czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Zniszczone betonowe "meble" na pl. Teatralnym. Mają dopiero 5 miesięcy

Dodano: 2 czerwca 2016, 16:31
Autor: drs

(fot. Dominik Smaga)
(fot. Dominik Smaga)

Kompletnie rozbity jest jeden z charakterystycznych betonowych szezlongów stojących zaledwie pięć miesięcy na pl. Teatralnym. Drugie jest pęknięte. Uszkodzenia miały powstać w trakcie przenoszenia mebli przed jedną z imprez.

Na zniszczenia na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur zwrócili uwagę członkowie grupy Pieszy Lublin. Na miejscu wciąż widać betonowe siedzisko stojące na trawniku obok krzaków. Nie wygląda na takie, które jeszcze nadawałoby się do naprawy: jest połamane, zdeformowane. Odpadają od niego kawałki betonu. Drugie jest pęknięte u podstawy.

Do takich szkód doszło nieco ponad pięć miesięcy od oficjalnego otwarcia placu, na którego budowę pieniądze wyłożyło miasto. – Jako inwestor przekazaliśmy teren użytkownikowi i to on zarządza tym miejscem – wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Dodaje, że uszkodzenia będzie musiał usunąć właśnie użytkownik, którym jest Centrum Spotkania Kultur.

W sprawie zniszczeń dostaliśmy wczoraj oficjalną odpowiedź z CSK: – W związku z wydarzeniami, które odbywają się na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w sezonie letnim, konieczna była zmiana miejsca położenia elementów małej architektury. Wszelkie działania były przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami – twierdzi Ewa Dados-Jabłońska z CSK.

Instytucja kultury nie wyjaśnia jak obchodzono się z tymi elementami, że doszło do takich strat. Zapewnia jednak, że szezlongi zostaną naprawione. – Uszkodzenia małej architektury, zieleni czy zabrudzenia, które powstają w skutek użytkowania placu Teatralnego przez gości i mieszkańców miasta są i będą na bieżąco naprawiane w możliwie krótkim czasie – deklaruje Dados-Jabłońska.

(fot. Dominik Smaga)
(fot. Dominik Smaga)
Czytaj więcej o: Lublin plac Teatralny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co na to projektant bubla.....
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 16:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może źle zaprojektowany i wykonany. To nie tylko wygląd ale i trwałość.
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co tam, z pieniędzy publicznych zostało zakupione. Z publicznych się naprawi. Co tam. Żyje się. Budżetówka. A Ty człowieku masz płacić ZUS, US, PFRON, zmagać się z kontrolami bo jak nie to kary, kary, kary. Jak żyć to tylko w budżetówce. Swoją drogą, byle jak wykonane, również brak przemyślenia kwestii transportu - uchwyty w jakimś miejscu. Kto tam był inspektorem ? Kto to projektował ? Kto to z odbierał ? Co tam publiczne kasa, co miesiąc wypłata.
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pomijając projekt to jakość wykonania tragiczna, ciekawe czy żuk przy swoim domu też jest ttakim gospodarzem
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie można postawić estetycznych i ciekawych konstrukcji ławek?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!