wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Znów zepsute windy w wieżowcu Urzędu Miasta w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 stycznia 2011, 11:52
Autor: (kp)

Winda w Urzędzie Miasta często ulega awarii. (Bartek Żurawski)
Winda w Urzędzie Miasta często ulega awarii. (Bartek Żurawski)

Trwa naprawa wind w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wieniawskiej w Lublinie.

O sprawie poinformował nasz Czytelnik, który podkreśla, że winda nie działa bardzo często. - To skandal. Zrobiono nowe windy i tak często się psują. Kiedyś były stare i rozklekotane, ale nie ulegały tak często awarii - złości się.

Jak się dowiedzieliśmy jedna z nich już działa, ludzie zostali uwolnieni. Pogotowie dźwigowe pracuje teraz przy drugiej.

– Awaria nie trwała długo, więc nie wpłynęło to w żaden sposób na pracę urzędu. Został też zrobiony przegląd techniczny – poinformował Mirosław Kalinowski z UM w Lublinie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
petent z UM
Borys
i
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

petent z UM
petent z UM (28 stycznia 2011 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#FF0000"][size="5"]Ciekawy jestem,czy ten wpisujący się urzędnik-pierwszy post byłby tez tak spokojny jakby to dotyczyło np. jego prywatnego samochodu? Jak to możliwe,że nowa(?) winda na gwarancji(?) psuje się 5-6 razy w miesiącu? Powinna być wymieniona i to natychmiast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na niezawodną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nowa rzecz, która zawodzi 1-2 razy na tydzień to szmelc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co będzie po tej gwarancji? Będzie stała bezużyteczna jako eksponat? Przecież płatne naprawy bardzo szybko przewyższą jej wartość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inna sprawa, to ich ilość. dwie windy w wieżowcu, gdzie przychodzi kilkaset, do tysiąca osób dziennie to śmiech!!!!!!!!!!!!!!!!! Zawsze są kolejki oczekujących na ten wynalazek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kto zdecydował o likwidacji trzeciej windy? Dlaczego te stare windy były mniej zawodne od tych nowoczesnych-obecnie szwankujących?

Jak to możliwe,że wieżowiec użyteczności publicznej jest niedostosowany dla petentów? Dlaczego trzeba oczekiwać na windę średnio ok. 10 min? Dlaczego jest ich tak mało-dlatego jest zawsze tłok i ścisk!!!!!!!!!!!!!!!
Ano dlatego,że są tylko dwie i ciągle psujące się windy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie urzędniku beztroski proszę w wieku 55 lat kilkakrotnie przejść się na 10 lub 12 piętro to porozmawiamy!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Życzę panu pojazdu nowego i na gwarancji psującego się średnio raz w tygodniu i postoju w szczerym polu (jak w ciemnej windzie) w oczekiwaniu na serwis. A po upływie gwarancji wydatków na ten nowoczesny złom średnio dwa razy w tygodniu. Jak zawsze d-u-p-a do petenta jesteście odwróceni!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size][/color]
Rozwiń
Borys
Borys (28 stycznia 2011 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Urząd Miasta' timestamp='1296138140' post='429783']
Awarii uległa jedna z wind, pogotowie dźwigowe z firmy, z którą Urząd ma umowę, było na miejscu w ciągu kwadransa (maksymalny dopuszczalny czas to pół godziny). Kwadrans do pół godziny - przez tyle czasu maksymalnie mogły obie windy nie działać. Usterka - wymiana uszkodzonej części - została już wykonana, w ramach gwarancji.Windy są nowe, to prawda, ale mówiąc o częstotliwości ich awarii trzeba mieć na uwadze, że te urządzenia są eksploatowane na okrągło. W tym miesiącu dzisiejszy przypadek jest piąty. W naszej ocenie to nie jest dużo, choć rozumiemy, że każda taka sytuacja to jakiś kłopot.Mirosław Kalinowski
[/quote]
Nie, nie jest to dużo

Przyjmując, że do końca tego miesiąca nie zdarzy się już żadna awaria, to otrzymamy rewelacyjną średnią 60 usterek rocznie.

Gratuluję dobrego samopoczucia!
Rozwiń
i
i (28 stycznia 2011 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to jest aż taka ważna wiadomość, że wszystkie lubelskie gazety się o tym rozpisują. DZIENNIKARZU! Zajmij się czymś bardziej istotnym!
Rozwiń
Urząd Miasta
Urząd Miasta (27 stycznia 2011 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Awarii uległa jedna z wind, pogotowie dźwigowe z firmy, z którą Urząd ma umowę, było na miejscu w ciągu kwadransa (maksymalny dopuszczalny czas to pół godziny). Kwadrans do pół godziny - przez tyle czasu maksymalnie mogły obie windy nie działać. Usterka - wymiana uszkodzonej części - została już wykonana, w ramach gwarancji.

Windy są nowe, to prawda, ale mówiąc o częstotliwości ich awarii trzeba mieć na uwadze, że te urządzenia są eksploatowane na okrągło. W tym miesiącu dzisiejszy przypadek jest piąty. W naszej ocenie to nie jest dużo, choć rozumiemy, że każda taka sytuacja to jakiś kłopot.
Mirosław Kalinowski
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!