piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Złapali zbiega ze szpitala psychiatrycznego

Dodano: 22 listopada 2002, 21:16
Autor: (kris)

Istniała obawa, że chory mężczyzna może wysadzić kamienicę, więc policja działała szybko i zdecydowa
Istniała obawa, że chory mężczyzna może wysadzić kamienicę, więc policja działała szybko i zdecydowa

Chory psychicznie mężczyzna, podejrzany o pobicie i znęcanie się nad rodziną, uciekł w czwartek z VI Oddziału Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie. Wczoraj został zatrzymany.

- W piątek rano otrzymaliśmy informację, że ten człowiek może być niebezpieczny - mówi insp. Ryszard Pachuta, komendant miejski policji w Lublinie. - Dlatego podjęliśmy odpowiednie środki ostrożności.
Mężczyzna schronił się w kamienicy przy ul. Niecałej. Przebywał w mieszkaniu na czwartym piętrze. Policjanci obawiali się, że może próbować odkręcić gaz. Na wszelki wypadek wezwano pogotowie gazowe, które zakręciło zawór.
- Kurczę, pod nim mieszka moja siostra! - niepokoił się jeden z mieszkańców obserwujących akcję policji. - Niech go wreszcie wyprowadzą, bo jak gaz walnie...
Po chwili w bramie pojawili się policjanci prowadząc zatrzymanego. Obawy o wybuch okazały się zbędne - zatrzymany mężczyzna gazu nie odkręcił. Był kompletnie pijany.
Uciekinier z Abramowic choruje psychicznie od 12 lat. Na oddziale przebywał od grudnia 2001 roku. W lutym tego roku już raz uciekł.
- Na oddziale jest spory ruch - mówi Artur Kościański, z-ca dyrektora ds. opieki zdrowotnej Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. - Wykorzystał moment nieuwagi i uciekł. Nie mieliśmy z nim w szpitalu żadnych problemów.
Chory najprawdopodobniej trafi z powrotem na ten sam oddział.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24