Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2010 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Zmień swoje miasto: Zgłoś drogowy koszmar, wygraj rower

Autor: Zdjęcie autora mc
0 7 A A

Do 21 listopada redakcja MM Lublin czeka na zgłoszenia drogowych absurdów Lublina. Autor najciekawszej interwencji wygra rower. Z kolei autor największej ilości udokumentowanych zgłoszeń może liczyć na nagrodę-niespodziankę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziury w drogach i ścieżkach rowerowych? Tak być nie musi! Zmieńmy nasze drogowe miasto. MM Moje Miasto Lublin zaprasza Internautów do zgłaszania drogowych problemów w Lublinie. Dziennikarze przekażą sprawę urzędnikom.

Co ważne, dla zgłaszających problemy przez wpis do bloga na MM Moje Miasto Lublin mamy nagrody - autor najlepszego zgłoszenia wyłoniony w głosowaniu SMS-wym otrzyma rower, autor największej ilości udokumentowanych zgłoszeń- nagrodę-niespodziankę.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 listopada. Szczegóły plebiscytu znajdziesz na stronie Mojego Miasta Lublin:

Znajdź drogowe koszmary na swoim osiedlu. Akcja "Zmień swoje drogowe miasto"

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uma / 16 listopada 2010 o 08:22
1. Światła na al. Warszawskiej na wysokośco ul. Generała Zajączka, przy Kościele Pallotynów zapalają się na "zawołanie" co powoduje w godzinach 7,00-8,30 sznur samochodów stających już od trasy. Gdyby można przedłużyć czas czekania na zielone dla pieszych, ruch byłby bardziej płynny.
2. Skrzyżowanie Sikorskiego i Ducha usprwaniłoby rondo.
Avatar
andrzej / 16 listopada 2010 o 07:25
Koszmar to Słupku głupki na krajowej 17 trzeba wypadku aby ktoś poszedł po rozum do głowy jakie to teraz stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym
Avatar
Fotonews / 15 listopada 2010 o 22:08
1. Wiadukt na Kunickiego o którym każdy tir-owiec dowiaduje się jak już przy nim stoi i wie że nie przejedzie, oznaczenie jest zbyt blisko aby kierowca mógł wybrać objazd i co się dzieje a no to że zawraca na wąskiej ulicy swoim tirem... blokuje ruch itp paranoja komunikacyjna, nie raz słychać na cb k.... dlaczego wcześniej nie ma oznaczeń i informacji o proponowanym objeździe tego cudu budowlanego na ul Kunickiego. Wiadukt ma określoną wysokość, ale wcześniej się nie dowiemy o tym jak nie dojedziemy do niego...

2. Wyjazd z ul. Piaskowej w stronę ul. Nowy Świat kto wymyślił takie rozwiązanie, aby skręcić w lewo trzeba przebić się przez korek aut a potem jeszcze cudem nie dostać z prawej strony od aut jadących od strony Kunickiego...

3. Z Armii Krajowej wjeżdżasz w Boh. Monte Cassino i przez chwile masz dwa pasy ruchu by za chwile w pobliżu przejścia dla pieszych okazało się ze jest jeden pas..

4. ul. Bursztynowa, skrzyżowania równorzędne...a po co jak ciągle wzdłuż jadą auta... po co ma stawać sznurek aut po aby wpuścić tego z prawej...??

5. Polskojęzyczne znaki informujące o skrzyżowaniach równorzędnych.

6. Jadąc od ul. Młyńskiej ul, Krochmalną mamy dwa pasy, wymalowany na środku pas urywa się przed torami...tam mamy już jeden pa ruchu od Cukrowni w stronę Jana Pawła.

7. Zatarasowany pas ruchu na ul. Krochmalnej, pisałem o tym na łamach MM Lublin, aby skręcić w lewo w stronę os. Nałkowskich przed wiaduktem, na ul. Krochmalnej mamy zastawiony plastikową barykadą pas ruchu!

8. Światła przy hotelu Victoria działają nieprawidłowo, synchronizacja dolnego światła różni się z górnym światłem na tym skrzyżowaniu ok pół sekundy, powoduje to że na dole mamy zielone wcześniej niż na górze...być może zostało to zmienione.

9. Wyjeżdżając ze skrajnego lewego pasa, kierującego w stronę ul. Piłsudskiego, pas ruchu jest tak namalowany, że pokazuje możliwość wyjechania prosto, pasy namalowane są krzywo i sugerują jazdę prost z pasa lewego, w stronę Trasy Zielonej.

10. Zatoczka autobusowa na ul. Żeglarskiej, temat znany i opisywany na MM Lublin, jest zbyt mała na taką ilość autobusów mających tam końcowy.

11. Przy zakładach drożdżowych powinien być zakaz skrętu w lewo od strony pl. Bychawskiego, auta rano zawracają tam skracając sobie drogę m.in. zakorkowanej ul. Młyńskiej, wyjeżdżając z ul. Pocztowej w prawo i zawracając pod zakł. drożdżowymi w stronę pl. Bychawskiego.

12. Idiotyczny wyjazd z os. Łąkowa, z ul. Medalionów, aby wyjechać z tego osiedla, należy cofnąć się w stronę ul. Romera, i rano czekać na cud aż ktoś nas wpuści w lewą stronę, tak aby cofnąć się z powrotem w stronę centrum. Zrobione przejście dla pieszych ze światłami można było zrobić trochę wcześniej, aby umożliwić wyjazd z ul. Medalionów w stronę centrum, a nie kazać kierowcom zawracać pod Apisem lub kierować ich na ul. Romera pod kościół do jedynego wyjazdu w lewo.

13. Ul. Filaretów, zjeżdżając w dół w stronę ul, Głębokiej mamy dwa pasy, które na dole się urywają i mamy jeden...na wysokości przejścia dla pieszych.

14. Ul. Turystyczna, okolice torów w stronę miasta, mamy tak szeroki pas ruchu, że można by tam zrobić dwa pasy w stronę miasta, auta skręcające w stronę Leclerca lub firm po lewej stronie szosy ryzykują, przecinając podwójną ciągłą. Jest tam miejsce na dwa pasy ruchu!

15. Niefortunnie pomalowane i oznakowane Rondo przy Carrefour na ul. Jana Pawła, wystarczy się tam przejechać aby zobaczyć o co chodzi

16. Rondo Mohyły u zbiegu ul. Kalinowszczyzna i Ruska, gdzie ciągle dochodzi do stłuczek, a zaraz za rondem jest przejście dla pieszych, często zasłonięte przez auta jadące od Kalinowszczyzny (autobusy) , to rondo trzeba po prostu przebudować.

17. Kolejny absurd to skrzyżowanie przy zakładach Lubella i Zakładach Tytoniowych, kierowcy często są zdezorientowani, ci jadący od Nowego Światu i ci wyjeżdżający z Inżynierskiej przy Orlenie, tak szerokiego skrzyżowania nie ma chyba w żadnym miejscu w Lublinie ! Mnóstwo jest tam stłuczek !

18. Brak fotoradaru na ul. Droga Męczenników Majdanka

19. Przejścia widmo na Kalinowszczyźnie i ul. Lotniczej ! Pisałem o tym na MM Lublin, i nie tylko na Kalinowszczyźnie !

20. Konieczna przebudowa skrzyżowania ul. Kunickiego, ul. Abramowicka, ul. Sierpińskiego.

21. Rozbudowa parkingu na ul. Wileńskiej, za targiem, ewentualnie informacja dla kierujących kto może stawać na parkingu, lub wytyczenie parkingu dla właścicieli sklepów, problemy z dostawami i zaparkowaniem aut dostawczych.

22. Ułatwienie wjazdu i(wyjazdu) aut w (z) ul. Energetyków z i w ul. Nowy Świat.

23. Brak możliwości skrętu z ul. Piłsudskiego w Trasę Zieloną, specjaliści podobno uznali, iż jest za duży kąt, aby auta mogły swobodnie skręcić przy Gali w prawo w stronę Młyńskiej.

24. Wyjazd z ul. Janowskiej w stronę miasta (w prawo) powinien być droga główną, a nie podporządkowaną. Auta wyjeżdżające z ul. Janowskiej muszą stawać na stopie, trochę bez sensu, gdyż ruch z lewej strony, od ul. Szczytowej jest znikomy.

25. Wąskie gardło ul. Młyńskiej od ul. Krochmalnej i od skrzyżowania z Trasą Zieloną. Olbrzymie korki rano i w czasie szczytu, przez cały dzień ul. Młyńska zakorkowana. Dawno powinna zostać przebudowana!

26. Chodnik na ul. Janowskiej i ul. Wapowskieggo, nieprzejezdne dla inwalidy a niebezpieczne dla pieszych ! Po prostu zaniedbane !

27. Ścieżka dla pieszych prowadząca od przystanku w stronę osiedla, przez gąszcz krzaków i zarośli, w okolicach zakrętu ul. Diamentowej. Kto tam mieszka wie o czym mówię, kiedyś doszło tam do napadu.

28. Do dziś po naprawach MPWiK przy ul. Medalionów po awarii wodociągowej, nie została naprawiona asfaltowa nawierzchnia, pojawia się coraz większe zagłębienie w asfalcie a w miejscu jego zerwania zasypano dziurę mieszanką piachu i kamieni, która wypłukuje się i pozostają coraz większe doły.

lista na mm Lublin
1. Wiadukt na Kunickiego o którym każdy tir-owiec dowiaduje się jak już przy nim stoi i wie że nie przejedzie, oznaczenie jest zbyt blisko aby kierowca mógł wybrać objazd i co się dzieje a no to że zawraca na wąskiej ulicy swoim tirem... blokuje ruch itp paranoja komunikacyjna, nie raz słychać na cb k.... dlaczego wcześniej nie ma oznaczeń i informacji o proponowanym objeździe tego cudu budowlanego na ul Kunickiego. Wiadukt ma określoną wysokość, ale wcześniej się nie dowiemy o tym jak nie dojedziemy do niego...

2. Wyjazd z ul. ... rozwiń
Avatar
szofer / 15 listopada 2010 o 19:44
Bezapelacyjnie ul.Kunickiego.Powinna byc wpisana na światową listę idotyczych pomysłów.
Avatar
Arek / 15 listopada 2010 o 19:33
[quote name='from toleranted' timestamp='1289837329' post='381019']
szkoda że ten konkurs dotyczy tylko lublina bo z naszym miasteczkiem holenderskim w Puławach wygrywamy wszystko
[/quote]
10/10!
Kiedy tą parodię wreszcie przywrócą do stanu używalności???
Avatar
okazja / 15 listopada 2010 o 18:35
Okazja do wygrania rower za 19.99zł! -była promocja w real'u ....
Avatar
from toleranted / 15 listopada 2010 o 17:08
szkoda że ten konkurs dotyczy tylko lublina bo z naszym miasteczkiem holenderskim w Puławach wygrywamy wszystko
Avatar
uma / 16 listopada 2010 o 08:22
1. Światła na al. Warszawskiej na wysokośco ul. Generała Zajączka, przy Kościele Pallotynów zapalają się na "zawołanie" co powoduje w godzinach 7,00-8,30 sznur samochodów stających już od trasy. Gdyby można przedłużyć czas czekania na zielone dla pieszych, ruch byłby bardziej płynny.
2. Skrzyżowanie Sikorskiego i Ducha usprwaniłoby rondo.
Avatar
andrzej / 16 listopada 2010 o 07:25
Koszmar to Słupku głupki na krajowej 17 trzeba wypadku aby ktoś poszedł po rozum do głowy jakie to teraz stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym
Avatar
Fotonews / 15 listopada 2010 o 22:08
1. Wiadukt na Kunickiego o którym każdy tir-owiec dowiaduje się jak już przy nim stoi i wie że nie przejedzie, oznaczenie jest zbyt blisko aby kierowca mógł wybrać objazd i co się dzieje a no to że zawraca na wąskiej ulicy swoim tirem... blokuje ruch itp paranoja komunikacyjna, nie raz słychać na cb k.... dlaczego wcześniej nie ma oznaczeń i informacji o proponowanym objeździe tego cudu budowlanego na ul Kunickiego. Wiadukt ma określoną wysokość, ale wcześniej się nie dowiemy o tym jak nie dojedziemy do niego...

2. Wyjazd z ul. Piaskowej w stronę ul. Nowy Świat kto wymyślił takie rozwiązanie, aby skręcić w lewo trzeba przebić się przez korek aut a potem jeszcze cudem nie dostać z prawej strony od aut jadących od strony Kunickiego...

3. Z Armii Krajowej wjeżdżasz w Boh. Monte Cassino i przez chwile masz dwa pasy ruchu by za chwile w pobliżu przejścia dla pieszych okazało się ze jest jeden pas..

4. ul. Bursztynowa, skrzyżowania równorzędne...a po co jak ciągle wzdłuż jadą auta... po co ma stawać sznurek aut po aby wpuścić tego z prawej...??

5. Polskojęzyczne znaki informujące o skrzyżowaniach równorzędnych.

6. Jadąc od ul. Młyńskiej ul, Krochmalną mamy dwa pasy, wymalowany na środku pas urywa się przed torami...tam mamy już jeden pa ruchu od Cukrowni w stronę Jana Pawła.

7. Zatarasowany pas ruchu na ul. Krochmalnej, pisałem o tym na łamach MM Lublin, aby skręcić w lewo w stronę os. Nałkowskich przed wiaduktem, na ul. Krochmalnej mamy zastawiony plastikową barykadą pas ruchu!

8. Światła przy hotelu Victoria działają nieprawidłowo, synchronizacja dolnego światła różni się z górnym światłem na tym skrzyżowaniu ok pół sekundy, powoduje to że na dole mamy zielone wcześniej niż na górze...być może zostało to zmienione.

9. Wyjeżdżając ze skrajnego lewego pasa, kierującego w stronę ul. Piłsudskiego, pas ruchu jest tak namalowany, że pokazuje możliwość wyjechania prosto, pasy namalowane są krzywo i sugerują jazdę prost z pasa lewego, w stronę Trasy Zielonej.

10. Zatoczka autobusowa na ul. Żeglarskiej, temat znany i opisywany na MM Lublin, jest zbyt mała na taką ilość autobusów mających tam końcowy.

11. Przy zakładach drożdżowych powinien być zakaz skrętu w lewo od strony pl. Bychawskiego, auta rano zawracają tam skracając sobie drogę m.in. zakorkowanej ul. Młyńskiej, wyjeżdżając z ul. Pocztowej w prawo i zawracając pod zakł. drożdżowymi w stronę pl. Bychawskiego.

12. Idiotyczny wyjazd z os. Łąkowa, z ul. Medalionów, aby wyjechać z tego osiedla, należy cofnąć się w stronę ul. Romera, i rano czekać na cud aż ktoś nas wpuści w lewą stronę, tak aby cofnąć się z powrotem w stronę centrum. Zrobione przejście dla pieszych ze światłami można było zrobić trochę wcześniej, aby umożliwić wyjazd z ul. Medalionów w stronę centrum, a nie kazać kierowcom zawracać pod Apisem lub kierować ich na ul. Romera pod kościół do jedynego wyjazdu w lewo.

13. Ul. Filaretów, zjeżdżając w dół w stronę ul, Głębokiej mamy dwa pasy, które na dole się urywają i mamy jeden...na wysokości przejścia dla pieszych.

14. Ul. Turystyczna, okolice torów w stronę miasta, mamy tak szeroki pas ruchu, że można by tam zrobić dwa pasy w stronę miasta, auta skręcające w stronę Leclerca lub firm po lewej stronie szosy ryzykują, przecinając podwójną ciągłą. Jest tam miejsce na dwa pasy ruchu!

15. Niefortunnie pomalowane i oznakowane Rondo przy Carrefour na ul. Jana Pawła, wystarczy się tam przejechać aby zobaczyć o co chodzi

16. Rondo Mohyły u zbiegu ul. Kalinowszczyzna i Ruska, gdzie ciągle dochodzi do stłuczek, a zaraz za rondem jest przejście dla pieszych, często zasłonięte przez auta jadące od Kalinowszczyzny (autobusy) , to rondo trzeba po prostu przebudować.

17. Kolejny absurd to skrzyżowanie przy zakładach Lubella i Zakładach Tytoniowych, kierowcy często są zdezorientowani, ci jadący od Nowego Światu i ci wyjeżdżający z Inżynierskiej przy Orlenie, tak szerokiego skrzyżowania nie ma chyba w żadnym miejscu w Lublinie ! Mnóstwo jest tam stłuczek !

18. Brak fotoradaru na ul. Droga Męczenników Majdanka

19. Przejścia widmo na Kalinowszczyźnie i ul. Lotniczej ! Pisałem o tym na MM Lublin, i nie tylko na Kalinowszczyźnie !

20. Konieczna przebudowa skrzyżowania ul. Kunickiego, ul. Abramowicka, ul. Sierpińskiego.

21. Rozbudowa parkingu na ul. Wileńskiej, za targiem, ewentualnie informacja dla kierujących kto może stawać na parkingu, lub wytyczenie parkingu dla właścicieli sklepów, problemy z dostawami i zaparkowaniem aut dostawczych.

22. Ułatwienie wjazdu i(wyjazdu) aut w (z) ul. Energetyków z i w ul. Nowy Świat.

23. Brak możliwości skrętu z ul. Piłsudskiego w Trasę Zieloną, specjaliści podobno uznali, iż jest za duży kąt, aby auta mogły swobodnie skręcić przy Gali w prawo w stronę Młyńskiej.

24. Wyjazd z ul. Janowskiej w stronę miasta (w prawo) powinien być droga główną, a nie podporządkowaną. Auta wyjeżdżające z ul. Janowskiej muszą stawać na stopie, trochę bez sensu, gdyż ruch z lewej strony, od ul. Szczytowej jest znikomy.

25. Wąskie gardło ul. Młyńskiej od ul. Krochmalnej i od skrzyżowania z Trasą Zieloną. Olbrzymie korki rano i w czasie szczytu, przez cały dzień ul. Młyńska zakorkowana. Dawno powinna zostać przebudowana!

26. Chodnik na ul. Janowskiej i ul. Wapowskieggo, nieprzejezdne dla inwalidy a niebezpieczne dla pieszych ! Po prostu zaniedbane !

27. Ścieżka dla pieszych prowadząca od przystanku w stronę osiedla, przez gąszcz krzaków i zarośli, w okolicach zakrętu ul. Diamentowej. Kto tam mieszka wie o czym mówię, kiedyś doszło tam do napadu.

28. Do dziś po naprawach MPWiK przy ul. Medalionów po awarii wodociągowej, nie została naprawiona asfaltowa nawierzchnia, pojawia się coraz większe zagłębienie w asfalcie a w miejscu jego zerwania zasypano dziurę mieszanką piachu i kamieni, która wypłukuje się i pozostają coraz większe doły.

lista na mm Lublin
1. Wiadukt na Kunickiego o którym każdy tir-owiec dowiaduje się jak już przy nim stoi i wie że nie przejedzie, oznaczenie jest zbyt blisko aby kierowca mógł wybrać objazd i co się dzieje a no to że zawraca na wąskiej ulicy swoim tirem... blokuje ruch itp paranoja komunikacyjna, nie raz słychać na cb k.... dlaczego wcześniej nie ma oznaczeń i informacji o proponowanym objeździe tego cudu budowlanego na ul Kunickiego. Wiadukt ma określoną wysokość, ale wcześniej się nie dowiemy o tym jak nie dojedziemy do niego...

2. Wyjazd z ul. ... rozwiń
Avatar
szofer / 15 listopada 2010 o 19:44
Bezapelacyjnie ul.Kunickiego.Powinna byc wpisana na światową listę idotyczych pomysłów.
Avatar
Arek / 15 listopada 2010 o 19:33
[quote name='from toleranted' timestamp='1289837329' post='381019']
szkoda że ten konkurs dotyczy tylko lublina bo z naszym miasteczkiem holenderskim w Puławach wygrywamy wszystko
[/quote]
10/10!
Kiedy tą parodię wreszcie przywrócą do stanu używalności???
Avatar
okazja / 15 listopada 2010 o 18:35
Okazja do wygrania rower za 19.99zł! -była promocja w real'u ....
Avatar