środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Zostaję, bo prosili

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2002, 20:02

Grzegorz Kurczuk do jesieni zostanie szefem lubelskiego SLD.
Z funkcji przewodniczącego zrezygnuje po wyborach samorządowych.

Taką decyzję podjął Kurczuk na konwencji wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która w sobotę odbyła się w Lublinie. – Miałem zrezygnować wcześniej. Na dłuższą metę łączenie odpowiedzialnego stanowiska ministra sprawiedliwości z funkcją szefa organizacji wojewódzkiej nie jest możliwe – tłumaczył w czasie obrad konwencji.
Dlaczego tego nie zrobił? – To wyjście naprzeciw prośbom i postulatom kolegów. Razem doszliśmy do wniosku, że nie czas na zmiany. Choć z mojego egoistycznego punktu widzenia byłoby lepiej zrezygnować już teraz. Wówczas nie ponosiłbym odpowiedzialności za to co wydarzy się w kampanii wyborczej. Z drugiej strony nie wypada uciekać. Ktoś mógłby mi zarzucić, że odszedł bo się bał. Ja się nie boję – oświadczył.
Kurczuk przyznał jednocześnie, że pozycja jego partii jako lidera w regionie jest zagrożona. Jaki wynik w wyborach samorządowych będzie zadawalający? – Uzyskanie 30 procent głosów uznam za sukces na szóstkę – podsumował minister Kurczuk.
Lubelski SLD kończy kompletowanie list kandydatów, którzy na jesieni wystartują w wyborach samorządowych trzech szczebli. Od kilku tygodni wiadomo już kogo partia wystawi do walki o fotele prezydentów największych miast. W sobotę władze SLD zaakceptowały kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Sojusz wystawi pięć list, czyli tyle, ile jest okręgów. W pierwszym obejmującym obszarem Lublin (miasto na prawach powiatu) wystartuje 10 kandydatów. Wśród nich m.in. Piotr Włoch obecnie wicemarszałek województwa lubelskiego, który jeszcze nie tak dawno miał apetyt na fotel prezydenta Lublina, Anna Czechowska wiceprzewodnicząca lokalnego OPZZ, Zbigniew Kaznowski były lubelski kurator oświaty, obecnie radny wojewódzki, Eugeniusz Kura były pierwszy zastępca b. komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie (ze służby odszedł w maju tego roku po aferze ze zniknięciem pieniędzy z policyjnego sejfu, obecnie na emeryturze), Tadeusz Kwiatkowski-Cugow lubelski poeta (organizator np. oryginalnych Wigilii Poetów i Ułanów).
W pozostałych okręgach listy otwierać będą: w drugim okręgu – Dariusz Sadowski obecnie sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD, trzecim – Mirosław Złomaniec, wiceprzewodniczący Zarządu Województwa Lubelskiego, czwartym – Witosław Szczasny b. wiceprezydent Chełma, w piątym – Marek Tęcza – przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Z czym do wyborców

Sobotnia konwencja wojewódzka SLD zajmowała się projektem programu na jesienne wybory. Co obiecuje sojusz? M.in. budowę lotniska w okolicach Lublina, utworzenie Uniwersytetu Polsko-Ukraińskiego, utrzymanie istnienia i produkcji Zakładów Azotowych w Puławach, realizację inwestycji „Lotnisko
i bialska strefa gospodarcza”, drogę ekspresową Lublin–Piaski–Dorohusk, modernizację drogi nr 17. Jak tego wszystkiego dokona? W projekcie programu „Sojusz dla Lubelszczyzny” odpowiedzi nie ma.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!