wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Znowu nie udało się sprzedać działki z Dworkiem Grafa

Dodano: 17 marca 2017, 07:24
Autor: Dominik Smaga

Nie powiodła się władzom miasta kolejna próba sprzedaży działki z Dworkiem Grafa. Wcześniej nie było chętnego na zakup sąsiedniej nieruchomości, na której można zbudować sklepy. Tymczasem Ratusz szykuje do sprzedaży stojący nieopodal zabytek

Zaplanowana na wczoraj licytacja Dworku Grafa miała się zacząć od kwoty 5,5 mln zł. Ale nie doszła do skutku, bo znowu nie zgłosił się nikt, kto byłby zainteresowany zakupem tych nieruchomości. W pakiecie była działka o powierzchni 0,13 ha z dworkiem z 1853 r. i dwie sąsiednie parcele: 0,35 ha i 0,13 ha.

Ratusz może ponownie wystawić działki na przetarg z tą samą lub niższą ceną. Może też zrezygnować z dalszych prób sprzedaży, a było ich już wiele. Ratusz od lat szuka kupca na dworek i przyległe działki. Na pierwszy przetarg wystawił je za 6,88 mln zł. Później stopniowo schodził z ceny, aż doszedł do 5,5 mln zł.

Co teraz zrobi miasto? – Nie ma jeszcze decyzji o dalszych krokach – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Niewiele wcześniej nie powiodła się miastu próba sprzedaży innej, pobliskiej działki. Chodzi o 100-metrowej długości pas ziemi wzdłuż ul. Mełgiewskiej ciągnący się od dworku do skrętu w Łęczyńską. Niezabudowana parcela (0,47 ha) wystawiona była na przetarg z ceną 1,85 mln zł. Zgodnie z planem zagospodarowania działka znajduje się w strefie usług komercyjnych z możliwością lokalizacji dużych obiektów handlowych.

W tym przypadku była to pierwsza próba sprzedaży, choć Rada Miasta już trzy lata temu zgodziła się na taką transakcję. Ratusz wstrzymywał się z przetargiem, bo rozważał przekazanie tej ziemi pod budowę nowej siedziby Komisariatu VI Policji, który ostatecznie ma powstać przy Gospodarczej obok Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Jeszcze w tym roku na sprzedaż trafić ma kolejna miejska nieruchomość w tym rejonie. To XVII-wieczny, zabytkowy budynek Czerwonej Karczmy przy ul. Turystycznej 2.

Początkowo była tu karczma, od 1923 r. fabryka gwoździ, a po wojnie nieruchomość znacjonalizowano. Ostatnio były tu mieszkania komunalne. – Budynek został wykwaterowany w całości w czerwcu 2016r. i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich – informuje Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Miasto przygotowuje się już do sprzedaży zabytku. – Zlecimy wycenę nieruchomości – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Ogłoszenie przetargu planujemy na czwarty kwartał bieżącego roku.

Czytaj więcej o: Lublin Dworek Grafa
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 marca 2017 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie, otoczyli go "autostradami" i dziwią się, ze nikt kupić go nie chce... PRL-owscy inżynierowie i urbaniści też jak widać mieli swoje wpadki... chociaż - czym jest eden zabytek wobec rozwoju całego miasta...
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żeby zrobić tam jakąś restaurację czy hotel to nie można za to chcieć 5,5 mln. Takie inwestycje bardzo wolno się zwracają. Jak są takie warunki to cena powinna być zdecydowanie niższa. Ta zaproponowana to jakiś kosmos.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 12:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nikt tego nie kupi. Zniszczono ten zabytek pozwalając żeby powstały dwie ruchliwe drogi, które bezpośrednio z nim sąsiadują. Teraz nie nadaje się to do niczego, może na dom weselny, tyle tylko, że po wydaniu 5,5mln + pewnie z 500 tys. na adaptację, wychodzi nam 6 banieczek. Zwrot z takiej inwestycji będziemy mieli za 30 lat. Kto będzie tyle czekał.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro nie można sprzedać to może zaorać i trawe posiać ? A gruz na droge pójdzie i po sprawie
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Graffa, nie Grafa !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!