środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Złodziej testów nieznany

Dodano: 14 kwietnia 2002, 21:05
Autor: (er)

Pracownica administracji Wydziału Politologii UMCS i jej córka zostały oskarżone o ujawnienie dwóm osobom testów egzaminacyjnych, które wykradziono z wydziałowego sejfu. Dzisiaj akt oskarżenia w tej sprawie wpłynie do Sądu Rejonowego w Lublinie. Kto wykradł testy – nie wiadomo. Prokuratura będzie w tej sprawie prowadzić odrębne śledztwo.
W 2000 roku o jedno miejsce na Wydziale Politologii UMCS ubiegało się kilku kandydatów. Na dwa dni przed egzaminem wstępnym w wydziałowym sejfie znalazły się cztery zestawy testów. Na każdym było po 90 pytań. Tuż przed egzaminem pracownicy Wydziału Politologii UMCS odkryli, że z jednej z kopert zniknęło po jednym zestawie. Władze wydziału zawiadomiły prokuraturę. Do egzaminu zostały ułożone inne pytania.
Po prawie dwuletnim śledztwie prokuratura oskarżyła Janinę K., pracownicę administracji i jej córkę Małgorzatę o udostępnienie testów dwójce kandydatów na studia. Kto wykradł testy z sejfu i przekazał je kobietom – nie wiadomo.
– Materiały w tej sprawie zostały wyłączone do odrębnego postępowania – mówi Bożenna Kotarska-Dudek, szefowa prokuratury Lublin Północ.
Kobietom grozi do dwóch lat więzienia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24