sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Zamknięta ul. Radziwiłłowska. Miasto nie utknęło w korku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2010, 19:34

Albo cud, albo kierowcy omijali ten fragment centrum Lublina. Mimo zamkniętej ul. Radziwiłłowskiej miasto nie utknęło w korku gigancie. – Nie ma różnicy w stosunku do zwykłych dni – komentują kierowcy.

– Tu zawsze tak jest, w godzinach szczytu ulica Świętoduska jest zawsze lekko zakorkowana – mówi Marcin Sterkowiec, właściciel baru w podwórku przy tej ulicy.

W piątek rano zamknięto ulicę Radziwiłłowską, na odcinku od Staszica do Niecałej. Z tego powodu na ulicy Zielonej zmieniono kierunek ruchu, tak, by kierowcy dojeżdżali do Świętoduskiej i dalej przez ul. Bajkowskiego (dawna Przystankowa) kierowali się w Lubartowską i Królewską.

Przez cały dzień na ulicy Staszica nie było większego ruchu (a nawet był mniejszy niż w czwartek czy środę). Nawet godzinach szczytu na ul. Zielonej było bardzo spokojnie – średnio na minutę przejeżdżał jeden samochód. Kierowcy płynnie wjeżdżali w ulicę Bajkowskiego. Na ul. Świętoduskiej był jedynie lekki korek. – Zaczął się tak około godziny 13 – mówi Andrzej Sak, sprzedawca biletów parkingowych.

Pomimo tego, że kierowcy musieli postać na Świętoduskiej może 2-3 minuty, to wyjazd z tej części centrum nie sprawiał problemu. – Może chwilkę należy postać, jeśli skręcamy w dół Lubartowskiej, przy wyjeździe w stronę ul. Królewskiej nie ma żadnej kolejki – ocenia Andrzej Pydyś, taksówkarz, który stał na postoju przy Ratuszu.

Tymczasem nawet po południu na zamkniętym kawałku ulicy Radziwiłłowskiej nie widać było efektów pracy drogowców. – Pierwszy dzień był typowo organizacyjny. Ustawiliśmy zabezpieczenia wykopów, pojawili się geodeci – wylicza Dariusz Figiel z KPRD, kierownik budowy.

Prace na tym kawałku Radziwiłłowskiej będą polegały przede wszystkim na wymianie instalacji podziemnej. Wykopy będą miały nawet 6 metrów głębokości.

Drogowcy zerwą asfalt i chodniki, ich pracę będą obserwować archeolodzy, którzy wkroczą w przypadku znalezienia zabytkowych rzeczy w ziemi.

Według drogowców prace powinny potrwać do dwóch miesięcy, ale wszystko zależy od pogody. Później przeniosą się dalej – na odcinek od ul. Niecałej do 3 Maja. Największych utrudnień można spodziewać się w połowie przyszłego roku. Wtedy z ruchu będzie wyłączona ulica 3 Maja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Deratyzator
karoleq
JP
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deratyzator
Deratyzator (6 listopada 2010 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#FF0000"][size="5"]Bo ulica nic nie wnosi pozytywnego w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych,a raczej światła jeszcze pogorszą.Panie Żuk nie zapomnimy ci tych pieniędzy wywalonych w błoto,dla tzw.spowolnienia ruchu.Zderatyzować ratusz!!!!!!!!!!!!![/size][/color]
Rozwiń
karoleq
karoleq (5 listopada 2010 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='JP' timestamp='1288988413' post='374837']
Szkoda że przemilczeliście to co się wczoraj działo na Kraśnickich i w zasadzie w ten połowie miasta. Ale cóż dla pewnych osób przed wyborami nie było to zbyt wygodne. W końcu przez 4 lata od poprzednich wyborów powstała obwodnica, a al. Kraśnicka stała się podrzędną uliczką miejską...
[/quote]


Potwierdzam, czegoś takiego to chyba jeszcze tam nie widziałem, a mieszkam w pobliżu od urodzenia. W ogóle aleje są zakorkowane dzień w dzień i aż się prosi żeby zrobić jeszcze jeden pas albo jakieś objazdy, miejsca nie brakuje, tylko każdy ma to gdzieś.... Jak można wybierać Żuka, który będąc zastępcą Wasilewskiego również odpowiada za to, że w tej kadencji nie zrobiono absolutnie nic i to nie tylko w zakresie infrastruktury. Mamy teatr w budowie teraz będzie lotnisko w budowie, potem stadion w budowie
Rozwiń
JP
JP (5 listopada 2010 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że przemilczeliście to co się wczoraj działo na Kraśnickich i w zasadzie w ten połowie miasta. Ale cóż dla pewnych osób przed wyborami nie było to zbyt wygodne. W końcu przez 4 lata od poprzednich wyborów powstała obwodnica, a al. Kraśnicka stała się podrzędną uliczką miejską...
Rozwiń
sssssss
sssssss (5 listopada 2010 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ulica ma znaczenie jedynie lokalne dla ścislego centrum, dodatkowo jest dublowana- sprobujcie zamknac krasnickie
Rozwiń
hejnał2
hejnał2 (5 listopada 2010 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto Lublin w piątek już zaczyna szabas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!