poniedziałek, 20 listopada 2017 r.

Lublin

Zarzucali jej dyskryminację i mobbing. Teraz zasiada w komisji konkursowej

Dodano: 8 listopada 2017, 15:39

SPSK 1 w Lublinie
SPSK 1 w Lublinie

Czy naczelna pielęgniarka, której część podwładnych zarzuca mobbing, powinna zasiadać w komisji konkursowej? Według związkowców to skandal, ale dyrekcja szpitala przy ul. Staszica problemu nie widzi.

Chodzi o 24 konkursy na oddziałowe w SPSK1. O ich wyborze decyduje 12 osób w tym naczelna pielęgniarka.

Związkowcy mają duże wątpliwości co do jej bezstronności. – Osoby uczestniczące w konkursie były, a część nadal jest, podwładnymi naczelnej pielęgniarki – tłumaczy przedstawiciel związkowców. I dodaje: – Część z nich wskazywała na niedopuszczalne zachowania noszące znamiona dyskryminacji i mobbingu. 
Pielęgniarki zarzucały przełożonej zastraszanie, upokarzanie, nękanie psychiczne, szukanie „haków”. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła w szpitalu kontrolę.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Znawca tematu
migi
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Znawca tematu
Znawca tematu (9 listopada 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W szpitalu przy ul SZtaszica panuje kumoterstwo,nepotyzm,wszyscy o tym wiedzą,dyr.Borowicz przecież trzyma się tego od począdku jego panowania,także z tym konkursem na odziałową ,jest tak samo,swoich biorą,konkurs nie wiem dla kogo,niby powinien być a jakże,żenada,ku.....o
Rozwiń
migi
migi (9 listopada 2017 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Z tymi zarzutami o mobbing to niech sob ie związkowcy dadzą spokój.  Takie zarzuty przed rokiem stawiali związkowcy dyrektorowi pogotowia w Białej Podlaskiej. Marszałek odwołał dyrektora nie czekając na ustalenia  prokuratury, która umorzyła jak się okazało bzdurne zarzuty I co? Działacze związkowi znaleźli łatwy sposób na usuwanie niewygodnych przełożonych. Niech najpierw udowodnią  przed sądem czy prokuraturą., że takie zjawiska miały faktycznie miejsce, a nie będą blokować tym osobom sprawowanie funkcji czy też udział we komisji. Nie mogą nieroby mówić, że wymaganie rzetelnej pracy jest mobbingiem. Za niesłuszne posądzanie o mobbing winno się wyrzucać z pracy. Tak powinno się stać w pogotowiu, a tutaj także.
 A ty madralo już wiesz, że jest niewinna? Byłeś tam, pracowałeś? A  czemu tyle pielegniarek uciekło do innych szpitali? I czemu ciagle mają niedobór personelu? Spytaj może ile osób zatrudniono w ostatnim okresie i ile z nich zostało! Zresztą... Bez sensu jest tłumaczenie  czegokolwiek komuś, kto jest z systemu :(. A może jesteś nią samą? 
Rozwiń
Gość
Gość (9 listopada 2017 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tymi zarzutami o mobbing to niech sob ie związkowcy dadzą spokój. Takie zarzuty przed rokiem stawiali związkowcy dyrektorowi pogotowia w Białej Podlaskiej. Marszałek odwołał dyrektora nie czekając na ustalenia prokuratury, która umorzyła jak się okazało bzdurne zarzuty I co? Działacze związkowi znaleźli łatwy sposób na usuwanie niewygodnych przełożonych. Niech najpierw udowodnią przed sądem czy prokuraturą., że takie zjawiska miały faktycznie miejsce, a nie będą blokować tym osobom sprawowanie funkcji czy też udział we komisji. Nie mogą nieroby mówić, że wymaganie rzetelnej pracy jest mobbingiem. Za niesłuszne posądzanie o mobbing winno się wyrzucać z pracy. Tak powinno się stać w pogotowiu, a tutaj także.
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda czasu na komentarze. I nie chodzi tylko o pielegniarki.....wszystkie patologie a najgorszy we wszystkim jest nepotyzm bez chwili refleksji.....
Rozwiń
Gość
Gość (8 listopada 2017 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No pewnie, że bardzo dobrze, że zasiada! Dobierze takie oddziałowe, które będą jej d*** lizać i będzie git! Czy nie o to właśnie chodzi?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!