piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Jak rozładować korki na ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej? Jeszcze w tym tygodniu wraz z policją i przedstawicielami Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego zamierzamy na miejscu przeanalizować nasze propozycje.

Skrzyżowanie 3 Maja z ul. I Armii Wojska Polskiego. – To jedno z najgorszych miejsc w tym mieście – mówi Marian Bosko, taksówkarz. – Ktoś skręca w I Armii i od razu nadziewa się na przejście dla pieszych. Jego samochód blokuje praktycznie cały pas ruchu na 3 Maja.
– Jest już gotowa odpowiednia dokumentacja dotycząca tego miejsca. Rozwiązanie docelowe obejmuje wyburzenie kilku budynków przy 3 Maja – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim.
To zdecydowanie usprawniłoby ruch w tym rejonie, jednak na razie nie wiadomo, kiedy projekt wejdzie do realizacji. My proponujemy, aby o kilka metrów w głąb I Armii WP przesunąć przejście dla pieszych.
Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się ul. Ogrodowa, która jest obecnie jednokierunkowa. Naszym zdaniem w nieodpowiednim kierunku. Proponujemy to zmienić. Wtedy kierowcy wyjeżdżający z ul. Radziwiłłowskiej w stronę Krakowskiego Przedmieścia mogliby pojechać 3 Maja w dół. Potem skręcić w ul. Chmielną i Ogrodową, a następnie przez I Armii Wojska Polskiego dostać się do Krakowskiego Przedmieścia.
– Dla mnie rewelacyjny pomysł – mówi Robert Stasiak, student parkujący na ul. Radziwiłłowskiej. – Stąd bardzo trudno wyjechać. Wolałbym nadłożyć 200 metrów niż stać w korku.
Ale na razie ul. Ogrodową można jechać odwrotnie, tylko w stronę ul. Chmielnej.
– Nasza szczegółowa analiza wykazała, że obecne rozwiązanie przynosi największe korzyści – powiada dyrektor Janicki.
Kolejna sprawa, ul. Bazylianówka, która jest ślepa. Kończy się tuż przed al. Andersa. Kierowcy, którzy chcą wyjechać, muszą tłoczyć się przez ul. Magnoliową i al. Spółdzielczości Pracy. Efekt jest wiadomy: korki.
– Projekt połączenia ul. Bazylianówka i Władysława Andersa był już gotowy 2-3 lata temu – podkreśla Janicki. – Takie rozwiązanie oprotestowali okoliczni mieszkańcy. Sprawa jest jednak cały czas aktualna.
Zmian w organizacji ruchu dokonuje Wydział Gospodarki Komunalnej po zasięgnięciu opinii policji. Sądzimy, że nasze propozycje są warte rozpatrzenia. Podobne zdanie mają i E. Janicki i policja. Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się w opisywanych przez nas miejscach. Mamy nadzieję, że opisane pomysły okażą się dobre i będą wykorzystane.

Masz pomysł jak zmniejszyć w mieście korki? Zadzwoń do nas. Tel. 534-06-41
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!