niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Zmiany w lubelskim NFZ

  Edytuj ten wpis

Elżbieta Fałdyga nie jest już dyrektorem lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Dziś została odwołana ze stanowiska. Centrala NFZ powołała na pełniącego obowiązki dyrektorskie Andrzeja Kowalika, dotychczasowego zastępcę ds. finansowych w lubelskim oddziale.

- Gdyby ta nominacja była ostateczną decyzją prezesa, nie byłby jedynie pełniącym obowiązki - mówi Jolanta Kocjan, rzecznik prasowy NFZ w Warszawie. - Należy się spodziewać kolejnych powołań. Podobna sytuacja miała miejsce w Gdańsku. Przez pewien czas pełniącym obowiązki był ktoś inny niż późniejszy dyrektor, zresztą kandydat prezesa.
A kandydatem prezesa Andrzeja Sośnierza na dyrektora lubelskiego oddziału NFZ jest Marek Wójtowicz, szef szpitala w Puławach, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Menadżerów Opieki Zdrowotnej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że obowiązki i zobowiązania w szpitalu nie pozwalają Wójtowiczowi od razu objąć stanowiska w NFZ.
W centrali funduszu zdrowia dodają, że odwołana Elżbieta Fałdyga przez trzymiesięczny okres wypowiedzenia jest zwolniona ze świadczenia pracy.
Zmiany w lubelskim NFZ zakomunikowała wczoraj osobiście Dorota Puka, wiceprezes funduszu zdrowia, która przyjechała do Lublina. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!