piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zlikwidujmy korki!


Jak rozładować korki na ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej? Jeszcze w tym tygodniu wraz z policją i przedstawicielami Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego zamierzamy na miejscu przeanalizować nasze propozycje.

Skrzyżowanie 3 Maja z ul. I Armii Wojska Polskiego. – To jedno z najgorszych miejsc w tym mieście – mówi Marian Bosko, taksówkarz. – Ktoś skręca w I Armii i od razu nadziewa się na przejście dla pieszych. Jego samochód blokuje praktycznie cały pas ruchu na 3 Maja.
– Jest już gotowa odpowiednia dokumentacja dotycząca tego miejsca. Rozwiązanie docelowe obejmuje wyburzenie kilku budynków przy 3 Maja – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim.
To zdecydowanie usprawniłoby ruch w tym rejonie, jednak na razie nie wiadomo, kiedy projekt wejdzie do realizacji. My proponujemy, aby o kilka metrów w głąb I Armii WP przesunąć przejście dla pieszych.
Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się ul. Ogrodowa, która jest obecnie jednokierunkowa. Naszym zdaniem w nieodpowiednim kierunku. Proponujemy to zmienić. Wtedy kierowcy wyjeżdżający z ul. Radziwiłłowskiej w stronę Krakowskiego Przedmieścia mogliby pojechać 3 Maja w dół. Potem skręcić w ul. Chmielną i Ogrodową, a następnie przez I Armii Wojska Polskiego dostać się do Krakowskiego Przedmieścia.
– Dla mnie rewelacyjny pomysł – mówi Robert Stasiak, student parkujący na ul. Radziwiłłowskiej. – Stąd bardzo trudno wyjechać. Wolałbym nadłożyć 200 metrów niż stać w korku.
Ale na razie ul. Ogrodową można jechać odwrotnie, tylko w stronę ul. Chmielnej.
– Nasza szczegółowa analiza wykazała, że obecne rozwiązanie przynosi największe korzyści – powiada dyrektor Janicki.
Kolejna sprawa, ul. Bazylianówka, która jest ślepa. Kończy się tuż przed al. Andersa. Kierowcy, którzy chcą wyjechać, muszą tłoczyć się przez ul. Magnoliową i al. Spółdzielczości Pracy. Efekt jest wiadomy: korki.
– Projekt połączenia ul. Bazylianówka i Władysława Andersa był już gotowy 2-3 lata temu – podkreśla Janicki. – Takie rozwiązanie oprotestowali okoliczni mieszkańcy. Sprawa jest jednak cały czas aktualna.
Zmian w organizacji ruchu dokonuje Wydział Gospodarki Komunalnej po zasięgnięciu opinii policji. Sądzimy, że nasze propozycje są warte rozpatrzenia. Podobne zdanie mają i E. Janicki i policja. Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się w opisywanych przez nas miejscach. Mamy nadzieję, że opisane pomysły okażą się dobre i będą wykorzystane.

Masz pomysł jak zmniejszyć w mieście korki? Zadzwoń do nas. Tel. 534-06-41
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24