Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2017 r.
13:51

Zamurowali wejścia do bloku, bo były zbyt drogie

Autor: Zdjęcie autora ask
78 47 A A
Wejścia z jednej strony bloku zostały zamurowane
Wejścia z jednej strony bloku zostały zamurowane (fot. Alarm 24)

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Organowej 2 w Lublinie spierają się o wejścia do budynku. Decyzją większości jedne z nich zostały zamurowane. Bulwersuje to innych współwłaścicieli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W ubiegłym tygodniu bez powiadomienia mieszkańców bloku rozpoczęte zostały prace, których celem jest zamurowanie drzwi wejściowych od klatek od strony zachodniej – informuje nas mieszkanka wspólnoty. – Oczywiście mamy drugie wejście z klatek, ale tylko ze strony likwidowanych wejść znajdowały się podjazdy dla wózków. Rodzice małych dzieci muszą teraz znosić wózek po schodach. Nie wszyscy ze względów zdrowotnych mogą sobie na to jednak pozwolić.

– To bardzo dobrze, że wejścia zostaną zamurowane – mówi inny, starszy mieszkaniec bloku. – Oczywiście wyjścia na dwie strony były bardzo wygodne, ale trzeba były z nich zrezygnować, bo nie stać nas finansowo na ponoszenie kosztów korzystania z nich. To była jedyna słuszna decyzja.

U zarządcy wspólnoty znajduje się gruby segregator poświęcony tylko tej sprawie.

– Zamurowane wejście prowadziło przez dach garaży. Mieszkańcy Organowej 2 korzystali z niego na zasadzie służebności – opowiada Beata Nadulska, prezes ADM Śródmieście. – Ponieważ dalsze korzystanie z nich wiązało się z ponoszeniem kosztu remontowania dachów właściciele mieszkań zdecydowali, że nie są tym zainteresowani i nie chcą korzystać z tych wejść. To nigdy nie są proste sprawy, bo we wspólnotach decyduje większość. Może to oznaczać, że część współwłaścicieli nie jest zadowolonych z podjętych rozwiązań. Jesteśmy jednak zobowiązani do realizowania podjętych decyzji.

Ale zarządca obiecuje, że jeszcze w tym tygodniu przy dwóch klatkach schodowych, w których mieszkają rodziny z małymi dziećmi zamontowane zostaną podjazdy. Remont pozostałych wejść i budowa nowych podjazdów zaplanowana jest natomiast na najbliższe tygodnie.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka / 10 kwietnia 2017 o 13:56
W jakiej spółdzielni to jest budynek komunalny.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 09:58
Podjazdy mogą być zamontowane jak wyrażą na to zgodę właściciele garaży!?
Avatar
Andrzej Duda / 6 kwietnia 2017 o 10:16
Będą stali z drugiej strony.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 21:53
Pan z pierwszej klatki jeden z prowodyrów całego zamieszania ma w dalekim poważaniu innych mieszkańców , sra swoim psem na chodniku przed klatką , taki napływowy lubelak
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 15:48
ja równiez mieszkam w tym bloku od 20 lat i od paru dobrych lat nikt nie odsnieza tarasu mieszkancy upadali bo był lód znajdzccie tego przyczyne a nie cholerne garaze ludzie tracili zdrowie na tarasie a wy sie martwicie o swoje fury debilizm czynsz podnosza nawet teraz przyszła podwyzka a własciciele swoich zabawek martwia sie zeby nie zamókł pod tunel foliowy wstaw
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 12:31
Mieszkam w tym bloku od 20 lat,co m-c płacimy 760 zł czynszu za 52 m2,nikt sie nie interesuje brudem,syfem dookoła bloku a teraz jak nagle karzą administracji płacić za naprawe dachu to chce obciążyć ty wydatkiem mieszkańców,koszt 150 tys zł, jakim prawem,administracja od 20 lat wynajmowała ten dach i teraz jak spóldzielnia karze płacić za remont to ludzie mają becelować,lepiej nas zamurować a ludzie niech dzwigają,najgorsza administracja w mieście! zawolamy tv to odrazu kilofy w łapy i będą rozwalać
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:43
Ciekawe tylko ilu mieszkancow placilo czynsz regularnie, bo do gadania wszyscy a kupa zadluzonych
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:19
MAJĄ ZLIKWIDOWAĆ TEŻ CHODNIK WZDŁUŻ BLOKU bo nie mogą sobie poradzić od lat z uszczelnieniem stropodachu nad garażami... za mocno tupali , konstrukcja drżała i się rozszczelniała ..podobno, a teraz chodnik do likwidacji zasieje się trawkę , ogrodzi by żadna się tam nie szwędała i bedzie pięknie!!
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:41
OBCIĄŻAJĄ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BLOKU KOSZTAMI USZCZELNIENIA STROPODACHU NAD GARAŻAMI ci co nie mają garażu protestują to te cwaniaczki w nagrodę zamurowują im przejście... a chodnik nad garażami też zlikwidują???
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:37
kupa cwaniaczków w zarządzie tej spółdzielni, kombinują bez zahamowań rządzą i dzielą jak stadem baranów, TOTALNA SAMOWOLKA ludzi mają w dalekim poważaniu, dziwne że przez tyle lat nikt im się nie dobrał do d..., widać SAMI SWOI !!
Avatar
Anka / 10 kwietnia 2017 o 13:56
W jakiej spółdzielni to jest budynek komunalny.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 09:58
Podjazdy mogą być zamontowane jak wyrażą na to zgodę właściciele garaży!?
Avatar
Andrzej Duda / 6 kwietnia 2017 o 10:16
Będą stali z drugiej strony.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 21:53
Pan z pierwszej klatki jeden z prowodyrów całego zamieszania ma w dalekim poważaniu innych mieszkańców , sra swoim psem na chodniku przed klatką , taki napływowy lubelak
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 15:48
ja równiez mieszkam w tym bloku od 20 lat i od paru dobrych lat nikt nie odsnieza tarasu mieszkancy upadali bo był lód znajdzccie tego przyczyne a nie cholerne garaze ludzie tracili zdrowie na tarasie a wy sie martwicie o swoje fury debilizm czynsz podnosza nawet teraz przyszła podwyzka a własciciele swoich zabawek martwia sie zeby nie zamókł pod tunel foliowy wstaw
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 12:31
Mieszkam w tym bloku od 20 lat,co m-c płacimy 760 zł czynszu za 52 m2,nikt sie nie interesuje brudem,syfem dookoła bloku a teraz jak nagle karzą administracji płacić za naprawe dachu to chce obciążyć ty wydatkiem mieszkańców,koszt 150 tys zł, jakim prawem,administracja od 20 lat wynajmowała ten dach i teraz jak spóldzielnia karze płacić za remont to ludzie mają becelować,lepiej nas zamurować a ludzie niech dzwigają,najgorsza administracja w mieście! zawolamy tv to odrazu kilofy w łapy i będą rozwalać
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:43
Ciekawe tylko ilu mieszkancow placilo czynsz regularnie, bo do gadania wszyscy a kupa zadluzonych
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:19
MAJĄ ZLIKWIDOWAĆ TEŻ CHODNIK WZDŁUŻ BLOKU bo nie mogą sobie poradzić od lat z uszczelnieniem stropodachu nad garażami... za mocno tupali , konstrukcja drżała i się rozszczelniała ..podobno, a teraz chodnik do likwidacji zasieje się trawkę , ogrodzi by żadna się tam nie szwędała i bedzie pięknie!!
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:41
OBCIĄŻAJĄ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BLOKU KOSZTAMI USZCZELNIENIA STROPODACHU NAD GARAŻAMI ci co nie mają garażu protestują to te cwaniaczki w nagrodę zamurowują im przejście... a chodnik nad garażami też zlikwidują???
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 09:37
kupa cwaniaczków w zarządzie tej spółdzielni, kombinują bez zahamowań rządzą i dzielą jak stadem baranów, TOTALNA SAMOWOLKA ludzi mają w dalekim poważaniu, dziwne że przez tyle lat nikt im się nie dobrał do d..., widać SAMI SWOI !!
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 0 0

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 1 1

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 3 0

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 4 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 1

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 18 9

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 74 8

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!