niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zobaczyć papieża

Dodano: 5 sierpnia 2002, 20:54

W Kurii Metropolitalnej w Lublinie od wczoraj ustawiają się kolejki po wejściówki, karty parkingowe i bilety na przejazd do Krakowa, gdzie 18 sierpnia pielgrzymi spotkają się z Ojcem Świętym.

Z diecezji lubelskiej do Krakowa pojedzie około 7 tys. osób. Z Lublina wyruszą dwa pociągi specjalne i 50 autokarów.
– Wybieram się na spotkanie z papieżem wspólnie z grupą z Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność UMCS. Jestem bardzo zadowolona, że znów zobaczę Ojca Świętego – mówi Anna Welhan z Lublina, która wczoraj wybrała się po wejściówkę.
W czasie mszy świętej na Błoniach z darami do Ojca Świętego pójdą ludzie z całej Polski. Wśród siedmiu delegacji będzie m.in. wielodzietna rodzina, która złoży w ofierze chleb i wino. Przedstawiciel Akcji Katolickiej – ozdobny Ewangeliarz z elementami wykonanymi z bursztynu. A z Lublina ojciec prof. Mieczysław Albert Krąpiec z Powszechną Encyklopedią Filozofii.
– Ludzie cały czas przynoszą dary dla papieża. Po sprawdzeniu przez pirotechników, polecą do Watykanu kilka dni po zakończeniu wizyty. Są figurki świętych w węglu, obrazy a nawet leki wzmacniające – mówi ks. Adam Niwiński, z Komitetu Organizacyjnego Pielgrzymki Jana Pawła II w Krakowie.
W sklepach z akcesoriami religijnymi są już w sprzedaży flagi papieskie (od 50 groszy do 20 zł) i plakaty – po 3,50 zł. Na bazarach można też kupić różańce na kartach magnetycznych i papierowe, składane krzesełka.

Program odwiedzin

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło wczoraj ramowy program podróży apostolskiej Jana Pawła II do Polski. Papież będzie przebywał w kraju od 16 do 19 sierpnia. Pielgrzymka obejmie tylko Kraków i Kalwarię Zebrzydowską. Papież wygłosi trzy oficjalne przemówienia i trzy homilie. Ponadto spotka się w Krakowie
z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i premierem Leszkiem Millerem. Ojciec Święty dokona poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, które ma się stać światowym Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. Na krakowskich Błoniach Jan Paweł II odprawi mszę świętą, podczas której dokona czterech beatyfikacji.

Spotkają się z papieżem

Do końca czerwca w lubelskich parafiach zgłosiło się 5 tys. chętnych ale do Kurii Metropolitalnej ciągle przychodzą kolejni. Każdy pielgrzym otrzymuje specjalny przewodnik, kapelusz i znaczek. Wszyscy wyjeżdżający w zorganizowanych grupach są ubezpieczeni. Na Błoniach pielgrzymi będą rozlokowani w 31 sektorach (lubelscy w A).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24