Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2016 r.
6:33

Zamykają dworcowe skrytki. Żeby nikt nie schował tam bomby

0 14 A A

Nadzwyczajne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży odczujemy także w Lublinie. Część pociągów nie wyjedzie, by wystarczyło miejsc dla pielgrzymów. Dworcowe skrytki będą pozamykane, a śmietniki... wymienione na przezroczyste. Służby dmuchają na zimne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z myślą o bezpieczeństwie pasażerów – odpowiada Paulina Jankowska, rzeczniczka PKP S.A. pytana, dlaczego nieczynne mają być skrytki bagażowe na lubelskim dworcu. O tym, że od 15 lipca do 5 sierpnia nie schowamy tu nic, informują pasażerów ogłoszenia. Wiszą one już nie tylko w Lublinie.

– Spółka na czas ŚDM prewencyjnie wyłącza z użytku skrytki bagażowe na największych dworcach w Polsce – wyjaśnia Jankowska. Lubelski dworzec jest wśród tych najważniejszych, dlatego zmiana dotknie tu nawet... śmietników. Kosze mają być przezroczyste, by podejrzany ładunek łatwo było zauważyć. Koleje zapewniają, że na wszystko mają odpowiednie procedury. – Pracownicy dworców odpowiedzialni za bezpieczeństwo są odpowiednio przeszkoleni – dodaje rzeczniczka.

Podobnie na Światowe Dni Młodzieży szykuje się główny dworzec autobusowy w Lublinie. – Zostanie wzmocniona ochrona. W dniach od 15 lipca do 5 sierpnia nie będzie można korzystać również ze skrytek bagażowych i przechowalni bagażu – podaje Magdalena Kaczanowska, rzecznik prasowy Lubelskich Dworców.

Lublin będzie jednym z bardziej obleganych miejsc, bo jeszcze przed krakowskimi Światowymi Dniami Młodzieży (od 25 do 31 lipca) odbędą się obchody archidiecezjalne, które zaczną się 20 lipca. Ich organizatorzy spodziewają się nawet kilkunastu tysięcy uczestników, w tym około 3 tys. z zagranicy. Mimo to na lotnisku w Świdniku nie będzie dodatkowych zabezpieczeń ponad te stosowane na co dzień. – Nie ma czegoś, czego dotychczas nie było – mówi Piotr Jankowski, rzecznik portu.

Utrudnione mogą być za to pod koniec lipca podróże koleją. Obsługująca dalekobieżne połączenia spółka PKP Intercity musi zawiesić 22 pociągi, w tym trzy z naszego regionu, by wystarczyło jej taboru do wożenia pielgrzymów do Krakowa. I to pomimo przyspieszenia remontów i wypożyczenia wagonów od czeskich kolei.

Na liście zawieszonych połączeń jest pociąg TLK Bolko, który z Lublina do Wrocławia nie będzie kursować między 24 lipca a 1 sierpnia, zaś z Wrocławia do Lublina nie pojedzie od 25 lipca do 2 sierpnia włącznie. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży od 24 lipca do 2 sierpnia nie będą też kursować pociągi TLK Kraszewski i TLK Skaryna z Terespola przez Białą Podlaską do Warszawy Zachodniej i z powrotem.

Telefon bezpieczeństwa

Wszelkie niepokojące sytuacje dostrzeżone na dworcach można zgłaszać, dzwoniąc na specjalny telefon bezpieczeństwa 22 474 00 00. Telefon bezpieczeństwa jest czynny całodobowo. W czasie ŚDM dzwoniąc pod ten numer, będzie można się porozumieć w języku polskim i angielskim.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asd / 15 lipca 2016 o 06:29
Chwileczka napisał:
No to spróbuj mnie uświadomić skoro tak mało wiem...
ŻYCIE CIĘ UŚWIADOMI - WYSTARCZY TYLKO POCZEKAĆ. Ale może to nie być miłe doświadczenie.
Avatar
Chwileczka / 13 lipca 2016 o 23:31
No to spróbuj mnie uświadomić skoro tak mało wiem...
Avatar
asd / 12 lipca 2016 o 23:58
Chwileczka napisał:
A Ty wiesz wszystko? To może się tą wiedzą podziel. Bo ja zawsze sądziłam  że tolerancja wynika ze świadomości zmienności ludzi i  świata
No i tu jesteś w błędzie. Aby to zrozumieć ja też potrzebowałem dużo czasu. Tak więc nie dziwi mnie że tego obecnie nie rozumiesz. Ale wystarczy jeden  (ciekawy ?) osobnik na twojej drodze życiowej ,i natychmiast zrozumiesz że - Tolerancja jest tylko wynikiem twojej niewiedzy
Avatar
Chwileczka / 12 lipca 2016 o 16:41
A Ty wiesz wszystko? To może się tą wiedzą podziel. Bo ja zawsze sądziłam  że tolerancja wynika ze świadomości zmienności ludzi i  świata 
Avatar
ASD / 12 lipca 2016 o 09:10
Chwileczka napisał:
Powtarzasz się - czyli tak naprawdę nie masz argumentów :) Tak samo mogłabym powiedzieć że jestm antymuzyczna, wiec dlaczego mam znosić jakieś utrudnienia bo wielki koncert. To że ty jesteś niewierzący to twoja sprawa, ja jestem apolityczna i też mi tym cudem oczy kolą co chwilę. Trochę tolerancji i w ogóle nie byłoby problemów.
Tolerancja jest tylko wynikiem niewiedzy .
Avatar
Chwileczka / 11 lipca 2016 o 21:38
Powtarzasz się - czyli tak naprawdę nie masz argumentów :) Tak samo mogłabym powiedzieć że jestm antymuzyczna, wiec dlaczego mam znosić jakieś utrudnienia bo wielki koncert. To że ty jesteś niewierzący to twoja sprawa, ja jestem apolityczna i też mi tym cudem oczy kolą co chwilę. Trochę tolerancji i w ogóle nie byłoby problemów.
Avatar
asd / 11 lipca 2016 o 17:39
Chwileczka napisał:
Ciekawe jak to jest wyliczone ? Zapytali terrorystów ile razy mają zamiar uderzyć? Zresztą zaprzeczasz sam sobie bo raz chcesz zakazać "zlotów" a za drugim razem twierdzisz że nie ma ryzyka
Dlaczego niewierzący w gusła i cudaki ma mieć zamknięte skrytki z powodu ''światowego ??? '' zlotu Zakazać  zlotów fanatyków jakichkolwiek guseł, a fanatycy nie będą mieli okazji się wysadzać nawzajem. Era cywilizacji kosmicznej ,a większość ludzi mimo że żyje w obecnych czasach ,umysłowo funkcjonuje jak w czasach średniowiecza.
Dlaczego niewierzący w gusła i cudaki ma mieć zamknięte skrytki z powodu ''światowego ??? '' zlotu Zakazać  zlotów fanatyków jakichkolwiek guseł, a fanatycy nie będą mieli okazji się wysadzać nawzajem. Era cywilizacji kosmicznej ,a większość ludzi mimo że żyje w obecnych czasach ,umysłowo funkcjonuje jak w czasach średniowiecza. rozwiń
Avatar
Chwileczka / 11 lipca 2016 o 15:53
Ciekawe jak to jest wyliczone ? Zapytali terrorystów ile razy mają zamiar uderzyć? Zresztą zaprzeczasz sam sobie bo raz chcesz zakazać "zlotów" a za drugim razem twierdzisz że nie ma ryzyka 
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 14:13
NIE DA SIĘ MIEĆ WIĘKSZEGO PIERDOLCA
Avatar
lola / 11 lipca 2016 o 14:07
no przeciez to zjazd katolików, to czyżby Bozia nad nimi nie czuwała, a jak będzie coś nie tak no to katolicy winni przyjąc to z pokora, bo widocznie Bozia tak chce
Avatar
asd / 15 lipca 2016 o 06:29
Chwileczka napisał:
No to spróbuj mnie uświadomić skoro tak mało wiem...
ŻYCIE CIĘ UŚWIADOMI - WYSTARCZY TYLKO POCZEKAĆ. Ale może to nie być miłe doświadczenie.
Avatar
Chwileczka / 13 lipca 2016 o 23:31
No to spróbuj mnie uświadomić skoro tak mało wiem...
Avatar
asd / 12 lipca 2016 o 23:58
Chwileczka napisał:
A Ty wiesz wszystko? To może się tą wiedzą podziel. Bo ja zawsze sądziłam  że tolerancja wynika ze świadomości zmienności ludzi i  świata
No i tu jesteś w błędzie. Aby to zrozumieć ja też potrzebowałem dużo czasu. Tak więc nie dziwi mnie że tego obecnie nie rozumiesz. Ale wystarczy jeden  (ciekawy ?) osobnik na twojej drodze życiowej ,i natychmiast zrozumiesz że - Tolerancja jest tylko wynikiem twojej niewiedzy
Avatar
Chwileczka / 12 lipca 2016 o 16:41
A Ty wiesz wszystko? To może się tą wiedzą podziel. Bo ja zawsze sądziłam  że tolerancja wynika ze świadomości zmienności ludzi i  świata 
Avatar
ASD / 12 lipca 2016 o 09:10
Chwileczka napisał:
Powtarzasz się - czyli tak naprawdę nie masz argumentów :) Tak samo mogłabym powiedzieć że jestm antymuzyczna, wiec dlaczego mam znosić jakieś utrudnienia bo wielki koncert. To że ty jesteś niewierzący to twoja sprawa, ja jestem apolityczna i też mi tym cudem oczy kolą co chwilę. Trochę tolerancji i w ogóle nie byłoby problemów.
Tolerancja jest tylko wynikiem niewiedzy .
Avatar
Chwileczka / 11 lipca 2016 o 21:38
Powtarzasz się - czyli tak naprawdę nie masz argumentów :) Tak samo mogłabym powiedzieć że jestm antymuzyczna, wiec dlaczego mam znosić jakieś utrudnienia bo wielki koncert. To że ty jesteś niewierzący to twoja sprawa, ja jestem apolityczna i też mi tym cudem oczy kolą co chwilę. Trochę tolerancji i w ogóle nie byłoby problemów.
Avatar
asd / 11 lipca 2016 o 17:39
Chwileczka napisał:
Ciekawe jak to jest wyliczone ? Zapytali terrorystów ile razy mają zamiar uderzyć? Zresztą zaprzeczasz sam sobie bo raz chcesz zakazać "zlotów" a za drugim razem twierdzisz że nie ma ryzyka
Dlaczego niewierzący w gusła i cudaki ma mieć zamknięte skrytki z powodu ''światowego ??? '' zlotu Zakazać  zlotów fanatyków jakichkolwiek guseł, a fanatycy nie będą mieli okazji się wysadzać nawzajem. Era cywilizacji kosmicznej ,a większość ludzi mimo że żyje w obecnych czasach ,umysłowo funkcjonuje jak w czasach średniowiecza.
Dlaczego niewierzący w gusła i cudaki ma mieć zamknięte skrytki z powodu ''światowego ??? '' zlotu Zakazać  zlotów fanatyków jakichkolwiek guseł, a fanatycy nie będą mieli okazji się wysadzać nawzajem. Era cywilizacji kosmicznej ,a większość ludzi mimo że żyje w obecnych czasach ,umysłowo funkcjonuje jak w czasach średniowiecza. rozwiń
Avatar
Chwileczka / 11 lipca 2016 o 15:53
Ciekawe jak to jest wyliczone ? Zapytali terrorystów ile razy mają zamiar uderzyć? Zresztą zaprzeczasz sam sobie bo raz chcesz zakazać "zlotów" a za drugim razem twierdzisz że nie ma ryzyka 
Avatar
Gość / 11 lipca 2016 o 14:13
NIE DA SIĘ MIEĆ WIĘKSZEGO PIERDOLCA
Avatar
lola / 11 lipca 2016 o 14:07
no przeciez to zjazd katolików, to czyżby Bozia nad nimi nie czuwała, a jak będzie coś nie tak no to katolicy winni przyjąc to z pokora, bo widocznie Bozia tak chce
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą