Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Złota Kaczka już nie będzie karmić

0 8 A A

Inspektorzy sanepidu zamknęli po raz czwarty i ostatni firmę cateringową "Złota Kaczka”. Powód? Brud, złe temperatury z lodówkach i… odchody gryzoni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Teraz wydajemy decyzję o zamknięciu lokalu - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz, kierownik sekcji żywienia i żywności lubelskiego sanepidu. - Kolejnym krokiem będzie decyzja zawieszająca pozwolenie na prowadzenie działalności gastronomicznej.

To pierwszy taki przypadek w ostatnich latach w Lublinie.

Nie udało nam się dziś skontaktować z właścicielką firmy. Jak wyglądała jej dotychczasowa przygoda z sanepidem? W kwietniu lokal został skontrolowany i od razu zamknięty. Z powodu brudu.

Po trzech miesiącach dopiero sanepid zezwolił na ponowne otwarcie. W międzyczasie odbywały się kontrole sprawdzające. W sierpniu została zamknięta po raz drugi.

Powody te same. Ostatni raz zamknięty był pod koniec listopada. Lista grzechów? Zardzewiały i brudny sprzęt. Z umywalki do mycia rąk brudna woda ściekała do… miski z obranymi i przygotowanymi do gotowania ziemniakami. (tom)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mąz byłej pracownicy / 22 grudnia 2008 o 11:31
Moja żona pracoe=wała tez w jednym takim barze o nazwie :Złoty****ak" heh... co tam się działo, a może dzieje...
kazano wyjmować łyżki, widelce noże jednorazowe ze śmieci i podawac ponownie.
Apel: Łamcie jednorazówki po skończeniu jedzenia bo wrócą niedomyte przy następnej okazji
Avatar
adaś / 20 grudnia 2008 o 18:32
A ja kupiłem dwa razy niedopieczonego kurczaka na Jutrzenki w pawilonach , tam też brud i opryskliwa robiąca łaskę obsługa niechlujnie ubrana z brudem za paznokciami. Kiedy tam Sanepid zajrzy.
Avatar
zwykły konsument / 20 grudnia 2008 o 12:03
Jak czytam wypowiedzi w obronie tej brudnodajni to myślę sobie gdzie mają rozum Ci którzy tego syfu bronią?? Ludzie tą budę sanepid PO RAZ CZWARTY ZAMYKA Z POWODU SYFU !!! CZY WY CZYTAĆ NIE UMIECIE ?!?!?! JAK KONKURENCJA SAMI SIĘ ROZŁOŻĄ I DOPROWADZĄ DO ZAMKNIĘCIA NIE TRZEBA IM POMAGAĆ.
Avatar
EWELINA / 20 grudnia 2008 o 10:10
myśle że konkurencja bardzo chce się pozbyć tej firmy...dlaczego??? bo taki jest nasz bezwzględny świat...po trupach do celu...ALE TRZYMAM KCIUKI I MAM NADZIEJE ŻE SIE NIE PODDACIE!!!
Avatar
barnaba / 19 grudnia 2008 o 23:26
pracowniczy czy właściciele?, brudasy do gnoju nie do gazet
Avatar
aneta / 19 grudnia 2008 o 20:26
Widze juz drugi artykuł na ten temat, szczerze to wątpie że jest tak. Ile można o tym pisać. Ktoś bardzo się uwziął na tą firmę taki rozgłos ... pewnie w innych miejscach pracy są jeszcze gorsze rzeczy o których po prostu się nie mówi i nie pisze. Konkurenci robią swoje niszczą powoli takie małe firmy jak ta.
Avatar
kei / 19 grudnia 2008 o 18:28
odchody?? dobry żart nie jest zły...proponuje badania wzroku dla niektórych pracowników naszego sanepidu..Ludzie co Wy wymyślacie??ile można??
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 17:57
I dobrze im tak, brudasom, cud, że zaden z klientów się nie zatruł.
Nie rozumiem jak można tak ignorować przepisy, płacić kary i nic nie zmieniać, przecież w gastronomii czystość to podstawa.
Avatar
mąz byłej pracownicy / 22 grudnia 2008 o 11:31
Moja żona pracoe=wała tez w jednym takim barze o nazwie :Złoty****ak" heh... co tam się działo, a może dzieje...
kazano wyjmować łyżki, widelce noże jednorazowe ze śmieci i podawac ponownie.
Apel: Łamcie jednorazówki po skończeniu jedzenia bo wrócą niedomyte przy następnej okazji
Avatar
adaś / 20 grudnia 2008 o 18:32
A ja kupiłem dwa razy niedopieczonego kurczaka na Jutrzenki w pawilonach , tam też brud i opryskliwa robiąca łaskę obsługa niechlujnie ubrana z brudem za paznokciami. Kiedy tam Sanepid zajrzy.
Avatar
zwykły konsument / 20 grudnia 2008 o 12:03
Jak czytam wypowiedzi w obronie tej brudnodajni to myślę sobie gdzie mają rozum Ci którzy tego syfu bronią?? Ludzie tą budę sanepid PO RAZ CZWARTY ZAMYKA Z POWODU SYFU !!! CZY WY CZYTAĆ NIE UMIECIE ?!?!?! JAK KONKURENCJA SAMI SIĘ ROZŁOŻĄ I DOPROWADZĄ DO ZAMKNIĘCIA NIE TRZEBA IM POMAGAĆ.
Avatar
EWELINA / 20 grudnia 2008 o 10:10
myśle że konkurencja bardzo chce się pozbyć tej firmy...dlaczego??? bo taki jest nasz bezwzględny świat...po trupach do celu...ALE TRZYMAM KCIUKI I MAM NADZIEJE ŻE SIE NIE PODDACIE!!!
Avatar
barnaba / 19 grudnia 2008 o 23:26
pracowniczy czy właściciele?, brudasy do gnoju nie do gazet
Avatar
aneta / 19 grudnia 2008 o 20:26
Widze juz drugi artykuł na ten temat, szczerze to wątpie że jest tak. Ile można o tym pisać. Ktoś bardzo się uwziął na tą firmę taki rozgłos ... pewnie w innych miejscach pracy są jeszcze gorsze rzeczy o których po prostu się nie mówi i nie pisze. Konkurenci robią swoje niszczą powoli takie małe firmy jak ta.
Avatar
kei / 19 grudnia 2008 o 18:28
odchody?? dobry żart nie jest zły...proponuje badania wzroku dla niektórych pracowników naszego sanepidu..Ludzie co Wy wymyślacie??ile można??
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 o 17:57
I dobrze im tak, brudasom, cud, że zaden z klientów się nie zatruł.
Nie rozumiem jak można tak ignorować przepisy, płacić kary i nic nie zmieniać, przecież w gastronomii czystość to podstawa.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra