Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2010 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Zemborzyce Podleśne: Mężczyzna i 9-letni syn nie żyją. Zabił ich czad

0 36 A A

Ojciec i syn nie żyją, matka i drugi syn trafili do szpitala. To tragiczne skutki zaczadzenia, do którego doszło po południu w Zemborzycach Podleśnych koło Lublina. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak wyjrzałam przez okno zobaczyłam, że jest aż niebiesko od policji, straży i karetek. Mąż mi mówi: Coś złego się dzieje. A to taka tragedia się stała – pani Alicja, sąsiadka ofiar czadu nie może uwierzyć w to, co się wydarzyło.

Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z członków rodziny, który przyjechał do Zemborzyc Podleśnych, by sprawdzić dlaczego nikt nie odbiera telefonu. Dla dwóch osób na ratunek było już za późno. – Informację o czterech nieprzytomnych osobach otrzymaliśmy od pogotowia ratunkowego – mówi Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Okazało się, że dwie osoby już nie żyją.

– Ofiary śmiertelne to 42-letni mężczyzna i jego 9-letni syn – relacjonuje Michał Badach, rzecznik lubelskiej straży pożarnej. – Do szpitala trafiła 39-letnia matka z 14-letnim synem. Chłopiec jest w ciężkim stanie. Córki małżonków nie było w tym czasie w domu.

Wszystko wskazuje na to, że doszło do zaczadzenia. – A przecież mierniki strażaków nie wykazały już czadu – dziwi się pani Alicja. Strażacy potwierdzają. – Gdy dojechaliśmy na miejsce poziom tlenku węgla nie był już podniesiony, ale to prawdopodobnie przez otwarte okna – mówi Badach.

Przyczyny zdarzenia ustalają policja i prokuratura. – A także biegli z zakresu pożarnictwa – dodaje Fijołek. Na razie nie wiadomo, co było źródłem zabójczego czadu. – W tym domu jest zarówno kominek, z którego wcześniej korzystano, jak i piecyk gazowy – przyznaje rzecznik straży.

Na Lubelszczyźnie tlenek węgla od października zabił sześć osób, a według różnych wyliczeń podtruł od kilkudziesięciu do nawet stu. Ostatnio, tuż przed Wigilią, siedem osób podtruło się w Lublinie czadem z powodu wadliwych piecyków gazowych i instalacji wentylacyjno-kominowych.

Czad jest niezwykle groźny. Jest gazem, którego nie czuć i nie widać. Powstaje w wyniku niezupełnego spalania wszelkich paliw. – Kiedy dostanie się do organizmu człowieka blokuje dopływ tlenu. W efekcie ulega uszkodzeniu ośrodkowy układ nerwowy, pojawia się niewydolność wieńcowa, zawał lub dochodzi do natychmiastowej śmierci – tłumaczy Wojciech Miciuła z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Jak zabezpieczyć się przed tlenkiem węgla?

– Trzeba sprawdzić czy jest stały dopływ tlenu do pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca. Upewnić się, że spaliny swobodnie wydostają się na zewnątrz. Należy kontrolować kominy i szyby wentylacyjne. Okna powinny być rozszczelnione, pod żadnym pozorem nie wolno zasłaniać klatek wentylacyjnych. Jeśli to możliwe, wietrzmy łazienki przed kąpielą – wylicza Miciuła.

Jednak według strażaków najlepszym rozwiązaniem jest kupno detektora tlenku węgla. Na internetowym portalu aukcyjnym allegro.pl takie urządzenie można kupić za 60–100 zł. – Obudzi nas sygnałem dźwiękowym, będziemy wiedzieli, że dzieje się coś złego – mówi Miciuła.

W razie niepokojących objawów – bólu i zawrotach głowy, dusznościach, nudnościach, osłabieniu i wymiotach – należy jak najszybciej opuścić pomieszczenie, otworzyć okno lub zbić szybę i wezwać straż pożarną.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotrek / 6 stycznia 2011 o 18:55
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
[/quote]


Zgadzam się w 100 % z osobą piszacą tego posta !!!! tak sa na gorze ze swoja siostra a zarazem ciocią ( moja chrzestną matką :(:() spoczywajcie w pokoju i cieszcie sie tam na górze !!!!
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc ... rozwiń
Avatar
grzegorz / 4 stycznia 2011 o 23:37
wyrazy współczucia dla rodziny,
Avatar
gość / 2 stycznia 2011 o 21:18
Ludzie to co niektórzy tutaj wypisują przechodzi ludzkie pojęcie. Brak jakichkolwiek odruchów ludzkich. Zero współczucia i wyrozumiałości. Kto to był? A jak się nazywali? A czy to Zemborzyce czy Sławinek? A co was to wszystkich obchodzi?! Stała się ogromna tragedia. Dramat. Wszyscy powinniśmy się łączyć w bólu, albo przynajmniej życzyć szybkiego powrotu do zdrowia matce i synowi, aby się otrząsnęli i próbowali iść dalej przez życie. Brak mi słów do tego co jest tutaj wypisywane. Podanie nazwiska wychodzi poza wszelką normę. Jesteście wyzuci ze wszystkiego. Myślę, że podanie nazwiska oraz zawartości portfela tej biednej rodziny jest w tym momencie dla was pazernych ludzi najwazniejsze! Brak słów ! Życzę tej rodzinie przede wszystkim siły i wytrwałości. Muszą żyć dla siebie i trzymać się razem. Szybkiego powrotu do zdrowia! Jest jeszcze dwoje dzieci, które potrzebują miłości i opieki! Jest dla kogo zdrowieć. Niech opatrzność boska czuwa nad całą rodziną dotkniętą tą ogromną tragedią.
Ludzie to co niektórzy tutaj wypisują przechodzi ludzkie pojęcie. Brak jakichkolwiek odruchów ludzkich. Zero współczucia i wyrozumiałości. Kto to był? A jak się nazywali? A czy to Zemborzyce czy Sławinek? A co was to wszystkich obchodzi?! Stała się ogromna tragedia. Dramat. Wszyscy powinniśmy się łączyć w bólu, albo przynajmniej życzyć szybkiego powrotu do zdrowia matce i synowi, aby się otrząsnęli i próbowali iść dalej przez życie. Brak mi słów do tego co jest tutaj wypisywane. Podanie nazwiska wychodzi poza wszelką normę. Jesteście wyz... rozwiń
Avatar
gość / 2 stycznia 2011 o 21:12
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
[/quote]
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc ... rozwiń
Avatar
[*] / 31 grudnia 2010 o 11:41
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty cz... rozwiń
Avatar
marka / 31 grudnia 2010 o 01:18
mama i syn wyszli z tego
jeszcze są w szpitalu ale już wszystko ok
Avatar
ona / 30 grudnia 2010 o 19:02
Wie ktoś może czy matka z synem wyszli z tego?
Avatar
*** / 29 grudnia 2010 o 21:41
A może rodzina nie życzy sobie podawania nazwiska. A jak szafujesz czyimś to podaj swoje. Takie mamy społeczeństwo jakie komentarze. ŻAL
Avatar
Piotrek / 29 grudnia 2010 o 17:36
No wielka tragedia się stała !!!! to byli członkowie mojej rodziny... jeszcze 2 miesiące temu bawili się u nas na weselu... ale matka i syn zyją... świeć panie nad ich duszą !!!!
Avatar
Magda / 29 grudnia 2010 o 13:02
[quote name='Monique' timestamp='1293476918' post='412072']
Przecież to zdjęcie to jest Sławinek mieszkam tam. Dlaczego podpisane, że pochodzi z Zemborzyc?
[/quote]
Bo to Zemborzyce nie Sławinek Xd
Avatar
Piotrek / 6 stycznia 2011 o 18:55
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
[/quote]


Zgadzam się w 100 % z osobą piszacą tego posta !!!! tak sa na gorze ze swoja siostra a zarazem ciocią ( moja chrzestną matką :(:() spoczywajcie w pokoju i cieszcie sie tam na górze !!!!
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc ... rozwiń
Avatar
grzegorz / 4 stycznia 2011 o 23:37
wyrazy współczucia dla rodziny,
Avatar
gość / 2 stycznia 2011 o 21:18
Ludzie to co niektórzy tutaj wypisują przechodzi ludzkie pojęcie. Brak jakichkolwiek odruchów ludzkich. Zero współczucia i wyrozumiałości. Kto to był? A jak się nazywali? A czy to Zemborzyce czy Sławinek? A co was to wszystkich obchodzi?! Stała się ogromna tragedia. Dramat. Wszyscy powinniśmy się łączyć w bólu, albo przynajmniej życzyć szybkiego powrotu do zdrowia matce i synowi, aby się otrząsnęli i próbowali iść dalej przez życie. Brak mi słów do tego co jest tutaj wypisywane. Podanie nazwiska wychodzi poza wszelką normę. Jesteście wyzuci ze wszystkiego. Myślę, że podanie nazwiska oraz zawartości portfela tej biednej rodziny jest w tym momencie dla was pazernych ludzi najwazniejsze! Brak słów ! Życzę tej rodzinie przede wszystkim siły i wytrwałości. Muszą żyć dla siebie i trzymać się razem. Szybkiego powrotu do zdrowia! Jest jeszcze dwoje dzieci, które potrzebują miłości i opieki! Jest dla kogo zdrowieć. Niech opatrzność boska czuwa nad całą rodziną dotkniętą tą ogromną tragedią.
Ludzie to co niektórzy tutaj wypisują przechodzi ludzkie pojęcie. Brak jakichkolwiek odruchów ludzkich. Zero współczucia i wyrozumiałości. Kto to był? A jak się nazywali? A czy to Zemborzyce czy Sławinek? A co was to wszystkich obchodzi?! Stała się ogromna tragedia. Dramat. Wszyscy powinniśmy się łączyć w bólu, albo przynajmniej życzyć szybkiego powrotu do zdrowia matce i synowi, aby się otrząsnęli i próbowali iść dalej przez życie. Brak mi słów do tego co jest tutaj wypisywane. Podanie nazwiska wychodzi poza wszelką normę. Jesteście wyz... rozwiń
Avatar
gość / 2 stycznia 2011 o 21:12
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
[/quote]
[quote name='[*]' timestamp='1293792095' post='414422']
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc ... rozwiń
Avatar
[*] / 31 grudnia 2010 o 11:41
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty czlowiek kochajacy dzieci i wszystko co go otaczało kochal podróżowac chcial wejsc na kilimandzaro ale swoją najwazniejsza podróż juz odbył i to wyżej był dla mnie jak drugi ojciec czułam sie przy nim bezpiecznie pomagal mi pokonac moj strach ,a syn jego kochany synek ktory byl jego oczkiem w głowie tak samo jak jego dwojka potomków a teraz są na górze razem ze swoja siostra a zarazem ciocia i jej córeczka która zyla tylko 10dni mam nadzieje ze wszyscuy spotkamy sie razem z nimi tam na górze
Zobaczcie na dom na zdjęciu to musieli być bardzo bogaci ludzie, to przecież pałac jest prawie. Szkoda ich naprawdę, dziecko napewno skończyło by studia i zostało lekarzem albo prawnikiem a tu taka tragedia

Jego ojciec musiał być kimś wpływowym i zamożnym może ktoś wie jak się nazywał, bo autorzy artykułu nic na ten temat nie wspominają. Dziwne. Skoro byli na miejscu tragedii


ludzie opanujcie sie oczywiscie byli moze choc troche zamozni a ojciec nie byl "kimś wpływowym" to byl normalny prosty cz... rozwiń
Avatar
marka / 31 grudnia 2010 o 01:18
mama i syn wyszli z tego
jeszcze są w szpitalu ale już wszystko ok
Avatar
ona / 30 grudnia 2010 o 19:02
Wie ktoś może czy matka z synem wyszli z tego?
Avatar
*** / 29 grudnia 2010 o 21:41
A może rodzina nie życzy sobie podawania nazwiska. A jak szafujesz czyimś to podaj swoje. Takie mamy społeczeństwo jakie komentarze. ŻAL
Avatar
Piotrek / 29 grudnia 2010 o 17:36
No wielka tragedia się stała !!!! to byli członkowie mojej rodziny... jeszcze 2 miesiące temu bawili się u nas na weselu... ale matka i syn zyją... świeć panie nad ich duszą !!!!
Avatar
Magda / 29 grudnia 2010 o 13:02
[quote name='Monique' timestamp='1293476918' post='412072']
Przecież to zdjęcie to jest Sławinek mieszkam tam. Dlaczego podpisane, że pochodzi z Zemborzyc?
[/quote]
Bo to Zemborzyce nie Sławinek Xd
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 3

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 7

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 69 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 12 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria