Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2010 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Zrób film za pieniądze Ratusza

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 10 A A

To może być pełnometrażowa fabuła, serial telewizyjny, dokument lub animacja. Ważne, by przedstawiała pozytywny wizerunek Lublina. Autor najlepszego pomysłu ma szansę 400 tys. zł z miejskiej kasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli ktoś zechce może nawet teraz zacząć pisać scenariusz, byle zdążył w terminie – zapewnia Grzegorz Linkowski, pełnomocnik prezydenta Lublina ds. Funduszu Filmowego. Wnioski można składać do końca kwietnia w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. W konkursie startować mogą nawet debiutanci.

Prace oceni trzyosobowa komisja, w której oprócz Linkowskiego zasiądzie reżyser Feliks Falk i odpowiedzialny za promocję Lublina Michał Krawczyk z Kancelarii Prezydenta. Warunek jest jeden: miasto musi być przedstawione w pozytywnym świetle.

– Na pewno nie chcemy żeby to był osadzony w Lublinie film o aferze futbolowej – mówi Linkowski. Komisja pod uwagę brać ma także dotychczasowy dorobek uczestników konkurs i plan finansowania produkcji. Wyniki konkursu mamy poznać 14 maja.

Do wzięcia jest 400 tys. złotych. Co ważne, kwota ta nie może przekraczać połowy kosztów realizacji zwycięskiego filmu. Oznacza to, że szansę mają tylko produkcje warte 800 tys. zł i więcej. Nie jest też wykluczone, że magistrat zdecyduje się na wsparcie wielu filmów, bo nagroda może zostać podzielona między kilku laureatów.

Sam film powinien być gotowy do końca września przyszłego roku. Ratusz zapewnia, że jest gotów udzielić twórcom wszelkiej pomocy w realizacji zdjęć. – Proponujemy pomoc w wynajmie pomieszczeń, zamykaniu ulic na czas zdjęć, pomagamy w kontaktach z różnymi instytucjami – mówi Linkowski.

Nie będzie to pierwsza produkcja wsparta przez miasto. W zeszłym roku Ratusz wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej organizował konkurs na film dokumentalny o Unii Europejskiej. Magistrat z funduszy przeznaczonych na promocję miasta dofinansował też dwa filmy Krzysztofa Szota "Wyłączność” i "Bal Przebierańców” oraz "Dżunglę” Artura Brzozowskiego.

Ratusz chce coraz częściej ściągać do Lublina twórców filmowych. Niebawem ma powstać specjalna procedura dzięki której ekipy filmowe starające się np. o zgodę na zamknięcie ulicy na czas zdjęć będą na nią czekać nie dłużej niż dzień lub dwa.


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dwunastu_apostrofów / 8 marca 2010 o 11:43
ależ się uśmiałem, nie pierwszy raz i nie ostatni.

pewnie by się znalazło sporo fajnych pomysłów na zrobienie czegoś dobrego..

nawet sam mam kilka, ale ooops... nie mam drobnych. ma ktoś 400 tysi na zbyciu?

ciekawe czy się jakiś bogaty artysta znajdzie (zna ktoś może bogatych artystów?), czy też agencyjka wójta stryjka.

gratulacyjki i brawko
Avatar
SZukacz / 8 marca 2010 o 06:08
Irasiad napisał:
No internetowi napinacze i malkontenci DO DZIEŁA !!!! Jest szansa pokazać że coś potraficie poza krytyka wszystkiego i wszystkich...!


"Do wzięcia jest 400 tys. złotych. Co ważne, kwota ta nie może przekraczać połowy kosztów realizacji zwycięskiego filmu. Oznacza to, że szansę mają tylko produkcje warte 800 tys. zł i więcej."
Masz chec byc sponsorem jakiejs czesci tej drugiej a w zasadzie pierwszej czesci?
Toz to te "konkursowe" warunki sa gorsze od przetargow, a wiesz czemu? Konkurs ma fakultatywny charakter - przetargi podlegaja zaskarzeniu!!!
Co zas sie tyczy malkontenctwa i napinactwa to proponuje Tobie samemu - zrob cos co w efekcie przyniesie Ci dochodu zero.
Jezeli nie widzisz wyrezyserowanej z gory nie fabuly a formuly, to Twoja sprawa ale nas wszystkich strata - masz watpliwosci to pomyslodawcow o statystyczne efekty poprzednich "promocyjnych" akcji.
Bilbordy juz wczesniej zostaly "wykupione" wiec czas najwyzszy na "sponsoring" innych form reklamy wyborczej?
Szukajac po sieci filmow z Lublina natrafilem na WOSP-u ostatni Final, i ku memu wielkiemu zdumieniu ujrzalem te dane, jakby przeczace postowi Twojemu:
"20 tysięcy widzów z ponad 602 miast i 202 regionów w 25 krajach świata"
To, ze byly ze strony ratusza z organizacja koncertu byly same problemy, przemilcze - Tobie zostawie te pole wilcze.


"Do wzięcia jest 400 tys. złotych. Co ważne, kwota ta nie może przekraczać połowy kosztów realizacji zwycięskiego filmu. Oznacza to, że szansę mają tylko produkcje warte 800 tys. zł i więcej."
Masz chec byc sponsorem jakiejs czesci tej drugiej a w zasadzie pierwszej czesci?
Toz to te "konkursowe" warunki sa gorsze od przetargow, a wiesz czemu? Konkurs ma fakultatywny charakter - przetargi podlegaja zaskarzeniu!!!
Co zas sie tyczy malkontenctwa i napinactwa to propo... rozwiń
Avatar
markopolo / 7 marca 2010 o 23:01
konkurs został ogłoszony po zgłoszeniu przez radnego Piatka sprawy do prokuratury w sprawie niegospodarności miasta w związku z dziwnymi wydatkami na reklamy filmowe. Chcą zetrzec złe wrażenie, ha ha. Przez przypadek konkursu nie wygra żaden znajomek
Avatar
Irasiad / 7 marca 2010 o 22:28
No internetowi napinacze i malkontenci DO DZIEŁA !!!! Jest szansa pokazać że coś potraficie poza krytyka wszystkiego i wszystkich...!
Avatar
Podatnik / 7 marca 2010 o 19:09
Ratusz ma oscylator? czy moze jaka fabryke pieniedzy albo kolorowe ksero?
Nie ma czegos takiego jak "pieniadze ratusza"!!! Kazda zlotowka - nawet ta z funduszy UE pochodzi z kieszeni...podatnika. Jezeli "ratusz" czy jakakolwiek instytucja publiczna ma "swoje pieniadze" to albo je drukuje i wprowadza w obieg niezgodnie z systemami monetarnymi albo jest to zwykle naduzycie, lub co gorsza celowa manipulacja.
Zadna zlotowka wydana przez "ratusz" nie jest, nie byla i nie bedzie nigdy jego - chyba, ze "ratusz" zacznie produkowac lub tworzyc cos
co znajdzie popyt.
Zdaje sobie sprawe, ze to byc moze taka redaktorksa przenosnia ale chyba juz najwyzsza pora skoczyc z okresleniami uknutymi przez przez spin-doktorow rosolow, ryskow, zbyszkow, grzeskow, hanek i innej masci bankrutow POlitycznych.
Ratusz ma oscylator? czy moze jaka fabryke pieniedzy albo kolorowe ksero?
Nie ma czegos takiego jak "pieniadze ratusza"!!! Kazda zlotowka - nawet ta z funduszy UE pochodzi z kieszeni...podatnika. Jezeli "ratusz" czy jakakolwiek instytucja publiczna ma "swoje pieniadze" to albo je drukuje i wprowadza w obieg niezgodnie z systemami monetarnymi albo jest to zwykle naduzycie, lub co gorsza celowa manipulacja.
Zadna zlotowka wydana przez "ratusz" nie jest, nie byla i nie bedzie nig... rozwiń
Avatar
Podatnik / 7 marca 2010 o 18:41
"To może być pełnometrażowa fabuła, serial telewizyjny, dokument lub animacja." - za 400.000,00
Te 400.000,00 to moze byc nie wiecej niz polowa budzetu na realizacje przedsiewziecia - czyli calkiem inaczej niz w przypadku bezkonkursowy spot 45 sekundowy o porownywalnym budzecie...
Beda glosowali jak beda chcieli - wybiora i tak tego kogo trzeba!!!
Zauwazyles juz moze pewna prawidlowosc czytelniku?
Kiedys byly tylko bilbordy - teraz produkcji filmowoch bez liku.
Co laczy te wszystkie akcje? Otoz laczy bez wyjatku te wszystkie "promocyjne" akcje to, ze dzieja w miescie gdzie swoje siedziby maja delegatury CBA, CBS, ABW i NIK-u...
Wychodzi na to, ze mial swieta racje jeden z moich znajomych mowiec, iz Lublin ma instytucji kontrolnych bez liku - do sciagania...zwyklych smiertelnikow - podatnikow ;p
"To może być pełnometrażowa fabuła, serial telewizyjny, dokument lub animacja." - za 400.000,00
Te 400.000,00 to moze byc nie wiecej niz polowa budzetu na realizacje przedsiewziecia - czyli calkiem inaczej niz w przypadku bezkonkursowy spot 45 sekundowy o porownywalnym budzecie...
Beda glosowali jak beda chcieli - wybiora i tak tego kogo trzeba!!!
Zauwazyles juz moze pewna prawidlowosc czytelniku?
Kiedys byly tylko bilbordy - teraz produkcji filmowoch bez liku.
Co laczy te wszystkie akcje? ... rozwiń
Avatar
wacoma / 7 marca 2010 o 18:36
Już sam "konkurs" świetnie świadczy już o władzach Lublina.
"Za pieniądze Ratusza" ... - tylko niby skąd wziąć drugie 400 tys. lub więcej na realizację?
Poza tym, tajemnicą poliszynela jest, że w tego rodzaju akcjach instytucje wykorzystują młodych zdolnych. Organizują niby konkurs, mają do wyboru dziesiątki pomysłów, wybierają jeden. I to niekoniecznie obiektywnie. A co z resztą? Przecież napisanie scenariusza (+zrobienie kosztorysu) to ciężka praca tak naprawdę! Nad innymi pomysłami też ktoś się napracował, czas poświęcił i nie otrzyma za to nic?... Lublinowi przyda się promocja, artystom także - ale zamiast przysłowiowego "kija i marchewki" Lublin dał plamę.

P.S. W Lublinie mieszka naprawdę masa zdolnych, kreatywnych osób i myślę że gdyby władze wysiliły się na ogłoszenie jakiegoś porządnego konkursu z porządną nagrodą to niekonwencjonalnych pomysłów na promocję pojawiłoby się wiele...
Już sam "konkurs" świetnie świadczy już o władzach Lublina.
"Za pieniądze Ratusza" ... - tylko niby skąd wziąć drugie 400 tys. lub więcej na realizację?
Poza tym, tajemnicą poliszynela jest, że w tego rodzaju akcjach instytucje wykorzystują młodych zdolnych. Organizują niby konkurs, mają do wyboru dziesiątki pomysłów, wybierają jeden. I to niekoniecznie obiektywnie. A co z resztą? Przecież napisanie scenariusza (+zrobienie kosztorysu) to ciężka praca tak naprawdę! Nad innymi pomysłami też ktoś si... rozwiń
Avatar
gosciu / 7 marca 2010 o 18:20
Ratusz Lublina najlatwiej wydaje Kase na projekty ,ktore nie sa realizowane 1 Tunel 2mil zl 2 Stadion 2mil zl projekty w zamrazarce 400 tys zl za filmik o Lublinie gdzie to niwe zwiekszy ilosc Turystow
Avatar
pozytyw / 7 marca 2010 o 17:59
a da się to zrobić?
pozytywnie o Lublinie??
Avatar
~prawda~ / 7 marca 2010 o 17:55
warunki się wykluczają.
bo o Lublinie nie można nakręcić prawdy i pozytywnie.
a to kolejny przykład wydawania społecznej kasy na byle co.
albo zmiana logo MPK, albo projekty szopki, albo ozdoby ronda.
Avatar
dwunastu_apostrofów / 8 marca 2010 o 11:43
ależ się uśmiałem, nie pierwszy raz i nie ostatni.

pewnie by się znalazło sporo fajnych pomysłów na zrobienie czegoś dobrego..

nawet sam mam kilka, ale ooops... nie mam drobnych. ma ktoś 400 tysi na zbyciu?

ciekawe czy się jakiś bogaty artysta znajdzie (zna ktoś może bogatych artystów?), czy też agencyjka wójta stryjka.

gratulacyjki i brawko
Avatar
SZukacz / 8 marca 2010 o 06:08
Irasiad napisał:
No internetowi napinacze i malkontenci DO DZIEŁA !!!! Jest szansa pokazać że coś potraficie poza krytyka wszystkiego i wszystkich...!


"Do wzięcia jest 400 tys. złotych. Co ważne, kwota ta nie może przekraczać połowy kosztów realizacji zwycięskiego filmu. Oznacza to, że szansę mają tylko produkcje warte 800 tys. zł i więcej."
Masz chec byc sponsorem jakiejs czesci tej drugiej a w zasadzie pierwszej czesci?
Toz to te "konkursowe" warunki sa gorsze od przetargow, a wiesz czemu? Konkurs ma fakultatywny charakter - przetargi podlegaja zaskarzeniu!!!
Co zas sie tyczy malkontenctwa i napinactwa to proponuje Tobie samemu - zrob cos co w efekcie przyniesie Ci dochodu zero.
Jezeli nie widzisz wyrezyserowanej z gory nie fabuly a formuly, to Twoja sprawa ale nas wszystkich strata - masz watpliwosci to pomyslodawcow o statystyczne efekty poprzednich "promocyjnych" akcji.
Bilbordy juz wczesniej zostaly "wykupione" wiec czas najwyzszy na "sponsoring" innych form reklamy wyborczej?
Szukajac po sieci filmow z Lublina natrafilem na WOSP-u ostatni Final, i ku memu wielkiemu zdumieniu ujrzalem te dane, jakby przeczace postowi Twojemu:
"20 tysięcy widzów z ponad 602 miast i 202 regionów w 25 krajach świata"
To, ze byly ze strony ratusza z organizacja koncertu byly same problemy, przemilcze - Tobie zostawie te pole wilcze.


"Do wzięcia jest 400 tys. złotych. Co ważne, kwota ta nie może przekraczać połowy kosztów realizacji zwycięskiego filmu. Oznacza to, że szansę mają tylko produkcje warte 800 tys. zł i więcej."
Masz chec byc sponsorem jakiejs czesci tej drugiej a w zasadzie pierwszej czesci?
Toz to te "konkursowe" warunki sa gorsze od przetargow, a wiesz czemu? Konkurs ma fakultatywny charakter - przetargi podlegaja zaskarzeniu!!!
Co zas sie tyczy malkontenctwa i napinactwa to propo... rozwiń
Avatar
markopolo / 7 marca 2010 o 23:01
konkurs został ogłoszony po zgłoszeniu przez radnego Piatka sprawy do prokuratury w sprawie niegospodarności miasta w związku z dziwnymi wydatkami na reklamy filmowe. Chcą zetrzec złe wrażenie, ha ha. Przez przypadek konkursu nie wygra żaden znajomek
Avatar
Irasiad / 7 marca 2010 o 22:28
No internetowi napinacze i malkontenci DO DZIEŁA !!!! Jest szansa pokazać że coś potraficie poza krytyka wszystkiego i wszystkich...!
Avatar
Podatnik / 7 marca 2010 o 19:09
Ratusz ma oscylator? czy moze jaka fabryke pieniedzy albo kolorowe ksero?
Nie ma czegos takiego jak "pieniadze ratusza"!!! Kazda zlotowka - nawet ta z funduszy UE pochodzi z kieszeni...podatnika. Jezeli "ratusz" czy jakakolwiek instytucja publiczna ma "swoje pieniadze" to albo je drukuje i wprowadza w obieg niezgodnie z systemami monetarnymi albo jest to zwykle naduzycie, lub co gorsza celowa manipulacja.
Zadna zlotowka wydana przez "ratusz" nie jest, nie byla i nie bedzie nigdy jego - chyba, ze "ratusz" zacznie produkowac lub tworzyc cos
co znajdzie popyt.
Zdaje sobie sprawe, ze to byc moze taka redaktorksa przenosnia ale chyba juz najwyzsza pora skoczyc z okresleniami uknutymi przez przez spin-doktorow rosolow, ryskow, zbyszkow, grzeskow, hanek i innej masci bankrutow POlitycznych.
Ratusz ma oscylator? czy moze jaka fabryke pieniedzy albo kolorowe ksero?
Nie ma czegos takiego jak "pieniadze ratusza"!!! Kazda zlotowka - nawet ta z funduszy UE pochodzi z kieszeni...podatnika. Jezeli "ratusz" czy jakakolwiek instytucja publiczna ma "swoje pieniadze" to albo je drukuje i wprowadza w obieg niezgodnie z systemami monetarnymi albo jest to zwykle naduzycie, lub co gorsza celowa manipulacja.
Zadna zlotowka wydana przez "ratusz" nie jest, nie byla i nie bedzie nig... rozwiń
Avatar
Podatnik / 7 marca 2010 o 18:41
"To może być pełnometrażowa fabuła, serial telewizyjny, dokument lub animacja." - za 400.000,00
Te 400.000,00 to moze byc nie wiecej niz polowa budzetu na realizacje przedsiewziecia - czyli calkiem inaczej niz w przypadku bezkonkursowy spot 45 sekundowy o porownywalnym budzecie...
Beda glosowali jak beda chcieli - wybiora i tak tego kogo trzeba!!!
Zauwazyles juz moze pewna prawidlowosc czytelniku?
Kiedys byly tylko bilbordy - teraz produkcji filmowoch bez liku.
Co laczy te wszystkie akcje? Otoz laczy bez wyjatku te wszystkie "promocyjne" akcje to, ze dzieja w miescie gdzie swoje siedziby maja delegatury CBA, CBS, ABW i NIK-u...
Wychodzi na to, ze mial swieta racje jeden z moich znajomych mowiec, iz Lublin ma instytucji kontrolnych bez liku - do sciagania...zwyklych smiertelnikow - podatnikow ;p
"To może być pełnometrażowa fabuła, serial telewizyjny, dokument lub animacja." - za 400.000,00
Te 400.000,00 to moze byc nie wiecej niz polowa budzetu na realizacje przedsiewziecia - czyli calkiem inaczej niz w przypadku bezkonkursowy spot 45 sekundowy o porownywalnym budzecie...
Beda glosowali jak beda chcieli - wybiora i tak tego kogo trzeba!!!
Zauwazyles juz moze pewna prawidlowosc czytelniku?
Kiedys byly tylko bilbordy - teraz produkcji filmowoch bez liku.
Co laczy te wszystkie akcje? ... rozwiń
Avatar
wacoma / 7 marca 2010 o 18:36
Już sam "konkurs" świetnie świadczy już o władzach Lublina.
"Za pieniądze Ratusza" ... - tylko niby skąd wziąć drugie 400 tys. lub więcej na realizację?
Poza tym, tajemnicą poliszynela jest, że w tego rodzaju akcjach instytucje wykorzystują młodych zdolnych. Organizują niby konkurs, mają do wyboru dziesiątki pomysłów, wybierają jeden. I to niekoniecznie obiektywnie. A co z resztą? Przecież napisanie scenariusza (+zrobienie kosztorysu) to ciężka praca tak naprawdę! Nad innymi pomysłami też ktoś się napracował, czas poświęcił i nie otrzyma za to nic?... Lublinowi przyda się promocja, artystom także - ale zamiast przysłowiowego "kija i marchewki" Lublin dał plamę.

P.S. W Lublinie mieszka naprawdę masa zdolnych, kreatywnych osób i myślę że gdyby władze wysiliły się na ogłoszenie jakiegoś porządnego konkursu z porządną nagrodą to niekonwencjonalnych pomysłów na promocję pojawiłoby się wiele...
Już sam "konkurs" świetnie świadczy już o władzach Lublina.
"Za pieniądze Ratusza" ... - tylko niby skąd wziąć drugie 400 tys. lub więcej na realizację?
Poza tym, tajemnicą poliszynela jest, że w tego rodzaju akcjach instytucje wykorzystują młodych zdolnych. Organizują niby konkurs, mają do wyboru dziesiątki pomysłów, wybierają jeden. I to niekoniecznie obiektywnie. A co z resztą? Przecież napisanie scenariusza (+zrobienie kosztorysu) to ciężka praca tak naprawdę! Nad innymi pomysłami też ktoś si... rozwiń
Avatar
gosciu / 7 marca 2010 o 18:20
Ratusz Lublina najlatwiej wydaje Kase na projekty ,ktore nie sa realizowane 1 Tunel 2mil zl 2 Stadion 2mil zl projekty w zamrazarce 400 tys zl za filmik o Lublinie gdzie to niwe zwiekszy ilosc Turystow
Avatar
pozytyw / 7 marca 2010 o 17:59
a da się to zrobić?
pozytywnie o Lublinie??
Avatar
~prawda~ / 7 marca 2010 o 17:55
warunki się wykluczają.
bo o Lublinie nie można nakręcić prawdy i pozytywnie.
a to kolejny przykład wydawania społecznej kasy na byle co.
albo zmiana logo MPK, albo projekty szopki, albo ozdoby ronda.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 23 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą