niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zastrzeżenia centroprawicy

Dodano: 26 grudnia 2001, 19:21
Autor: (moul)

Przesunięcie terminu rozpoczęcia prac związanych z budową tunelu pod al. Racławickimi, mniej nowych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną i rezygnacja z budowy systemu informatycznego w Urzędzie Miejskim – to główne źródła oszczędności i poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu proponowane przez klub radnych lubelskiej Centroprawicy.
– W projekcie na rozpoczęcie prac nad tunelem przeznaczono 1 mln zł – mówi Jacek Krzyżanowski, przewodniczący klubu radnych lubelskiej Centroprawicy. – Przy zakładanych kosztach budowy sięgających 114 mln, za ten milion nie uda się nawet wykonać projektu. Z inwestycją trzeba poczekać do czasu wejścia w struktury Unii Europejskiej. Podobnie jest ze sprawą systemu informatycznego. Skoro urząd chce przeprowadzić się do nowej siedziby na ul. Okopowej, nie warto rozpoczynać instalacji sieci.
Poprawki proponowane przez Centoprawicę mają przynieść blisko 4,5 mln zł oszczędności. Proponując wykorzystanie tej sumy klub przyjął hasło ukończenia istniejących inwestycji i nierozpoczynania nowych.
– Chcemy dofinansować budowy komisariatów przy ul Walecznych i na os. LSM, zakończyć rozpoczęte budowy szkół i placówek kulturalnych oraz zwiększyć nakłady na inicjatywy kulturalne – mówi Ewa Łoś, radna Centroprawicy.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24