Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2009 r.
19:54
Edytuj ten wpis

Zaradne panie mogą dostać 40 tys. na założenie własnej firmy

Autor: Zdjęcie autora (MAG)
0 5 A A

87 zgłoszeń wpłynęło wczoraj do Fundacji UMCS od mieszkanek Lubelszczyzny zainteresowanych założeniem firmy. Jest o co walczyć: można dostać nawet 40 tys. bezzwrotnej dotacji na rozkręcenie własnego biznesu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wybrane przez nas panie przejdą najpierw profesjonalne przeszkolenie, m.in. z zakresu finansów i marketingu – mówi Honorata Kępowicz z Fundacji UMCS. – Po takim przygotowaniu będą musiały napisać biznesplan, który oceni specjalna komisja.

16 kobiet, które – zdaniem komisji – przedstawią najlepszy biznesplan otrzyma do 40 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Jedyny warunek bezzwrotności dotacji, to wydatkowanie pieniędzy zgodnie z założeniami biznesplanu i utrzymanie działalności przez 12 miesięcy.

To nie wszystko, na co mogą liczyć przedsiębiorcze panie. Przez pierwszych 6 miesięcy będą otrzymywać tzw. pomostowe – 1000 zł miesięcznie na niezbędne opłaty, np. ZUS, czynsz za lokal. Kolejny nabór wniosków już w listopadzie.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~szef~ / 27 sierpnia 2009 o 17:14
przez 12 miesiecy te g...ne firemki beda generowaly koszty, potem szybka upadlosc i papa unijna kaso. A ja q...wa majac 10 pracowników nigdzie nie moge dostac kasy na zatrudnienie kolejnych 5, bo albo mam za duzo praconikow, albo za malo i sie nie kwalifikuję !!!!!!!! w POKL maja kase na jakies przedszkola wiejskie, samozatrudnienie itp duperele, ktore nie wplywają na rozwoj regionu
Avatar
~Karol~ / 27 sierpnia 2009 o 14:06
Ta, na 100% dostana te, ktore posmaruja ...
Taka juz nasza rzeczywistosc.
Avatar
makarow / 27 sierpnia 2009 o 07:32
Jakie one zaradne jak łapska wyciągają po socjal itp datki, mam szwagra takiego "szpecjaliste" od dotacji na działalności dojazdy do działalności itp( za łeb się można złapać ile tego jest) i tak się ślizga na kieszeni normalnego podatnika, a w kraju kasy na nic nie ma!!! Skończyć z tym raz na zawsze a kombinatorów do roboty!!! Jak dawałem szwagierkowi etat w swojej firmie to mu się nie opłacało(pełne ubezpieczenie płatne urlopy wolne wekendy i robota od 6 do 14tej za 1700 do ręki-okolice Radzynia podlaskiego) dodam że teścia mam na lewej rencinie dorabiającego w szarej strefie a i szwagier zatrudnił fikcyjnie na 3m-ce siostrę w ciąży, a dalej niech się ZUS martwi.SKOŃCZMY Z TYM W KOŃCU!!!
Jakie one zaradne jak łapska wyciągają po socjal itp datki, mam szwagra takiego "szpecjaliste" od dotacji na działalności dojazdy do działalności itp( za łeb się można złapać ile tego jest) i tak się ślizga na kieszeni normalnego podatnika, a w kraju kasy na nic nie ma!!! Skończyć z tym raz na zawsze a kombinatorów do roboty!!! Jak dawałem szwagierkowi etat w swojej firmie to mu się nie opłacało(pełne ubezpieczenie płatne urlopy wolne wekendy i robota od 6 do 14tej za 1700 do ręki-okolice Radzynia podlaskie... rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:21
A w dodatku będą to pieniądze w większości wyrzucone w błoto - jak przy wszystkich takich akcjach do tej pory. Łatwiej jest rozdawać pieniądze (zwłaszcza, że nie swoje) niż ruszyć konceptem (i gospodarkę) jak się jest u żłobu. Tylko ile tak można?
Avatar
UPRawniony do głosowania / 26 sierpnia 2009 o 22:32
Jeśli żaden mężczyzna nie POdlega temu CUDownemu PrOgramowi to zakrawa to na damski szowinizm i seksizm. Z drugiej strony reżym PO-ZSL ciężo się stara by utrzymać ten socjalistyczny burdel POmimo ucieczki milionów POtencjalnych niewolników do Irlandii, GB, NL, Skandynawii i innych mniej pazernych reżymów.
Avatar
~szef~ / 27 sierpnia 2009 o 17:14
przez 12 miesiecy te g...ne firemki beda generowaly koszty, potem szybka upadlosc i papa unijna kaso. A ja q...wa majac 10 pracowników nigdzie nie moge dostac kasy na zatrudnienie kolejnych 5, bo albo mam za duzo praconikow, albo za malo i sie nie kwalifikuję !!!!!!!! w POKL maja kase na jakies przedszkola wiejskie, samozatrudnienie itp duperele, ktore nie wplywają na rozwoj regionu
Avatar
~Karol~ / 27 sierpnia 2009 o 14:06
Ta, na 100% dostana te, ktore posmaruja ...
Taka juz nasza rzeczywistosc.
Avatar
makarow / 27 sierpnia 2009 o 07:32
Jakie one zaradne jak łapska wyciągają po socjal itp datki, mam szwagra takiego "szpecjaliste" od dotacji na działalności dojazdy do działalności itp( za łeb się można złapać ile tego jest) i tak się ślizga na kieszeni normalnego podatnika, a w kraju kasy na nic nie ma!!! Skończyć z tym raz na zawsze a kombinatorów do roboty!!! Jak dawałem szwagierkowi etat w swojej firmie to mu się nie opłacało(pełne ubezpieczenie płatne urlopy wolne wekendy i robota od 6 do 14tej za 1700 do ręki-okolice Radzynia podlaskiego) dodam że teścia mam na lewej rencinie dorabiającego w szarej strefie a i szwagier zatrudnił fikcyjnie na 3m-ce siostrę w ciąży, a dalej niech się ZUS martwi.SKOŃCZMY Z TYM W KOŃCU!!!
Jakie one zaradne jak łapska wyciągają po socjal itp datki, mam szwagra takiego "szpecjaliste" od dotacji na działalności dojazdy do działalności itp( za łeb się można złapać ile tego jest) i tak się ślizga na kieszeni normalnego podatnika, a w kraju kasy na nic nie ma!!! Skończyć z tym raz na zawsze a kombinatorów do roboty!!! Jak dawałem szwagierkowi etat w swojej firmie to mu się nie opłacało(pełne ubezpieczenie płatne urlopy wolne wekendy i robota od 6 do 14tej za 1700 do ręki-okolice Radzynia podlaskie... rozwiń
Avatar
osemka9 / 27 sierpnia 2009 o 07:21
A w dodatku będą to pieniądze w większości wyrzucone w błoto - jak przy wszystkich takich akcjach do tej pory. Łatwiej jest rozdawać pieniądze (zwłaszcza, że nie swoje) niż ruszyć konceptem (i gospodarkę) jak się jest u żłobu. Tylko ile tak można?
Avatar
UPRawniony do głosowania / 26 sierpnia 2009 o 22:32
Jeśli żaden mężczyzna nie POdlega temu CUDownemu PrOgramowi to zakrawa to na damski szowinizm i seksizm. Z drugiej strony reżym PO-ZSL ciężo się stara by utrzymać ten socjalistyczny burdel POmimo ucieczki milionów POtencjalnych niewolników do Irlandii, GB, NL, Skandynawii i innych mniej pazernych reżymów.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.