wtorek, 23 maja 2017 r.

Lublin

Został na następną kadencję

Dodano: 30 czerwca 2002, 20:30

Wojciech Włodarczyk nadal będzie szefował Lubelskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej SA w Elizówce – postanowiła Rada Nadzorcza spółki, odrzucając dwie pozostałe kandydatury.
Wybory przeprowadzono w miniony piątek. Oprócz dotychczasowego prezesa o jego fotel ubiegali się także Edward Wojtas, członek Zarządu Województwa (PSL) oraz Krzysztof Jaworski, wiceprezes Lubelskiej Izby Rolniczej (PSL).
– Chciałbym, aby giełda osiągnęła pozycję dawnego Biura Handlu Zagranicznego – mówi o planach na nową kadencję prezes Włodarczyk. – Poza tym myślę o stworzeniu skomputeryzowanego centrum logistycznego, zaopatrującego sklepy w towary. Moim celem jest także, by we współpracy
z Zarządem Miasta włączyć teren giełdy do Lublina. Samorząd gminy Niemce nie może zrozumieć, że dopiero startujemy z naszą działalnością i nie chce dać nam ulg podatkowych. Tylko w tym roku zapłacimy 1,5 mln zł wszystkich podatków.
Włodarczyk jest prezesem od powstania giełdy, czyli od 7 lat. W ubiegłym roku LGRO wypracowała ponad 20 tys. zł zysku. Systematycznie spłaca też odsetki od kredytu zaciągniętego w Banku Światowym.
W ocenie ekspertów giełda jest w dobrej sytuacji finansowej i jest postrzegana jako drugi po Poznaniu rynek towarowy w Polsce. (osta)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24