Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 września 2010 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Zerwijmy łańcuchy : Zaprotestuj przeciwko maltretowaniu psów

0 19 A A

W niedzielne południe w centrum Lublina każdy będzie mógł nałożyć na szyję metalowy łańcuch i przypiąć się do budy. Tak nasz region włączy się w ogólnopolską akcję "Zerwijmy łańcuchy”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To będzie już trzecia edycja akcji w naszym mieście – mówi Irena Szafrańska, lubelski koordynator akcji "Zerwijmy łańcuchy.

Wszyscy, którzy chcą w symbolicznym geście nałożyć na szyję łańcuch i przypiąć się do budy mogą przyjść w niedzielę o godz. 12 na Plac Litewski (happening potrwa godzinę). Można przyprowadzić swojego psa. W tym samym czasie mieszkańcy 40 innych polskich miastach również przywiążą się łańcuchami do psich budy, by zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na uwięzi.

W Lublinie łańcuchy pomoże zrywać Lubelska Straż Ochrony Zwierząt, która jest współorganizatorem akcji. W niedzielne południe będzie przyjmować od mieszkańców sygnały o bestialskim traktowaniu zwierząt.

– Nie trzeba kochać zwierząt, ale trzeba je szanować i im pomagać – mówi Zdzisław Małysz z LSOZ. Lubelska Straż Ochrony Zwierząt przygotowała wystawę zdjęć dręczonych zwierząt. Obrońcy zwierząt przyprowadzą ze sobą psy uratowane podczas interwencji. – Chcemy pokazać, do jakiego okrucieństwa zdolni są ludzie – dodaje Małysz.

W ubiegłych latach przy psiej budzie w Lublinie nie zabrakło lubelskich posłanek: Izabeli Sierakowski i Joanny Muchy, a także radnych. Do budy przykuwali się też wicemarszałek województwa Jacek Sobczak i burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. W tym roku znanych postaci ze świata polityki i władzy także nie zabraknie.

– Swoją obecność zapowiedziały posłanki Beata Mazurek i Małgorzata Sadurska (PiS). Będzie też wicemarszałek Sobczak – mówi Szafrańska.

Akcję "Zerwijmy łańcuchy” organizuje od trzech lat miesięcznik "Mój Pies”.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomtom / 19 września 2010 o 20:48
http://www.youtube.com/watch?v=X0p1Zyv9-GU zdecydowane nie łańcuchom- rozmawiajcie o tym z ludźmi;)
Avatar
Wojciech / 19 września 2010 o 09:37
Uczłowieczanie zwierząt jest ich maltretowaniem ,ponieważ natura wyposażyła je w instynkt funkcjonujący od powstania danego gatunku .Mądre są słowa cytowane za Św.Franciszkiem z Asyżu:że za to co oswoimy lub odbierzemy naturze ponosimy całkowitą ODPOWIEDZIALNOŚĆ ,od urodzenia po naturalną śmierć .To MY ludzie hodujemy pieski pokojowe czy domowe ,które mają tylko wyglądać bo takie nam się podobają .Zapominamy że każde żwierzę ma swoją naturę ,i według niej powinniśmy dobierać sobie zwierzę na CAŁE JEGO Życie.(Lecz to już sprawa naszego SUMIENIA).
Avatar
Gość / 19 września 2010 o 08:11
[quote name='bgh' date='18 wrzesień 2010 - 18:29 ' timestamp='1284827388' post='349369']
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
[/quote]
no właśnie, kiedy będzie akcja uświadamiająca sprzątanie po swoich pupilkach, kiedy wyznaczycie miejsca do wyprowadzania sowich pupilków a nie na plac zabaw, gdzie boję się dziecko zaprowadzać, bo odchody psie są groźne dla zdrowia ludzkiego, kiedy psy będą wyprowadzane w kagańcu i na smyczy, bo o mało sama osobiście nie została pogryziona przez wilczura i gdyby nie siatka z zakupami i krzyk na całe osiedle po pomoc to doszłoby do tej tragedii,
[quote name='bgh' date='18 wrzesień 2010 - 18:29 ' timestamp='1284827388' post='349369']
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
[/quote]
no właśnie, kiedy będzie akcja uświadamiająca sprzątanie po swoich pupilkach, kiedy wyznaczycie miejsca do wyprowadzania sowich pupilków a nie na plac zabaw, gdzie boję się dziecko zaprowadzać, bo odchody psie są groźne dla zdrowia ludzkiego, kiedy psy będą wyprowadzane w kagańcu i n... rozwiń
Avatar
jole / 18 września 2010 o 18:51
[quote name='koordynator w Bychawie' date='18 wrzesień 2010 - 18:17 ' timestamp='1284826647' post='349365']
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Przed tobą jest podwórko, po którym i tak nie możesz pobiegać. Marzniesz zimą, bo łańcuch nie pozwala Ci dostatecznie się ruszać, żeby się rozgrzać, a latem nie masz się gdzie schować przed upałem. I tak rok za rokiem...
Gdyby ludzie szanowali zwierzęta... nie byłoby pogryzień... Nawet amstaff czy rotwailler nie muszą być agresywne. Należy po prostu je dobrze traktować !! Naprawdę warto.[/size][/font]
[/quote]
Jak byłam dzieckiem miałam psa,nigdy nie zrobiłam żadnemu zwierzęciu krzywdy,ale co do biegających psów bez kagańców naprawdę mam bardzo przykre wspomnienie,i dlatego moim zdaniem psy mogą być bez łańcuchów na ogrodzonej posesji,a nie wypuszczone na ulice czy pola.
[quote name='koordynator w Bychawie' date='18 wrzesień 2010 - 18:17 ' timestamp='1284826647' post='349365']
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Prz... rozwiń
Avatar
bgh / 18 września 2010 o 18:29
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
Avatar
jaa / 18 września 2010 o 18:22
[size="4"][font="Century Gothic"][font="Comic Sans MS"][size="3"]Dlaczego nikt nie nagłośni tak akcji "Zerwijmy łańcuchy", która odbędzie się w Bychawie (niedaleko Lublina) ?!
W Bychawie będzie on od 12 i potrwa około 2 godzin.[/size][/font][/font][/size]
Avatar
koordynator w Bychawie / 18 września 2010 o 18:17
[quote name='jole' date='18 wrzesień 2010 - 17:46 ' timestamp='1284824791' post='349354']
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
[/quote]
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Przed tobą jest podwórko, po którym i tak nie możesz pobiegać. Marzniesz zimą, bo łańcuch nie pozwala Ci dostatecznie się ruszać, żeby się rozgrzać, a latem nie masz się gdzie schować przed upałem. I tak rok za rokiem...
Gdyby ludzie szanowali zwierzęta... nie byłoby pogryzień... Nawet amstaff czy rotwailler nie muszą być agresywne. Należy po prostu je dobrze traktować !! Naprawdę warto.[/size][/font]
[quote name='jole' date='18 wrzesień 2010 - 17:46 ' timestamp='1284824791' post='349354']
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
[/quote]
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie o... rozwiń
Avatar
kocham psy / 18 września 2010 o 18:09
[quote name='Gość' date='18 wrzesień 2010 - 12:19 ' timestamp='1284805190' post='349252']
Jak mówi powiedzenie "Strzelił piorun psa i łańcuch" więc ? Uwolnić Amstaffy Rotweillery i inne bestie !
[/quote]
Kto jest okrutny w stosunku to zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Poza tym jak powiedział Mały Książę "Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co oswoimy." ! Należy o tym pamiętać, a jeśli te słowa Cię nie przekonują to może te Cię oświecą : "Jesteśmy odpowiedzialni za naszych braci mniejszych" -św. Franciszek (miał tu na myśli zwierzęta).
[quote name='Gość' date='18 wrzesień 2010 - 12:19 ' timestamp='1284805190' post='349252']
Jak mówi powiedzenie "Strzelił piorun psa i łańcuch" więc ? Uwolnić Amstaffy Rotweillery i inne bestie !
[/quote]
Kto jest okrutny w stosunku to zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Poza tym jak powiedział Mały Książę "Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co oswoimy." ! Należy o tym pamiętać, a jeśli te słowa Cię nie przekonują to może te Cię oświecą : "Jes... rozwiń
Avatar
jole / 18 września 2010 o 17:46
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
Avatar
socha / 18 września 2010 o 14:35
Jacku, czego się nie zrobi dla kampanii hehe
Avatar
tomtom / 19 września 2010 o 20:48
http://www.youtube.com/watch?v=X0p1Zyv9-GU zdecydowane nie łańcuchom- rozmawiajcie o tym z ludźmi;)
Avatar
Wojciech / 19 września 2010 o 09:37
Uczłowieczanie zwierząt jest ich maltretowaniem ,ponieważ natura wyposażyła je w instynkt funkcjonujący od powstania danego gatunku .Mądre są słowa cytowane za Św.Franciszkiem z Asyżu:że za to co oswoimy lub odbierzemy naturze ponosimy całkowitą ODPOWIEDZIALNOŚĆ ,od urodzenia po naturalną śmierć .To MY ludzie hodujemy pieski pokojowe czy domowe ,które mają tylko wyglądać bo takie nam się podobają .Zapominamy że każde żwierzę ma swoją naturę ,i według niej powinniśmy dobierać sobie zwierzę na CAŁE JEGO Życie.(Lecz to już sprawa naszego SUMIENIA).
Avatar
Gość / 19 września 2010 o 08:11
[quote name='bgh' date='18 wrzesień 2010 - 18:29 ' timestamp='1284827388' post='349369']
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
[/quote]
no właśnie, kiedy będzie akcja uświadamiająca sprzątanie po swoich pupilkach, kiedy wyznaczycie miejsca do wyprowadzania sowich pupilków a nie na plac zabaw, gdzie boję się dziecko zaprowadzać, bo odchody psie są groźne dla zdrowia ludzkiego, kiedy psy będą wyprowadzane w kagańcu i na smyczy, bo o mało sama osobiście nie została pogryziona przez wilczura i gdyby nie siatka z zakupami i krzyk na całe osiedle po pomoc to doszłoby do tej tragedii,
[quote name='bgh' date='18 wrzesień 2010 - 18:29 ' timestamp='1284827388' post='349369']
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
[/quote]
no właśnie, kiedy będzie akcja uświadamiająca sprzątanie po swoich pupilkach, kiedy wyznaczycie miejsca do wyprowadzania sowich pupilków a nie na plac zabaw, gdzie boję się dziecko zaprowadzać, bo odchody psie są groźne dla zdrowia ludzkiego, kiedy psy będą wyprowadzane w kagańcu i n... rozwiń
Avatar
jole / 18 września 2010 o 18:51
[quote name='koordynator w Bychawie' date='18 wrzesień 2010 - 18:17 ' timestamp='1284826647' post='349365']
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Przed tobą jest podwórko, po którym i tak nie możesz pobiegać. Marzniesz zimą, bo łańcuch nie pozwala Ci dostatecznie się ruszać, żeby się rozgrzać, a latem nie masz się gdzie schować przed upałem. I tak rok za rokiem...
Gdyby ludzie szanowali zwierzęta... nie byłoby pogryzień... Nawet amstaff czy rotwailler nie muszą być agresywne. Należy po prostu je dobrze traktować !! Naprawdę warto.[/size][/font]
[/quote]
Jak byłam dzieckiem miałam psa,nigdy nie zrobiłam żadnemu zwierzęciu krzywdy,ale co do biegających psów bez kagańców naprawdę mam bardzo przykre wspomnienie,i dlatego moim zdaniem psy mogą być bez łańcuchów na ogrodzonej posesji,a nie wypuszczone na ulice czy pola.
[quote name='koordynator w Bychawie' date='18 wrzesień 2010 - 18:17 ' timestamp='1284826647' post='349365']
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Prz... rozwiń
Avatar
bgh / 18 września 2010 o 18:29
A KIEDY WY WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT BĘDZIECIE SPRZĄTAĆ GÓWNA Z CHODNIKÓW PO SWOICH OBIEKTACH UCZUĆ ?????????????
Avatar
jaa / 18 września 2010 o 18:22
[size="4"][font="Century Gothic"][font="Comic Sans MS"][size="3"]Dlaczego nikt nie nagłośni tak akcji "Zerwijmy łańcuchy", która odbędzie się w Bychawie (niedaleko Lublina) ?!
W Bychawie będzie on od 12 i potrwa około 2 godzin.[/size][/font][/font][/size]
Avatar
koordynator w Bychawie / 18 września 2010 o 18:17
[quote name='jole' date='18 wrzesień 2010 - 17:46 ' timestamp='1284824791' post='349354']
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
[/quote]
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie odróżniają przyjaciół i wrogów...
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś przywiązany, np. do drzewa. Patrzysz na drzwi domu, z którego nikt do Ciebie nie wyjdzie, widzisz przez okno ludzi w środku - oni są razem, w swoim stadzie, szczęśliwi, a ty ? Przed tobą jest podwórko, po którym i tak nie możesz pobiegać. Marzniesz zimą, bo łańcuch nie pozwala Ci dostatecznie się ruszać, żeby się rozgrzać, a latem nie masz się gdzie schować przed upałem. I tak rok za rokiem...
Gdyby ludzie szanowali zwierzęta... nie byłoby pogryzień... Nawet amstaff czy rotwailler nie muszą być agresywne. Należy po prostu je dobrze traktować !! Naprawdę warto.[/size][/font]
[quote name='jole' date='18 wrzesień 2010 - 17:46 ' timestamp='1284824791' post='349354']
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
[/quote]
[font="Century Gothic"][size="3"]Psy są agresywne ponieważ AGRESJA RODZI AGRESJĘ! Gdy są katowane to potem są tego skutki. Nie o... rozwiń
Avatar
kocham psy / 18 września 2010 o 18:09
[quote name='Gość' date='18 wrzesień 2010 - 12:19 ' timestamp='1284805190' post='349252']
Jak mówi powiedzenie "Strzelił piorun psa i łańcuch" więc ? Uwolnić Amstaffy Rotweillery i inne bestie !
[/quote]
Kto jest okrutny w stosunku to zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Poza tym jak powiedział Mały Książę "Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co oswoimy." ! Należy o tym pamiętać, a jeśli te słowa Cię nie przekonują to może te Cię oświecą : "Jesteśmy odpowiedzialni za naszych braci mniejszych" -św. Franciszek (miał tu na myśli zwierzęta).
[quote name='Gość' date='18 wrzesień 2010 - 12:19 ' timestamp='1284805190' post='349252']
Jak mówi powiedzenie "Strzelił piorun psa i łańcuch" więc ? Uwolnić Amstaffy Rotweillery i inne bestie !
[/quote]
Kto jest okrutny w stosunku to zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Poza tym jak powiedział Mały Książę "Jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co oswoimy." ! Należy o tym pamiętać, a jeśli te słowa Cię nie przekonują to może te Cię oświecą : "Jes... rozwiń
Avatar
jole / 18 września 2010 o 17:46
Jeśli wszyscy zerwą łańcuchy,to naprawdę nie będzie można wyjść z domu,czasami idąc do pracy można spotkać kilka wałęsających się psów,i wtedy aż ciarki po skórze przechodzą,gdyż nie wiadomo co może człowieka spotkać,a nieraz są nawet agresywne.
Avatar
socha / 18 września 2010 o 14:35
Jacku, czego się nie zrobi dla kampanii hehe
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!