Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2008 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Zdefraudował pieniądze związkowców i awansował

0 17 A A

Zbigniew S. zabrał z kasy zakładowej "Solidarności” 17 tys. zł i mimo wyroku sądowego nie oddał. A teraz został szefem pracowników, którzy przez niego stracili swoje składki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O bulwersującej sprawie poinformowali nas pracownicy lubelskiego "Protektora”. - Piszecie, że pracodawcy żądają zaświadczeń o niekaralności, a u nas pracuje człowiek z wyrokiem za defraudację związkowych pieniędzy. Mało że pracuje - właśnie awansował na szefa dużego działu!

Zbigniew S. był w 1997 r. z-cą szefa zakładowej "Solidarności”. W tym czasie zabrał z kasy związku 17 tys. zł. Sprawa trafiła do sądu. Wyrok z 1999 r.: pół roku więzienia w zawieszeniu i zobowiązanie do zwrotu pieniędzy. Mimo wyroku Zbigniew S. nadal pracował w spółce.

- Nie chcieliśmy przekreślać człowieka. Daliśmy mu szansę na naprawienie szkody, wierząc, że z pensji będzie spłacał dług - tłumaczy Dariusz Kubel, szef "Solidarności” w "Protektorze”.

Tyle że do dzisiaj Zbigniew S. oddał... 6 tys. zł. Na nic zdały się komornicze nakazy, bo okazało się, że mężczyzna nie ma majątku, a z pensji musi spłacać inne zobowiązania. - Te 11 tys. zł to roczny budżet naszego związku. Z tego kupujemy pracownikom paczki świąteczne, organizujemy wycieczki - mówi Kubel.

Związkowcy pieniędzy nie zobaczyli do dzisiaj. Za to kilka dni temu dowiedzieli się, że Zbigniew S. ma awansować na mistrza 26-osobowego działu.

- Napisaliśmy do zarządu: Nie godzimy się, by naszym zwierzchnikiem był człowiek, który już raz nadużył zaufania i w dodatku nie naprawił błędu. Jesteśmy firmą giełdową, szyjemy buty dla wojska i policji, a w środku tolerowana jest taka nieuczciwość - oburza się jeden z pracowników działu.

Protest poparły obydwa związki zawodowe z "Protektora”. Wtedy zarząd ogłosił konkurs na szefa działu. Zgłosiło się 10 osób. Wśród nich pracownicy z wyższym od S. wykształceniem i doświadczeniem. Ale mistrzem został Zbigniew S. - Ten pan dostał szansę na 3-miesięczny okres próbny - mówi Waldemar Puzichowski, prezes "Protektora”. - To dobry fachowiec i konkretny człowiek. Potrafi utrzymać dyscyplinę.

Prezes Puzichowski nazywa zdefraudowanie przez Zbigniewa S. pieniędzy "błędem, za który poniósł odpowiednią karę”. To że nie oddał długu, ani nawet nie wystąpił o jego rozłożenie na raty, tłumaczy trudną sytuacją życiową mężczyzny. - Za niespełna pół roku ten fakt ulegnie prawnemu zatarciu - dodaje Puzichowski.

Spytaliśmy Zbigniewa S., dlaczego nie oddał pieniędzy i czy zamierza to zrobić. - A co to was obchodzi?! To durne zarzuty! - zdenerwował się Zbigniew S. - I nie chodzi o żadne pieniądze. A poza tym, mam wyrok od komornika, że jestem nieściągalny.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 3 grudnia 2008 o 17:03
ten awansowany nie ma wstydu za grosz honoru i jest dupkiem że zgodził się zostać na tym stanowisku.
Powinien zrezygnować po tym artykule i zachować chociaż pół twarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
~nemo~ / 28 listopada 2008 o 20:14
O kurcze co za wiocha tam pracuje!!!!!
Avatar
znajomy / 27 listopada 2008 o 20:04
kowal napisał:
pam Kościańczuk nie został majstrem{jeden z członków zarzadu Solidarność w protektorze)i mści sie teraz bo po raz drugi przegrał z bez wykształcenia Sobiesiakiem he he he


Hej Kowal nie szargaj czyjegoś nazwiska, bo to jest karalne mściwy to jesteś może ty. Złodziejstwo trzeba nazwać po imieniu a nie wybielać i bronić. Kasę trzeba oddać bo to są pieniądze ludzi którzy pracowali w owym czasie i pracują nadal. Koniec dyskusji.
Avatar
jeleń / 27 listopada 2008 o 18:35
szok!!!!!! Ciekawe jakie Prezes ma wykształcenie???? nie mowiąc nic o Kierownikach działów!!!!!! mistrz może mieć tylko podstawówke -aby znał sie pracy!!!!!!!!!!!!!! takie są polskie realia PREZYDENT RP. miał tez Tylko ZAWODÓWE
szok!!!!!! Ciekawe jakie Prezes ma wykształcenie???? nie mowiąc nic o Kierownikach działów!!!!!! mistrz może mieć tylko podstawówke -aby znał sie pracy!!!!!!!!!!!!!! takie są polskie realia PREZYDENT RP. miał tez Tylko ZAWODÓWE rozwiń
Avatar
7 / 27 listopada 2008 o 17:28
Niech Zbysio dogada się z koleszkami z którymi przepił te pieniążki niech się zrzucą i niech odda związkowcom
Avatar
kolo / 27 listopada 2008 o 11:32
Pora więc wystąpić z wnioskiem do sądu o odwieszenie kary więzienia.Może to zdopinguje tego pana do zwrotu długu.
Avatar
wilk / 26 listopada 2008 o 22:35
Na pewno zarząd się teraz będzie wykręcać , że fachowcy wyjechali do pracy za granicę - szkoda żeby nie jak płacą co kot napłakał. Ciekawe jeszcze gdzie są te tłumy chętnych do pracy jak to twierdzi jeden z wiecznych dyrektorów tej firmy, że na miejsce każdego jest przed bramą kilku chętnych.
Awansował bo pewnie lubi chodzić do zarządu na pogaduchy, a może wykształcenie górnicze daje większe mozliwości awansu niż wykształcenie kierunkowe, może ci inni kanmdydaci byli zbyt wykształceni, nie mieli wyroków, nie chodą na pogaduchy.
Avatar
Zima / 26 listopada 2008 o 17:55
CO to za zwiazki???? przewodniczaca jednych ciągle na zwolnieniu bo chorowita!!!!! a drugie to zamiast walczyć o podwyżki to zatrudniają
PRASE żeby ścigać chłopków bo ukradli troche kasy!!!!
Avatar
kowal / 26 listopada 2008 o 17:43
pam Kościańczuk nie został majstrem{jeden z członków zarzadu Solidarność w protektorze)i mści sie teraz bo po raz drugi przegrał z bez wykształcenia Sobiesiakiem he he he
Avatar
KOŃ / 26 listopada 2008 o 16:17
TAK ZDEFRAUDOWAŁ PIENIADZE, ALE PO TYM WSZYSTKIM ZA ROK, DWA - PRACOWNICY PROTEKTORA WYBRALI GO NA INSPEKTORA PRCY ,WIEC NIE JEST TAKI ZŁY!
Avatar
~gość~ / 3 grudnia 2008 o 17:03
ten awansowany nie ma wstydu za grosz honoru i jest dupkiem że zgodził się zostać na tym stanowisku.
Powinien zrezygnować po tym artykule i zachować chociaż pół twarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
~nemo~ / 28 listopada 2008 o 20:14
O kurcze co za wiocha tam pracuje!!!!!
Avatar
znajomy / 27 listopada 2008 o 20:04
kowal napisał:
pam Kościańczuk nie został majstrem{jeden z członków zarzadu Solidarność w protektorze)i mści sie teraz bo po raz drugi przegrał z bez wykształcenia Sobiesiakiem he he he


Hej Kowal nie szargaj czyjegoś nazwiska, bo to jest karalne mściwy to jesteś może ty. Złodziejstwo trzeba nazwać po imieniu a nie wybielać i bronić. Kasę trzeba oddać bo to są pieniądze ludzi którzy pracowali w owym czasie i pracują nadal. Koniec dyskusji.
Avatar
jeleń / 27 listopada 2008 o 18:35
szok!!!!!! Ciekawe jakie Prezes ma wykształcenie???? nie mowiąc nic o Kierownikach działów!!!!!! mistrz może mieć tylko podstawówke -aby znał sie pracy!!!!!!!!!!!!!! takie są polskie realia PREZYDENT RP. miał tez Tylko ZAWODÓWE
szok!!!!!! Ciekawe jakie Prezes ma wykształcenie???? nie mowiąc nic o Kierownikach działów!!!!!! mistrz może mieć tylko podstawówke -aby znał sie pracy!!!!!!!!!!!!!! takie są polskie realia PREZYDENT RP. miał tez Tylko ZAWODÓWE rozwiń
Avatar
7 / 27 listopada 2008 o 17:28
Niech Zbysio dogada się z koleszkami z którymi przepił te pieniążki niech się zrzucą i niech odda związkowcom
Avatar
kolo / 27 listopada 2008 o 11:32
Pora więc wystąpić z wnioskiem do sądu o odwieszenie kary więzienia.Może to zdopinguje tego pana do zwrotu długu.
Avatar
wilk / 26 listopada 2008 o 22:35
Na pewno zarząd się teraz będzie wykręcać , że fachowcy wyjechali do pracy za granicę - szkoda żeby nie jak płacą co kot napłakał. Ciekawe jeszcze gdzie są te tłumy chętnych do pracy jak to twierdzi jeden z wiecznych dyrektorów tej firmy, że na miejsce każdego jest przed bramą kilku chętnych.
Awansował bo pewnie lubi chodzić do zarządu na pogaduchy, a może wykształcenie górnicze daje większe mozliwości awansu niż wykształcenie kierunkowe, może ci inni kanmdydaci byli zbyt wykształceni, nie mieli wyroków, nie chodą na pogaduchy.
Avatar
Zima / 26 listopada 2008 o 17:55
CO to za zwiazki???? przewodniczaca jednych ciągle na zwolnieniu bo chorowita!!!!! a drugie to zamiast walczyć o podwyżki to zatrudniają
PRASE żeby ścigać chłopków bo ukradli troche kasy!!!!
Avatar
kowal / 26 listopada 2008 o 17:43
pam Kościańczuk nie został majstrem{jeden z członków zarzadu Solidarność w protektorze)i mści sie teraz bo po raz drugi przegrał z bez wykształcenia Sobiesiakiem he he he
Avatar
KOŃ / 26 listopada 2008 o 16:17
TAK ZDEFRAUDOWAŁ PIENIADZE, ALE PO TYM WSZYSTKIM ZA ROK, DWA - PRACOWNICY PROTEKTORA WYBRALI GO NA INSPEKTORA PRCY ,WIEC NIE JEST TAKI ZŁY!