poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Zbadali wodę w Lublinie. Jest twarda, ale zdrowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2010, 16:10
Autor: (MB)

Znamy wyniki analizy próbek wody kranowej, pobranych podczas wizyt BRITA Testera w dziesięciu miastach Polski, także w Lublinie. Wbrew obiegowym opiniom woda jest bezpieczna i spełnia wszelkie normy.

Celem akcji było zweryfikowanie, czy woda z kranu jest bezpieczna do spożycia i spełnia normy, określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Od lipca do sierpnia testera zaprosiło do swoich domów ponad 500 mieszkańców z 10 największych miast, pobrano 212 próbek i przebadano 265 litrów wody.

Wyniki badań wykazały różnice w jakości wody kranowej w poszczególnych miastach, jednak nigdzie nie wykryto odstępstw od normy. Największe rozbieżności dotyczyły parametrów użytkowych wody – stopnia jej twardości, a także zapachu i smaku.

Czym pod względem wody Lublin różni się od innych miast? Jedynie tym, że w lubelskich kranach płynie za to jedna z najtwardszych wód w kraju. Wg wszystkich innych testowanych parametrów Lublin mieści się w średniej, ogólnopolskiej skali.

Badania wykazały, że woda kranowa w kraju spełnia wszelkie normy, jest całkowicie bezpieczna do spożycia i można ją pić bez przegotowania.

Także czystość chemiczna wody w Polsce jest bardzo dobra. Podczas szczegółowych badań w ogóle nie wykryto obecności wielu z powszechnie występujących zanieczyszczeń.

Jedynie parametry użytkowe wody, takie jak smak, zapach i twardość, nie wszędzie są zadowalające i różnią się w poszczególnych miastach, a czasem też w poszczególnych dzielnicach miast, budząc nieraz zastrzeżenia użytkowników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!