czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Zobaczyć papieża

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2002, 20:54

W Kurii Metropolitalnej w Lublinie od wczoraj ustawiają się kolejki po wejściówki, karty parkingowe i bilety na przejazd do Krakowa, gdzie 18 sierpnia pielgrzymi spotkają się z Ojcem Świętym.

Z diecezji lubelskiej do Krakowa pojedzie około 7 tys. osób. Z Lublina wyruszą dwa pociągi specjalne i 50 autokarów.
– Wybieram się na spotkanie z papieżem wspólnie z grupą z Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność UMCS. Jestem bardzo zadowolona, że znów zobaczę Ojca Świętego – mówi Anna Welhan z Lublina, która wczoraj wybrała się po wejściówkę.
W czasie mszy świętej na Błoniach z darami do Ojca Świętego pójdą ludzie z całej Polski. Wśród siedmiu delegacji będzie m.in. wielodzietna rodzina, która złoży w ofierze chleb i wino. Przedstawiciel Akcji Katolickiej – ozdobny Ewangeliarz z elementami wykonanymi z bursztynu. A z Lublina ojciec prof. Mieczysław Albert Krąpiec z Powszechną Encyklopedią Filozofii.
– Ludzie cały czas przynoszą dary dla papieża. Po sprawdzeniu przez pirotechników, polecą do Watykanu kilka dni po zakończeniu wizyty. Są figurki świętych w węglu, obrazy a nawet leki wzmacniające – mówi ks. Adam Niwiński, z Komitetu Organizacyjnego Pielgrzymki Jana Pawła II w Krakowie.
W sklepach z akcesoriami religijnymi są już w sprzedaży flagi papieskie (od 50 groszy do 20 zł) i plakaty – po 3,50 zł. Na bazarach można też kupić różańce na kartach magnetycznych i papierowe, składane krzesełka.

Program odwiedzin

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło wczoraj ramowy program podróży apostolskiej Jana Pawła II do Polski. Papież będzie przebywał w kraju od 16 do 19 sierpnia. Pielgrzymka obejmie tylko Kraków i Kalwarię Zebrzydowską. Papież wygłosi trzy oficjalne przemówienia i trzy homilie. Ponadto spotka się w Krakowie
z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i premierem Leszkiem Millerem. Ojciec Święty dokona poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, które ma się stać światowym Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. Na krakowskich Błoniach Jan Paweł II odprawi mszę świętą, podczas której dokona czterech beatyfikacji.

Spotkają się z papieżem

Do końca czerwca w lubelskich parafiach zgłosiło się 5 tys. chętnych ale do Kurii Metropolitalnej ciągle przychodzą kolejni. Każdy pielgrzym otrzymuje specjalny przewodnik, kapelusz i znaczek. Wszyscy wyjeżdżający w zorganizowanych grupach są ubezpieczeni. Na Błoniach pielgrzymi będą rozlokowani w 31 sektorach (lubelscy w A).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!