sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu przy ul. Ducha

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2009, 09:18
Autor: Dominik Smaga

Od wczoraj przez skrzyżowanie ul. Północnej i Ducha jeździmy po nowemu. Sygnalizacja świetlna została przeprogramowana i teraz dłużej stoi się na Północnej, a krócej na ul. Ducha. Jednak wielu kierowców jeździ na pamięć.

Zmiany zostały wprowadzone po skargach mieszkańców os. Botanik, którzy co rano stali w długich korkach, próbując przedostać się ul. Ducha do śródmieścia. Wszystko dlatego, że zielone światło świeciło się im bardzo krótko.

– Wydłużyliśmy je od 5 do 8 sekund, w zależności od pory dnia – mówi Andrzej Matacz z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Ale coś za coś. Zielone światło krócej świeci się teraz przed wyjazdem z ul. Północnej. – Ciężko jest. Nie wiem, dlaczego ktoś uznał, że my możemy sobie stać w korkach, a tamci nie – narzeka Marcin Parol, który wczoraj po południu stał na ul. Północnej.

Po godz. 15 przejazd od ul. Kosmowskiej do Sikorskiego zajmował 10 minut. Wyjeżdżające z Czechowa autobusy docierały na przystanek przy Sikorskiego spóźnione o 5 minut.

Ratusz tłumaczy, że mieszkańcy Czechowa zamiast przez Północną mogą jechać do śródmieścia wiaduktem Poniatowskiego, a później przez al. Solidarności lub ul. Popiełuszki bądź Al. Racławickie.

– Tylko że za wiaduktem jest zawsze wielki korek przed skrzyżowaniem z Popiełuszki. Da się tam skręcić w lewo, ale to i tak się kończy tym, że się kierowca pakuje w korek na Długosza, czyli z deszczu pod rynnę – dodaje pan Marcin.

Krócej zielone światło świeci się też jadącym z al. Sikorskiego na wprost w Ducha. To kolejna zmiana. Ratusz wprowadził ją po to, by kierowcy skręcający w lewo z ul. Ducha w al. Solidarności nie musieli ustępować pierwszeństwa jadącym prosto z al. Sikorskiego i mogli jechać bez obaw, że się z kimś znienacka spotkają. Dużego zamieszania wczoraj nie było i korek na Sikorskiego nie odbiegał od normy.

Skręt w lewo z Ducha jest teraz możliwy z dwóch pasów ruchu, a nie tylko z jednego. Problem w tym, że prawie nikt o tym nie wie. Wczoraj na skrzyżowaniu spędziliśmy ponad godzinę. W tym czasie tylko dwaj kierowcy skorzystali z nowej możliwości. Reszta jeździła na pamięć. Przed skrzyżowaniem stoi tablica informująca o zmianie organizacji ruchu, ale zmieniony znak wskazujący przeznaczenie poszczególnych pasów ruchu stoi już za tą tablicą i nikt nie zwraca na niego uwagi.

Miasto zapewnia, że możliwe są jeszcze kolejne zmiany. – Będziemy obserwować sytuację. Jeśli np. okaże się, że kierowcy przenieśli się z ul. Północnej na inne drogi, uda się wygospodarować jeszcze więcej zielonego światła dla os. Botanik. Zobaczymy – mówi Matacz.

Ratusz w przyszłym roku ma też przygotować przebudowy skrzyżowania al. Solidarności, Sikorskiego, Północnej i Ducha.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~kierowca~
kw1313
qw1313
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~kierowca~
~kierowca~ (8 września 2009 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Durni ludzie rządzący miastem to i durne decyzje. Ciekawe czy ten kto zdecydowal o zmianie sydnalizcji świetlnej był wczoraj po 16 na tym skrzyżowaniu. To niby usprawnienie przyniosło wspaniały efekt. Korek na wszystki pasach al. Solidarności (najbardziej uczęszczanej drodze w Lublinie) zaczynał się od nieszczęsnego skrzyżowania z ul. Ducha a kończył się na rondzie z ul. Kompozytorów Polskich. Nigdy czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Na ul. Poniatowskiego (to ta ul. którą według miasta ludzie z czechowa mogą wyjeżdżać) korek kończył się aż za wiaduktem już na ul. Smorawińskiego. Na ul. Smorawińskiego ogromny korek chcących zjechać do al. Solidaności. To właśnie tak wygląda usprawnienie ruchu. Największy węzeł komunikacyjnu w Lublinie jakim jest "wiadukt Poniatowskiego" całkowicie sparaliżowany bo trzeba łatwiej i szybciej wyjeżdżać z drogi osiedlowej. Niezła głupota.
Rozwiń
kw1313
kw1313 (8 września 2009 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto pozwolił na taką zminę?
Jaki decydent mieszka na Botaniku?
Rozwiń
qw1313
qw1313 (8 września 2009 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech botanik jeździ przez zbożową
Ja chce skręcać w sikorskiego w 10 minut a nie w 20
Rozwiń
aqq
aqq (8 września 2009 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
powyłączać wszystkie sygnalizacje świetlne - korki znikną
Rozwiń
Mona
Mona (8 września 2009 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Efekt zmian - koras dla jadących od zamku w stronę sikorskiego - w poniedziałek ok. 16.15 kończył się parę metrow za skrzyżowaniem z Kompozytorów! (normalnie nigdy nie przekraczał wiaduktu poniatowskiego). Rano też korki. Przywróćcie stare światła!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!