wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Znani trenerzy nauczą w Lublinie WF-u

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2011, 13:30

 (Archiwum)
(Archiwum)

Trener lubelskich piłkarek ręcznych Edward Jankowski, specjaliści od piłki nożnej: Lesław Ćmikiewicz i Andrzej Strejlau oraz mistrzyni świata w karate Marta Niewczas będą uczyć lubelskich studentów. Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza otwiera nowy kierunek: wychowanie fizyczne.

– Nasze długoletnie starania i dążenia wreszcie przybrały realny kształt. Będziemy mieli w ofercie wszystkie kierunki, które są na akademiach wychowania fizycznego – poinformował dziś rektor lubelskiej WSSP prof. Witold Kłaczewski. – Do tej pory kształciliśmy studentów na fizjoterapii, turystyce i rekreacji oraz zdrowiu publicznym. Teraz także na brakującym do tej pory wychowaniu fizycznym.

Uczelnia właśnie dostała zgodę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na otworzenie nowego kierunku. Pierwsi studenci wychowania fizycznego pojawią się w Lublinie w październiku. Na początek: stu, połowa na studiach dziennych, połowa na zaocznych.

– Mimo tak wielu uczelni w Lublinie, głównie ze względu na koszty, ten kierunek był u nas pomijany. A nasza młodzież musiała jeździć na studia do Białej Podlaski czy Warszawy – podkreśla rektor. – Teraz młodzi ludzie z Lublina i okolic, a także nasi sportowcy będą mogli pogłębić swoją wiedzę w Lublinie.

– Podstawową sprawą było dla nas pozyskanie kadry. Na terenie naszego miasta nie ma ani jednego nauczyciela akademickiego z tego kierunku – mówi Henryk Stefanek, kanclerz WSSP. – "Zaimportowaliśmy” więc wykładowców z Warszawy czy Rzeszowa. Zaprosiliśmy też bardzo znane osoby ze świata sportu.

Piłką nożną będą zajmowali się byli selekcjonerzy piłkarskiej reprezentacji Polski: Lesław Ćmikiewicz i Andrzej Strejlau. Zajęcia z piłki ręcznej poprowadzi wieloletni szkoleniowiec lubelskich piłkarek Edward Jankowski. – Który ma bardzo duże doświadczenie i ogromną wiedzę – podkreśla kanclerz Stefanek.

Będą także specjaliści od tenisa ziemnego, karate (m.in. Marta Niewczas – pięciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym i Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego), lubelscy trenerzy różnych dyscyplin, specjaliści od przygotowania fizycznego i medycyny sportowej.

Zajęcia będą się odbywały na terenie całego Lublina. – W Gimnazjum nr 16, w Szkole Podstawowej nr 43, w Zespole Szkół nr 5, tuż obok naszej uczelni, który ma piękne obiekty. Za oknem buduje się kolejna sala, w Zespole Szkół im. Paderewskiego – wylicza kanclerz.

– Zawarliśmy wstępne porozumienie z władzami miasta na temat miejskich obiektów, mamy umowę z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (m.in. w sprawie stadionu Startu przy Al. Zygmuntowskich – red.). Rozmawiamy także z klubami sportowymi – dodaje Stefanek.

Wysokość czesnego na nowym kierunku nie jest jeszcze ustalona. – Na pewno nie przekroczy 2 tys. zł za semestr – zapowiada kanclerz Stefanek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zbycho
Jola
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zbycho
Zbycho (25 marca 2011 o 16:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To prawda, w szkołach nie ma pracy. Nie wyobrażam sobie wuefisty 65-letniego, ale taka będzie rzeczywistość.
Rozwiń
Jola
Jola (25 marca 2011 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe gdzie znajda pracę, skoro my, obecnie zatrudnieni wuefiści będziemy pracować do 60-ciu i 65-ciu lat.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!