Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2012 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Zasmakuj w Festiwalu Smaku. Dziś koncert Fanfara Transilvania

Autor: Zdjęcie autora (sz)
0 6 A A
Wczoraj, w samo południe, ruszył Jarmark św. Jacka
Wczoraj, w samo południe, ruszył Jarmark św. Jacka

Wystartował na Starym Mieście w Lublinie największy festiwal sztuki i dobrego smaku w Polsce. Wczoraj, w samo południe, ruszył Jarmark św. Jacka (na zdjęciu), odbyło się wiele imprez kulturalnych. Dziś i jutro mnóstwo kolejnych wydarzeń.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli chcecie poczuć smak muzyki, to polecamy dzisiejszy koncert zespołu Fanfara Transilvania. Cygańscy muzycy zagrają o 20.30 na scenie na placu Po Farze. Usłyszymy tradycyjne utwory (folklor cygański i rumuński), a także piosenki znane z filmu "Czarny kot, biały kot” Emira Kusturicy oraz z repertuaru Gorana Bregovicia.

W niedzielę o 20.30 na scenę wyjdzie Czesław Mozil. Zaśpiewa piosenki do tekstów Czesława Miłosza, będą także wielkie przeboje.

Będzie także kino. Dziś o godz. 18 w Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN zobaczycie film "Szpieg w masce” z Hanką Ordonówną. Film koresponduje z wystawą "Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, której wernisaż rozpocznie się w sobotę o 19.45.
Scena Teatralna festiwalu otworzy się na wirydarzu klasztoru Dominikanów, gdzie w sobotę o godz. 19 rozpocznie się spektakl "Biała lokomotywa” według Edwarda Stachury. Na ten spektakl, prezentowany na festiwalu przez Lubelski Salon Artystyczny bilety w cenie 25 zł będzie można kupić na godzinę przed spektaklem.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu każdego dnia odbywać się będą kulinarne prezentacje miast i gmin, podczas których będzie można uczestniczyć w gotowaniu i degustowaniu potraw. Będą pokazy mistrzów, warsztaty dobrego smaku i dziesiątki degustacji.

Organizatorami IV edycji Europejskiego Festiwalu Smaku są: Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Miasto Lublin i Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to-to / 8 września 2012 o 14:47
[quote name='kamil' timestamp='1347100310' post='671958']
to-to p ciemny człowiek
[/quote]

[quote name='kamil' timestamp='1347100310' post='671958']
to-to p ciemny człowiek
[/quote]Mocno "jasny" się odezwał...
Avatar
Gość / 8 września 2012 o 13:19
A gdzie jest tak ochoczo działajacy w sprawie dopalaczy kierownik Sanepidu??? Sprzedawanie wyrobów wędliniarskich bez lad chłodniczych, w słońcu to juz nie przeszkadza??? O co tu kaman?
Avatar
kamil / 8 września 2012 o 12:31
to-to p ciemny człowiek
Avatar
to-to / 8 września 2012 o 11:47
Cały ten Festiwal Smaków to żałosna błazenada! Ceny wystawianej tam żywności są 3-4 razy większe niż być powinno. Czyż nie lepiej sprzedać swoje towary w uczciwej cenie po to,aby każdy mógł spróbować/zadegustować? Ale w naszym kraju już tak jest: najpierw wystawić cenę "z kosmosu" na swój towar -a jeśli się go nie sprzeda,to do kosza wyrzucić i narzekać "jak to jest źle w tym kraju". Widziałem nad jeziorem (miesiąc temu) handlarz popcornem cały dzień drogo sprzedawał -a to co nie sprzedał, to wieczorem około 3 litry popcornu do kosza wyrzucił...
Cały ten Festiwal Smaków to żałosna błazenada! Ceny wystawianej tam żywności są 3-4 razy większe niż być powinno. Czyż nie lepiej sprzedać swoje towary w uczciwej cenie po to,aby każdy mógł spróbować/zadegustować? Ale w naszym kraju już tak jest: najpierw wystawić cenę "z kosmosu" na swój towar -a jeśli się go nie sprzeda,to do kosza wyrzucić i narzekać "jak to jest źle w tym kraju". Widziałem nad jeziorem (miesiąc temu) handlarz popcornem cały dzień drogo sprzedawał -a to co nie sprzedał, to wieczorem około 3 litry p... rozwiń
Avatar
Lubelak / 8 września 2012 o 11:15
[media]http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo[/media]
Avatar
Lubelak / 8 września 2012 o 11:10
W artykule powyżej,biały,wojskowy,nieoznakowany,samolot,NATO,rozpylający chemtrails.Leciał na wyższym pułapie niż ten z którego wyskoczyli skoczkowie.http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo
Avatar
to-to / 8 września 2012 o 14:47
[quote name='kamil' timestamp='1347100310' post='671958']
to-to p ciemny człowiek
[/quote]

[quote name='kamil' timestamp='1347100310' post='671958']
to-to p ciemny człowiek
[/quote]Mocno "jasny" się odezwał...
Avatar
Gość / 8 września 2012 o 13:19
A gdzie jest tak ochoczo działajacy w sprawie dopalaczy kierownik Sanepidu??? Sprzedawanie wyrobów wędliniarskich bez lad chłodniczych, w słońcu to juz nie przeszkadza??? O co tu kaman?
Avatar
kamil / 8 września 2012 o 12:31
to-to p ciemny człowiek
Avatar
to-to / 8 września 2012 o 11:47
Cały ten Festiwal Smaków to żałosna błazenada! Ceny wystawianej tam żywności są 3-4 razy większe niż być powinno. Czyż nie lepiej sprzedać swoje towary w uczciwej cenie po to,aby każdy mógł spróbować/zadegustować? Ale w naszym kraju już tak jest: najpierw wystawić cenę "z kosmosu" na swój towar -a jeśli się go nie sprzeda,to do kosza wyrzucić i narzekać "jak to jest źle w tym kraju". Widziałem nad jeziorem (miesiąc temu) handlarz popcornem cały dzień drogo sprzedawał -a to co nie sprzedał, to wieczorem około 3 litry popcornu do kosza wyrzucił...
Cały ten Festiwal Smaków to żałosna błazenada! Ceny wystawianej tam żywności są 3-4 razy większe niż być powinno. Czyż nie lepiej sprzedać swoje towary w uczciwej cenie po to,aby każdy mógł spróbować/zadegustować? Ale w naszym kraju już tak jest: najpierw wystawić cenę "z kosmosu" na swój towar -a jeśli się go nie sprzeda,to do kosza wyrzucić i narzekać "jak to jest źle w tym kraju". Widziałem nad jeziorem (miesiąc temu) handlarz popcornem cały dzień drogo sprzedawał -a to co nie sprzedał, to wieczorem około 3 litry p... rozwiń
Avatar
Lubelak / 8 września 2012 o 11:15
[media]http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo[/media]
Avatar
Lubelak / 8 września 2012 o 11:10
W artykule powyżej,biały,wojskowy,nieoznakowany,samolot,NATO,rozpylający chemtrails.Leciał na wyższym pułapie niż ten z którego wyskoczyli skoczkowie.http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 0

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!