sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Zbyt drogie zdrowie

Dodano: 22 sierpnia 2001, 10:52
Autor: Ewa Stępień

Oddział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie może zostać zlikwidowany. - Nie mogę pozwolić, aby oddział przynosił tak duże straty - mówi Stefan Ciszewski, nowy dyrektor szpitala.

Nad Oddziałem Pediatrii groźba likwidacji zawisła w ubiegłym tygodniu. - Nowy dyrektor stwierdził, że trzeba go zamknąć, ponieważ przynosi straty - mówi ordynator oddziału dr Magdalena Skórzyńska.
Oddział ma 1 mln zł długu (na około 20 mln zadłużenia szpitala). Dr Skórzyńska uważa, że pediatria nigdy nie będzie dochodowa. Pochłania pieniądze tak samo jak wychowywanie dziecka, w które ciągle trzeba inwestować.
Dyrektor Ciszewski zapewnił, że chce utrzymać pediatrię. Ale musi pamiętać o finansach. - Nie mogę pozwolić, aby oddział generował tak koszmarne koszty. Zamknięcie nie jest przesądzone. Może zostawimy jedno piętro.
- Będę się bronić - zapowiedziała dr Skórzyńska i opracowała plan oszczędnościowy dla pediatrii. Mowa w nim m.in. o likwidacji kuchni mlecznej, uruchomieniu płatnego gabinetu szczepień pozakalendarzowych, udostępnieniu trzeciego piętra oddziałowi, który przynosiłby zyski, utworzeniu oddziału intensywnej opieki medycznej, który podpisałby odrębny kontrakt z kasą chorych i zarabiał na siebie i budynek. - Pediatria zostałaby zmniejszona o połowę. Więc o połowę zeszlibyśmy z kosztów - podlicza dr Skórzyńska.
Co na to dyrektor Ciszewski? - Na dziś nie dam odpowiedzi. W czwartek jest posiedzenie rady społecznej szpitala, po którym porozmawiamy.
A może oddział pediatryczny przy al. Kraśnickiej nie jest potrzebny, skoro w Lublinie znajduje się Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Chodźki? - Może tak być. Nawet w DSK łóżka stoją puste - mówi dyr. Ciszewski.
- Tam nie przyjmują chorych zakaźnych i zatruć, które my leczymy – broni swojego oddziału dr Skórzyńska. – Nie zajmują się tzw. dziećmi społecznymi.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!