Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2017 r.
8:29

Zatrzymany ws. brutalnego pobicia Ukraińca chciał się okaleczyć

80 16 A A
24-letni Yevhenii z Ukrainy leży w jednym z lubelskich szpitali. Czeka na operację pogruchotanej szczęki
24-letni Yevhenii z Ukrainy leży w jednym z lubelskich szpitali. Czeka na operację pogruchotanej szczęki (fot. Maciej Kaczanowski)

Policjanci nadal szukają dwóch osób związanych z brutalnym atakiem na młodego Ukraińca. Główny z podejrzanych – znany mundurowym recydywista, jest już w areszcie. Tuż po zatrzymaniu próbował się okaleczyć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

39-letni Tomasz M. ma bardzo bogatą kartotekę. Pojawiał się w blisko 20 śledztwach, z czego 15 razy występował jako podejrzany. Za kratami spędził ok. siedem lat. W ostatnim czasie mężczyzna sporadycznie wychodzi na wolność. Popełnia kolejne przestępstwo i wraca do celi. Tomasz to „specjalista” od rozbojów i kradzieży. Był również karany za znęcanie się i znieważanie mundurowych.

To głównie on miał bić 24-letniego Ukraińca. Do napaści doszło w nocy z soboty na niedzielę u zbiegu ul. Godebskiego i Weteranów w Lublinie. Tomasz M. jest wysoki i dobrze zbudowany. Z ustaleń śledczych wynika, że uderzając młodego Ukraińca połamał mu szczękę. Yevhenii stracił również dwa zęby. Ma także złamany obojczyk.

Feralnej nocy wracał do domu, kiedy zaczepiła go grupa młodych ludzi. Stali z piwem przy sklepie monopolowym. – Byli agresywni. Chcieli pieniędzy – wspomina Yevhenii. – Powiedziałem, że nie mam. Wtedy jeden z nich, ten starszy, zapytał skąd jestem. Powiedziałem, że z Ukrainy, a on do mnie „po coś tu przyjechał się rządzić”. 

Tomasz M. miał wówczas uderzyć 24-latka. Yevhenii przewrócił się na chodnik. – Poczułem, że coś jest nie tak ze szczęką. Miałem w ustach krew. Zabrali mi słuchawki i plecak – opowiada Ukrainiec.
Kiedy poprosił o zwrot plecaka, dostał kolejne ciosy. Oprócz Tomasza M. miał je zadawać również 20-letni Mateusz C.

Napastnicy zostawili skatowanego mężczyznę na chodniku. 24-latkowi udało się później dojść do domu. Poprosił sąsiadkę o wezwanie pogotowia. Obecnie leży w jednym z lubelskich szpitali. Czeka na operację pogruchotanej szczęki.

Kryminalni szybko wytypowali potencjalnych sprawców pobicia. Yevhenii rozpoznał napastników na zdjęciach. We wtorek aresztowano Mateusza C. Wcześniej za kraty trafił Tomasz M. 

Jak ustaliliśmy, po zatrzymaniu mężczyzna próbował się okaleczyć. Pogryzł własną rękę. Rany nie okazały się jednak na tyle poważne, by musiał trafić do szpitala. Mężczyzna został przewieziony do aresztu przy ul. Południowej.

– Zapewne próbował się okaleczyć, by utrudnić wykonanie czynności – tłumaczy Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Tomasz M. usłyszał zarzuty dotyczące wielokrotnego znieważenia policjantów, kilkunastu kradzieży w sklepie oraz rozboju na 24-latku. Częściowo przyznał się tylko do kradzieży. Zaprzecza, by uczestniczył w pobiciu. Twierdzi, że nie wie, dlaczego go zatrzymano.

Młodszy z podejrzanych również nie przyznał się do napaści. Odmówił składania wyjaśnień.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że do rozboju nie doszło na tle przynależności narodowościowej. W zdarzeniu uczestniczyć miały jeszcze dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Policjanci ustalają ich tożsamość. 

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 14:03
polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają, j.w.), a będzie więcej takich prowokacji usraelskich! -->> ***s://ww w.youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi&t=24s&ytbchannel=telewizja%20narodowa
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:58
Polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają, j.w.), a będzie więcej takich prowokacji USraelskich! -- ww w.youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:51
Pogryzł własną rękę - no tego, to chyba jeszcze nie było.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:17
Grupę młodych mężczyzn. Hmm. 39 lat to nie taki młody. To mężczyzna w średnim wieku...
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 11:27
nie dajmy się zmanipulować ruskim trolom/pożytecznym idiotom ***ina, im tylko o to chodzi, żebyśmy się sami wytłukli. owszem, ukraina musi się rozliczyć z historią np. wołynia, ale to nie znaczy, że jest pozwolenie na bandyckie zachowania. ten bandzior nic dobrego nie wnosi do społeczeństwa, trzeba go tylko utrzymywać, czy to w więzieniu, czy na wolności, jak nic nie ukradnie. miał dużo czasu na resocjalizacje. minister jaki ma rację, dla takich powinno się odgrzać temat kary śmierci.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:47
Patrz youtube - Ukraina to nasz śmiertelny wróg (1) i Przeciwko imigracji Ukraińskiej (3) - ww w. youtube.com/watch?v=3YTVdM4ClVI&ytbChannel=Telewizja%20Narodowa
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:14
"znany mundurowym recydywista" wielokrotnie karany za rozboje, łącznie odsiedział 'już' 7 lat - i taki groźny śmieć recydywista sobie żyje na wolność wypuszczony??? To po ile miesiączków więzienia ten bandycki śmieć dostawał w kolejnych wyrokach od swędziego Swądu Wysokiego???
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:10
polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają), a będzie więcej prowokacji usraelskich! -- *** youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi
Avatar
343 / 31 sierpnia 2017 o 10:03
Miii napisał:
trwa zbiórka na leczenie  pobiegł chłopaka. miał  pecha  bo dosłownie kilka  dni  wcześniej skończyło  mu się  ubezpiecznie. potrzebuje 10 tys. zł na operację i 250 zł na każdy dzień  pobytu  w szpitalu. Łącznie 15 tysięcy zł. pieniądze można  wpłacać  tutaj: ***s://pomagam.zrzutka.pl/hky3p4
 czyli nie miał ubezpieczenia,był nielegalnie.Jest konsulat,jest ich tylu,może mu pomogą. Współczuje mu ale ukraińcy zachowują się na kazdym kroku arogancko.Im się wszystko należy. Dla nich Polak to dalej lach i pozatym ciagle podkreslaja ,jak to u niuch wszystko jest lepsze,jedzenie  ,służba zdrowia itp.
 czyli nie miał ubezpieczenia,był nielegalnie.Jest konsulat,jest ich tylu,może mu pomogą. Współczuje mu ale ukraińcy zachowują się na kazdym kroku arogancko.Im się wszystko należy. Dla nich Polak to dalej lach i pozatym ciagle podkreslaja ,jak to u niuch wszystko jest lepsze,jedzenie  ,służba zdrowia itp. rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:57
polecam, tak dla przypomnienia polsko-ukrainskiej karty historii -- *** youtube.com/watch?v=gyurrepll-4
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 14:03
polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają, j.w.), a będzie więcej takich prowokacji usraelskich! -->> ***s://ww w.youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi&t=24s&ytbchannel=telewizja%20narodowa
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:58
Polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają, j.w.), a będzie więcej takich prowokacji USraelskich! -- ww w.youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:51
Pogryzł własną rękę - no tego, to chyba jeszcze nie było.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 12:17
Grupę młodych mężczyzn. Hmm. 39 lat to nie taki młody. To mężczyzna w średnim wieku...
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 11:27
nie dajmy się zmanipulować ruskim trolom/pożytecznym idiotom ***ina, im tylko o to chodzi, żebyśmy się sami wytłukli. owszem, ukraina musi się rozliczyć z historią np. wołynia, ale to nie znaczy, że jest pozwolenie na bandyckie zachowania. ten bandzior nic dobrego nie wnosi do społeczeństwa, trzeba go tylko utrzymywać, czy to w więzieniu, czy na wolności, jak nic nie ukradnie. miał dużo czasu na resocjalizacje. minister jaki ma rację, dla takich powinno się odgrzać temat kary śmierci.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:47
Patrz youtube - Ukraina to nasz śmiertelny wróg (1) i Przeciwko imigracji Ukraińskiej (3) - ww w. youtube.com/watch?v=3YTVdM4ClVI&ytbChannel=Telewizja%20Narodowa
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:14
"znany mundurowym recydywista" wielokrotnie karany za rozboje, łącznie odsiedział 'już' 7 lat - i taki groźny śmieć recydywista sobie żyje na wolność wypuszczony??? To po ile miesiączków więzienia ten bandycki śmieć dostawał w kolejnych wyrokach od swędziego Swądu Wysokiego???
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:10
polacy, bądźcie czujni na to żydo-chazarskie banderowskie państwo!! już nas szczują! (media wspomagają), a będzie więcej prowokacji usraelskich! -- *** youtube.com/watch?v=3ytvdm4clvi
Avatar
343 / 31 sierpnia 2017 o 10:03
Miii napisał:
trwa zbiórka na leczenie  pobiegł chłopaka. miał  pecha  bo dosłownie kilka  dni  wcześniej skończyło  mu się  ubezpiecznie. potrzebuje 10 tys. zł na operację i 250 zł na każdy dzień  pobytu  w szpitalu. Łącznie 15 tysięcy zł. pieniądze można  wpłacać  tutaj: ***s://pomagam.zrzutka.pl/hky3p4
 czyli nie miał ubezpieczenia,był nielegalnie.Jest konsulat,jest ich tylu,może mu pomogą. Współczuje mu ale ukraińcy zachowują się na kazdym kroku arogancko.Im się wszystko należy. Dla nich Polak to dalej lach i pozatym ciagle podkreslaja ,jak to u niuch wszystko jest lepsze,jedzenie  ,służba zdrowia itp.
 czyli nie miał ubezpieczenia,był nielegalnie.Jest konsulat,jest ich tylu,może mu pomogą. Współczuje mu ale ukraińcy zachowują się na kazdym kroku arogancko.Im się wszystko należy. Dla nich Polak to dalej lach i pozatym ciagle podkreslaja ,jak to u niuch wszystko jest lepsze,jedzenie  ,służba zdrowia itp. rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 09:57
polecam, tak dla przypomnienia polsko-ukrainskiej karty historii -- *** youtube.com/watch?v=gyurrepll-4
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 8

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 17

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina