzie spisku? jest szansa że miasto zostanie wyróżnione, to NIE! dla takiego idioty jak Ty to zaden powód do zachwytu, przez gardło by ci bnie przeszło pogratulowanie. takie szumowiny jak Ty tylko potrafią krytykować, jątrzyć i szczuć ludzi jednych na drugich. sami nic nie potraficie, jesteście nikim, niczego się nie dorobiliście ale wmawiacie wszystkim że białe to czarne i na odwrót. jak polaczki z usa co 25 lat na budowie siedzą, znają 5 słów na krzyż po a... rozwiń
Avatar
johnmclain / 7 maja 2009 o 14:28
no co za menda!!! takiego tylko za okno wywalić! w końcu jakieś wyróżnienie dla miasta to ta menda tylko krytykuje! a co Ty zrobiłeś dla miasta, co zrobiłeś dla mieszkańców, jak polepszyłeś wizerunek Lublina? nie krytukuj jeśli nic nie masz do powiedzenia. ostatnio był jakiś dziad u mnie w pracy co marudził coś o michnikowszczyźnie-kurde sami nic nie robicie, niczym się nie wyróżniacie ale krytykowac wszystko i wszystkich to pierwsi jesteście!!!!! po cholerę tak patrzeć w przesłość, zacznijcie się patrzeć w przyszłość a jeśli nie to won z tego kraju!
no co za menda!!! takiego tylko za okno wywalić! w końcu jakieś wyróżnienie dla miasta to ta menda tylko krytykuje! a co Ty zrobiłeś dla miasta, co zrobiłeś dla mieszkańców, jak polepszyłeś wizerunek Lublina? nie krytukuj jeśli nic nie masz do powiedzenia. ostatnio był jakiś dziad u mnie w pracy co marudził coś o michnikowszczyźnie-kurde sami nic nie robicie, niczym się nie wyróżniacie ale krytykowac wszystko i wszystkich to pierwsi jesteście!!!!! po cholerę tak patrzeć w przesłość, zacznijcie się patr... rozwiń
Avatar
klecha / 7 maja 2009 o 10:58
puławiak napisał:
brawo lublin 3 mam kciuki zeby sie udalo

Uda się na pewno.To są właściwie nagrody dla Życimskiego za jego politykę na KUL-doktoraty honorowe,preferowanie "michnikowszczyzny"itp. jak wiesz o czym ja piszę.Jest uległość - będą nagrody. Jak dla tresowanego psa.
Avatar
puławiak / 7 maja 2009 o 00:32
brawo lublin 3 mam kciuki zeby sie udalo
Avatar