niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Zima wstrzymuje przetarg na budowę pola golfowego nad zalewem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2013, 17:56

Pole golfowe ma powstać nad Zalewem Zemborzyckim (Archiwum)
Pole golfowe ma powstać nad Zalewem Zemborzyckim (Archiwum)

Żeby ogłosić przetarg na dokończenie pola golfowego nad Zalewem Zemborzyckim, trzeba zrobić inwentaryzację dotychczasowych prac. A na to nie pozwala zalegający śnieg.

To, co wystaje ponad pokrywę śnieżną, można sprawdzić: budynek klubowy czy ogrodzenie – mówi Zdzisław Hołysz, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– Ale większości prac wykonanych do tej pory nie da się zinwentaryzować. Bo jak w takich warunkach sprawdzić nawodnienie pola, które powinno zostać zrobione? Albo teren do minigolfa, który jest przykryty grubą warstwą śniegu?

Inwentaryzacja jest konieczna, bo miasto musi poszukać nowej firmy do dokończenia budowy Akademii Golfa. Poprzedniej urzędnicy mieli dość i zdecydowali o wypowiedzeniu umowy.

– Jeżeli przez rok wykonawcy nie udało się skończyć tej inwestycji, to marna jest nadzieja, że wreszcie wrócą i to dokończą – mówił na naszych łamach Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – To, co robią poznaniacy, jest niepoważne.

Problemy z firmą z Poznania trwają od początku inwestycji. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Technus wiosną 2011 r. roku wygrało przetarg na zaprojektowanie, zbudowanie i wyposażenie centrum golfowego u zbiegu ul. Żeglarskiej i Osmolickiej. Pieniądze na inwestycję były zaklepane.

Po perturbacjach z dokumentacją, budowę udało się wreszcie rozpocząć wiosną ub. roku. Poznaniacy wzięli się za porządkowanie terenu. Postawili też główne obiekty Akademii Golfa i… zeszli z placu budowy. Potem – po wezwaniach lubelskich urzędników – kilkukrotnie zapowiadali, że wrócą i dokończą. Nie dokończyli. "Współpraca” z poznaniakami prawdopodobnie skończy się w sądzie, a za niedotrzymanie warunków umowy zostanie naliczona kara.

Czy uda się skończyć budowę do końca czerwca, jak – już po przedłużeniu terminu – było zapowiadane? – Wiele zależy od tego, kiedy uda się zrobić inwentaryzację, w której muszą uczestniczyć przedstawiciele dotychczasowego wykonawcy – mówi Hołysz. – Mają przyjechać 15 kwietnia.

Dopiero potem zostanie ogłoszony przetarg na nową firmę. – Prace, które pozostały do wykonania, zajmą ok. 1,5 miesiąca – zapowiada Hołysz. – Szansa na uruchomienie akademii latem nadal jest.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!