Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2017 r.
19:33

Zapalili znicze dla Piotra S. przed biurami PiS w Lublinie

264 84 A A

Niewiele ponad 30 osób zebrało się w poniedziałek w centrum Lublina by uczcić pamięć mężczyzny, który podpalił się przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki w proteście przeciw działaniom obecnych władz Polski, a później zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkanie przed kamienicą przy ul. Królewskiej, w której mieszczą się cztery biura poselskie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, zwołał Komitet Obrony Demokracji.

- Po dziesięciu dniach męczarni współobywatel, rodak, Polak zmarł w okolicznościach, których nikt przeciw nikomu nie chce wykorzystywać, ale nie pozwolimy zapomnieć - mówił o zmarłym Krzysztof Kamiński, lider lubelskich struktur KOD. - On wyraził to, co nosimy od dłuższego czasu w swoich sercach.

Zebrani w milczeniu wysłuchali "Bema pamięci żałobnego rapsodu" w wykonaniu Czesława Niemena, później odczytywali kolejne punkty z listu, który pozostawił po sobie zmarły Piotr S., następnie zebrani mogli dodać coś od siebie.

- Chciałabym, żeby wszyscy w Polsce mieli poczucie, że warto dla Polski żyć i że żadna władza nie powinna być powodem, żeby umierać - powiedziała Joanna Mucha, lubelska posłanka PO, która również przyszła przed biura poselskie PiS.

- Ja odczuwam to, co się stało, także jako odpowiedzialność naszą, opozycji, bo ludzie, którzy czują, że jest nadzieja, nie popełniają takich czynów - stwierdziła posłanka dodając, że opozycja musi wypracować program, który będzie dawać nadzieję.

Podobne spotkania odbyły się też w innych miastach Polski. To, które zorganizowano w Lublinie, przebiegło spokojnie.

54-letni Piotr S. dokonał samospalenia 19 października. W liście, który po sobie zostawił wyjaśnił w piętnastu punktach, że protestuje m.in. przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich, łamaniu Konstytucji, czy też "budowaniu religii smoleńskiej". - Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności - napisał Piotr S., który określał się w tym liście mianem "szarego człowieka". W innym liście, skierowanym do mediów, stwierdził, że "PiS będzie się starał pomniejszyć" jego protest, więc jako "punkt zaczepienia" sam podsuwa fakt, że cierpi na depresję. Zmarł w niedzielę w szpitalu. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 84

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
in coguto / 30 października 2017 o 23:18
+2
Dziękuję Dziennikowi Wschodniemu za rzetelną relację. W polskich mediach to coraz rzadsza cecha.
Avatar
incoguto / 30 października 2017 o 23:15
+2
Nie wykorzystujemy śmierci człowieka do własnych egoistycznych celów. Rozpowszechniamy tylko jego list, bo taka była Jego ostatnia prośba. Wiedział, że znajdą się ludzi, dzięki którym jego męczeńska śmierć nie pójdzie na marne. O tym wszystkim na pewno nie wiedziałeś, bo i skąd? KurVizja przecież o tym nie mówiła, Gazeta Polska nie pisała...
Avatar
Nic nie trwa wiecznie ... / 30 października 2017 o 22:55
+2
Drodzy internetowi PIS-ORMO-wcy ... umyć ŁAPSKA, bo też macie KREW tego OBROŃCY Demokracji na swoich brudnych ŁAPSKACH. Chodził WYPROSTOWANY wśród Tych, ... co są na klęczkach przed KARŁAMI. Jak sie zmieni partia rzadząca, to temu Człowiekowi będą stawiane Pomniki na opróżnonych COKOŁACH po pomnikach stawianych przez PIS-Bolszewików.
Avatar
AB / 30 października 2017 o 21:19
+2
undefined napisał:
Mieszajcie dalej ludziom w głowach, to jeszcze wiele będzie takich psychicznie niezrównoważonych ofiar bredzących o ograniczaniu swobód obywatelskich i śmierci demokracji. Nie wstyd wam, KODeraści?
 A Tobie nie wstyd, że popierasz wprowadzanie w Polsce rządów autorytarnych? Właśnie do takich jak Ty, było przesłanie Piotra " OBUDŹCIE SIE ! " 
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 21:12
+2
Prosze zeby pisowcy wyznawcy umilki i przestali obrazac
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 21:00
+2
PRZESŁANIE PANA PIOTRA: Ja zwykły, szary człowiek wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko, dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziemy czekać aż wszystko zrobią za was politycy, bo nie zrobią. Obudźcie się jeszcze nie jest za późno! PIOTR
Avatar
yuuyuy / 30 października 2017 o 20:07
+2
undefined napisał:
Winę za  to samobójstwo POnosi po. Ta partyjka zmanipulowała bardzo wielu Polaków. Jeśli p. Piotr był doradcą to ja nie chciałbym korzystać z rad takich doradców. Żal mi ludzi, że tak łatwo dają się zmanipulować.
winę za to ponoszą cholerne PiSowce bo karzą mi orać za jałmnużne na 500+ dla młodych zdrowych jak byk rodziców
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 20:06
+2
PIS=PRL=PZPR
Avatar
Gość / 30 października 2017 o 20:04
+2
Panie Piotrze, budzimy się !
Avatar
Hyt / 30 października 2017 o 20:02
+2
Pis to palanty
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 20:56
3.11.1984r. w kościele Św.Stanisława Kostki odbył się pogrzeb ks.Jerzego Popiełuszki bestialsko zamordowanego przez komunistyczne władze PRL Wytypowany sprawca od dawna na wolnosci, pod zmienionym nazwiskiem
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 11:37
30 osobowa grupka zatwardziałych komuchów chce wywołać rewolucję? Tfu!
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:49
Żenada i prymitywne wykorzystywanie ludzkiej tragedii. Obrzydliwość w najgorszej postaci, fanatycy.
Avatar
aby było jak było / 31 października 2017 o 20:16
viva napisał:
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację.
 Rozumiem, że tymi wypocinami potwierdzasz waszą "wojenkę" o wolność i demokrację. rozwiń
Avatar
byk / 31 października 2017 o 20:01
vovv napisał:
undefined napisał:
Ciekawe, czy zapalili świeczkę ś.p. Markowi Rosiakowi, który został bestialsko zamordowany we własnym biurze poselskim przez członka PO, Ryszarda Cybę?
a ciekawie czy PiS zapalił świeczkę ludziom po 40 latach pracy zapieprzającym dla młodych zdrowych jak byk rozmanżających się rodziców i dostającym za pieprzenie  sie i rozmnażanie 500+
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?. 
 Powtarzasz w kółko to samo, aż robi się niedobrze od czytania. Gdyby poprzednia władzuchna nie kradła, to pewnie dzisiaj zarabiałbyś więcej. Twoje wnuki nie dostają tej "kosci w gardle" (500+)?.  rozwiń
Avatar
antykod / 31 października 2017 o 19:53
undefined napisał:
Dla mnie te 30 osób to zwykłe sk..syny. Wykorzystują śmierć niezrównoważonego psychicznie człowieka by tylko dopier...ić PIS. Pytam sk...wiele gdzie byliście jak podpaliła się kobieta wyeksmitowana przez kolesiów bufetowej.
 Przepraszam, ale ś.p. P. Jolanta Brzeska walczyła o prawa wyrzucanych na bruk przez w-ską po. Została okrutnie zamordowana przez mafię w-ską. Była przeszkodą w phywatyzacji.
Avatar
viva / 31 października 2017 o 19:00
undefined napisał:
Lewaki a nie moglibyście się wszyscy podpalić zamiast palić te świeczki?
 O godz. 2, 23 to pisać może stary pisior któremu proststa dokucza. Siusiu i spać dziadu stary a nie do kompa, niech ci się przyśni partia nieboszczka, bo dzisaj większość pzperowców to działacze Pisu.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 18:49
ON miła depresję, ze skłonnościami do samobójstwa. A przy tym nie lubił Pisu, woęc wykorzystał to "łącznie", Nie zabił się z powodu Pis, ale z powodu DEPRESJI!! J Co 4 osoba z depresja usiłuje, albo POPELNIA samobósktwo! Tak jest na ŚWIECIE , tak jest u nas!
Avatar
fakt / 31 października 2017 o 18:41
undefined napisał:
19 października 2010 roku zaatakował pracowników biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Było to biuro posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego oraz posła na Sejm RP Jarosława Jagiełły. Biuro znajdowało się na pierwszym piętrze kamienicy, podczas ataku przebywało w nim 5 osób. Ryszard Cyba wtargnął do biura i zaatakował jednego z pracowników biura, Marka Rosiaka, oddając w jego kierunku strzały z broni palnej. Było to 8 strzałów, cała zawartość magazynka. Cztery ze strzałów trafiły Marka Rosiaka, który zmarł na miejscu. Ryszard Cyba posiadał więcej amunicji, ale nie udało mu się przeładować broni. Zaatakował więc paralizatorem, a następnie nożem kolejnego pracownika biura, znajdującego się w tym samym pomieszczeniu Pawła Kowalskiego. Zadawał Pawłowi Kowalskiemu ciosy nożem  próbując poderżnąć mu gardło. Ugodził go dwukrotnie w szyję, zadając siedmiocentymetrową ranę, poranił także ręce, którymi Paweł Kowalski zasłaniał się. Według świadków, w czasie ataku sprawca krzyczał, że nienawidzi PiS i że chce zabić Kaczyńskiego.
 Takie są fakty
 Takie są fakty rozwiń
Avatar
plus / 31 października 2017 o 18:40
undefined napisał:
Protestów KODerastów nie tłumi policja ani wojsko, obywatele mogą się gromadzić, nie ma cenzury, w parlamencie jest opozycja, ba - opozycja ma swoje media, w których chodzący na pasku pseudodziennikarskie obszczymurki próbują z niezadowolonej mniejszości robić większość - o jakich rządach autorytarnych bredzicie? Serio pytam: jakie swobody obywatelskie wam ograniczono? Oszustwa na VAcie? UBeckie emerytury? Jesteście chorzy z nienawiści i żądni krwi Jarkacza.
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma?
 Dobre, konkretne pytania. A gdzie odpowiedź? Nie ma? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 84

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.