sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Zmarnowany milion

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2002, 09:54
Autor: (step)

Ponad milion złotych zmarnowały szpitale z województwa lubelskiego w wyniku niegospodarności – stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.

NIK ogłosiła wczoraj oficjalne wyniki kontroli przeprowadzonej w szpitalach, o których Dziennik jako nieoficjalnych pisał już pod koniec ubiegłego roku.
Kontrolę dotyczącą wykorzystania budżetowych pieniędzy w latach 1999–2000 przeprowadzono w całej Polsce. W naszym regionie objęła siedem szpitali. Lubelska delegatura NIK stwierdziła, że z naruszeniem prawa wydano w sumie ponad 1 mln zł.
Do największych nadużyć doszło w SP ZOZ w Biłgoraju. Dyrekcja tamtejszego szpitala najpierw wypłaciła odprawy 247 zwolnionym pracownikom, a potem spośród nich zatrudniła ponownie 16 osób. Ponadto przy zlecaniu usług w zakresie konserwacji urządzeń naruszono przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, a przy zakupie sprzętu medycznego złamano dyscyplinę budżetową (nie dotrzymano celów i terminów). NIK oceniła, że niekompetencja kierujących szpitalem doprowadziła do zmarnowania blisko pół miliona złotych, które szpital dostał z budżetu państwa na restrukturyzację.
NIK miała też zastrzeżenia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zamiast na odprawy dla zwalnianych pracowników dyrekcja wydała 115,7 tys. zł na trzynastki, nagrody jubileuszowe i ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy. Izba nakazała zwrócić pieniądze. Dyrekcja szpitala już je oddała.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!