środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Zostań Bondem, który nie pije

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2007, 15:26

Wizyty "agenta" w punktach sprzedaży alkoholu, rozmowy ze sprzedawcami oraz badania wśród młodzieży. Właśnie rusza ogólnopolska kampania "Lato bez %".

Jej pomysłodawcą jest Fundacja Homo Homini. Już po raz kolejny będzie zachęcać sprzedawców, żeby w wakacje sprawdzali, czy osoba kupująca alkohol jest dorosła. Mają im w tym pomóc specjalni agenci, czyli młodzi ludzie, którzy ukończyli 18 lat. Ich wygląd przy próbie zakupu alkoholu będzie jednak wzbudzał wątpliwości co do ich pełnoletniości. Sprawdzą oni czujność sprzedawców, kupując piwo czy wódkę. W razie poproszenia przez sprzedawcę "agenta specjalnego” o dowód tożsamości w celu ustalenia jego wieku, odkryje on swoją prawdziwą tożsamość i zrezygnuje z zakupu, dziękując za współpracę. W razie braku kontroli dokumentów i gotowości sprzedania, agent również zrezygnuje z zakupu, ale sporządzi odpowiedni raport.
Agentem może zostać każdy, kto chciałby pomóc w akcji "Lato bez %”. Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie pod adres mailowy: praca@bezprocentow.pl.
Wykaz sklepów, które podczas wizyty "agentów specjalnych” nie wykazały się czujnością i były gotowe sprzedać alkohol młodo wyglądającej osobie, zostanie przekazany do prezydenta miasta, komendanta policji i miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. - O naszych działaniach zostanie powiadomiony także oddział wojewódzki Inspekcji Handlowej. Instytucja ta otrzyma także nasz raport z wyników działania w ramach akcji "Agent Specjalny” - informują organizatorzy akcji.
Więcej na www.bezprocentow.pl. (arle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!