środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zmarnowany milion

Dodano: 15 marca 2002, 09:54
Autor: (step)

Ponad milion złotych zmarnowały szpitale z województwa lubelskiego w wyniku niegospodarności – stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli.

NIK ogłosiła wczoraj oficjalne wyniki kontroli przeprowadzonej w szpitalach, o których Dziennik jako nieoficjalnych pisał już pod koniec ubiegłego roku.
Kontrolę dotyczącą wykorzystania budżetowych pieniędzy w latach 1999–2000 przeprowadzono w całej Polsce. W naszym regionie objęła siedem szpitali. Lubelska delegatura NIK stwierdziła, że z naruszeniem prawa wydano w sumie ponad 1 mln zł.
Do największych nadużyć doszło w SP ZOZ w Biłgoraju. Dyrekcja tamtejszego szpitala najpierw wypłaciła odprawy 247 zwolnionym pracownikom, a potem spośród nich zatrudniła ponownie 16 osób. Ponadto przy zlecaniu usług w zakresie konserwacji urządzeń naruszono przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, a przy zakupie sprzętu medycznego złamano dyscyplinę budżetową (nie dotrzymano celów i terminów). NIK oceniła, że niekompetencja kierujących szpitalem doprowadziła do zmarnowania blisko pół miliona złotych, które szpital dostał z budżetu państwa na restrukturyzację.
NIK miała też zastrzeżenia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zamiast na odprawy dla zwalnianych pracowników dyrekcja wydała 115,7 tys. zł na trzynastki, nagrody jubileuszowe i ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy. Izba nakazała zwrócić pieniądze. Dyrekcja szpitala już je oddała.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24