niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

ZTM szuka przewoźników na 6 linii. Na podmiejskie trasy mogą wysłać starsze autobusy

Dodano: 26 grudnia 2015, 16:46
Autor: Dominik Smaga

Nawet 11-letnie pojazdy mogą być dopuszczone do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Urzędnicy szukają firmy, której zlecą wożenie pasażerów do końca 2022 r. A wtedy autobusy mogą mieć już nawet 17 lat.

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Przetarg dotyczy kursów na siedmiu liniach (12, 33, 39, 78, 79 i 85), w tym czterech do podlubelskiej gminy Konopnica, która dopłaca do ich funkcjonowania. W ogłoszeniu określony jest wymagany standard pojazdów. Muszą mieć klimatyzację, monitoring i wyświetlacze, ale już np. biletomat jest tylko „dozwolony”, zaś miasto zgadza się nawet na autobusy wyprodukowane w 2005 r.

– Wymóg ten został ustalony z władzami gminy Konopnica – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I tłumaczy, że obie strony musiały pójść na kompromis. – Z jednej strony zależało nam aby standardy pojazdów obsługujących linie podmiejskie dorównywały tym kursującym po terenie Lublina, a z drugiej strony musieliśmy uwzględnić możliwości finansowe gminy.

Oczywiście nikt nie zabrania przewoźnikom oferować autobusów młodszych, jak też łaskawszych dla środowiska, niż te spełniające normę Euro IV wskazaną w zamówieniu jako absolutne minimum. Urzędnicy zgadzają się, by przez ostatnie drzwi wchodziło się po stopniach, choć wymagają wozów nieco bardziej przyjaznych dla osób z wózkami. Przestrzeń dla wózków ma być wyznaczona po stronie kierowcy, a po stronie drzwi dopuszczona będzie tylko wtedy gdy będą się otwierać na zewnątrz.

Zlecenie obejmuje kursy ośmioma autobusami o standardowej długości od 11,5 do 13,5 metra. Na ulice mają wyjechać od 1 czerwca przyszłego roku.

ZTM daje do zrozumienia, że nie musi to być ostatni przetarg na kursy używanymi autobusami. – Nie wykluczamy, że w takiej formule będziemy ogłaszać kolejne przetargi dedykowane liniom podmiejskim – zapowiada Góźdź.

Gość
Gość
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biletomat nie jest wymagany tylko "dozwolony"? Na linii podmiejskiej? Gdzie pasażerowie kupią bilet?
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
– Wymóg ten został ustalony z władzami gminy Konopnica – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu - po Konopnicy starymi trupami proszę bardzo a po Lublinie nowymi (wymóg innych przetargów) ktoś chyba coś dostal do lapy?????
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 14:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale to jest jakiś przymus pracy w MKK ?. Nie rozumiem, albo nie wiesz że możesz się zwolnić, albo jesteś idiotą. Informuję więc że nie ma w Polsce przymusu pracy za 5 zł, możesz w każdej chwili odmówić pracy za taka kwotę
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto nie stać na podwyżki dla pracowników ale państwo Polskie stać na na zaleb..ste emerytura jak dla maszynisty tramwaju z Gdańska wielkiej działaczki za 6200 zł miesięcznie - można wymachiwać konstytucją !
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2015 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest z 27 12 2015 z godz 12 33 to byłem ja ZŁY wrzód na dupie prezesa MKK;;;;;;;;;;;; ZŁY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!