Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 grudnia 2015 r.
16:46

ZTM szuka przewoźników na 6 linii. Na podmiejskie trasy mogą wysłać starsze autobusy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Nawet 11-letnie pojazdy mogą być dopuszczone do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Urzędnicy szukają firmy, której zlecą wożenie pasażerów do końca 2022 r. A wtedy autobusy mogą mieć już nawet 17 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przetarg dotyczy kursów na siedmiu liniach (12, 33, 39, 78, 79 i 85), w tym czterech do podlubelskiej gminy Konopnica, która dopłaca do ich funkcjonowania. W ogłoszeniu określony jest wymagany standard pojazdów. Muszą mieć klimatyzację, monitoring i wyświetlacze, ale już np. biletomat jest tylko „dozwolony”, zaś miasto zgadza się nawet na autobusy wyprodukowane w 2005 r.

– Wymóg ten został ustalony z władzami gminy Konopnica – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I tłumaczy, że obie strony musiały pójść na kompromis. – Z jednej strony zależało nam aby standardy pojazdów obsługujących linie podmiejskie dorównywały tym kursującym po terenie Lublina, a z drugiej strony musieliśmy uwzględnić możliwości finansowe gminy.

Oczywiście nikt nie zabrania przewoźnikom oferować autobusów młodszych, jak też łaskawszych dla środowiska, niż te spełniające normę Euro IV wskazaną w zamówieniu jako absolutne minimum. Urzędnicy zgadzają się, by przez ostatnie drzwi wchodziło się po stopniach, choć wymagają wozów nieco bardziej przyjaznych dla osób z wózkami. Przestrzeń dla wózków ma być wyznaczona po stronie kierowcy, a po stronie drzwi dopuszczona będzie tylko wtedy gdy będą się otwierać na zewnątrz.

Zlecenie obejmuje kursy ośmioma autobusami o standardowej długości od 11,5 do 13,5 metra. Na ulice mają wyjechać od 1 czerwca przyszłego roku.

ZTM daje do zrozumienia, że nie musi to być ostatni przetarg na kursy używanymi autobusami. – Nie wykluczamy, że w takiej formule będziemy ogłaszać kolejne przetargi dedykowane liniom podmiejskim – zapowiada Góźdź.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 22:07
Biletomat nie jest wymagany tylko "dozwolony"? Na linii podmiejskiej? Gdzie pasażerowie kupią bilet?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 18:30
– Wymóg ten został ustalony z władzami gminy Konopnica – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu - po Konopnicy starymi trupami proszę bardzo a po Lublinie nowymi (wymóg innych przetargów) ktoś chyba coś dostal do lapy?????
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 14:42
ale to jest jakiś przymus pracy w MKK ?. Nie rozumiem, albo nie wiesz że możesz się zwolnić, albo jesteś idiotą. Informuję więc że nie ma w Polsce przymusu pracy za 5 zł, możesz w każdej chwili odmówić pracy za taka kwotę
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:47
Miasto nie stać na podwyżki dla pracowników ale państwo Polskie stać na na zaleb..ste emerytura jak dla maszynisty tramwaju z Gdańska wielkiej działaczki za 6200 zł miesięcznie - można wymachiwać konstytucją !
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:36
Guest z 27 12 2015 z godz 12 33 to byłem ja ZŁY wrzód na dupie prezesa MKK;;;;;;;;;;;; ZŁY
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:33
Przekażcie te linie razem z wozami do zaj ebistej firmy jaką jest MKK tam prezes da kierowcy 5 zł na godz i praca od świtu do nocy potem połowe zabierze jak zabiera myjkowym co zle umyją autobus albo jak będzie miał kaprycho dość wyzysku w MKK i pracy w stalinowskim obozie juz wkrótce wysadzimy prezesa ze stanowiska wkrótce STRAJK niec h sam za 800zl zapier dala
Avatar
BUSIARZ / 27 grudnia 2015 o 11:46

PROPONUJE POLSKIEGO BUSA!!!

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 11:30
MAM BRYCZKĘ I SZKAPINĘ 10 LETNIĄ - CZY MOGĘ STARTOWAĆ W PRZETARGU - SZKAPINA SPEŁNIA WSZELKIE NORMY EURO
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 00:20
Przestrzegam przed pracą w tej firmie!!!! Zarobki na "Dzień dobry" około 1400 zł netto. Bez gwarancji podwyżki przez kilka lat. Kurs na prawo jazdy to niewolnictwo i wyzysk. Ograniczenie wbite w dokument tylko na autobusy z automatyczną skrzynią.
Avatar
Jannnn / 27 grudnia 2015 o 00:11

Firma przyjazna pracownikom, gdzie nie przedłuża się umów doświadczonym....

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 22:07
Biletomat nie jest wymagany tylko "dozwolony"? Na linii podmiejskiej? Gdzie pasażerowie kupią bilet?
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 18:30
– Wymóg ten został ustalony z władzami gminy Konopnica – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu - po Konopnicy starymi trupami proszę bardzo a po Lublinie nowymi (wymóg innych przetargów) ktoś chyba coś dostal do lapy?????
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 14:42
ale to jest jakiś przymus pracy w MKK ?. Nie rozumiem, albo nie wiesz że możesz się zwolnić, albo jesteś idiotą. Informuję więc że nie ma w Polsce przymusu pracy za 5 zł, możesz w każdej chwili odmówić pracy za taka kwotę
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:47
Miasto nie stać na podwyżki dla pracowników ale państwo Polskie stać na na zaleb..ste emerytura jak dla maszynisty tramwaju z Gdańska wielkiej działaczki za 6200 zł miesięcznie - można wymachiwać konstytucją !
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:36
Guest z 27 12 2015 z godz 12 33 to byłem ja ZŁY wrzód na dupie prezesa MKK;;;;;;;;;;;; ZŁY
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:33
Przekażcie te linie razem z wozami do zaj ebistej firmy jaką jest MKK tam prezes da kierowcy 5 zł na godz i praca od świtu do nocy potem połowe zabierze jak zabiera myjkowym co zle umyją autobus albo jak będzie miał kaprycho dość wyzysku w MKK i pracy w stalinowskim obozie juz wkrótce wysadzimy prezesa ze stanowiska wkrótce STRAJK niec h sam za 800zl zapier dala
Avatar
BUSIARZ / 27 grudnia 2015 o 11:46

PROPONUJE POLSKIEGO BUSA!!!

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 11:30
MAM BRYCZKĘ I SZKAPINĘ 10 LETNIĄ - CZY MOGĘ STARTOWAĆ W PRZETARGU - SZKAPINA SPEŁNIA WSZELKIE NORMY EURO
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 00:20
Przestrzegam przed pracą w tej firmie!!!! Zarobki na "Dzień dobry" około 1400 zł netto. Bez gwarancji podwyżki przez kilka lat. Kurs na prawo jazdy to niewolnictwo i wyzysk. Ograniczenie wbite w dokument tylko na autobusy z automatyczną skrzynią.
Avatar
Jannnn / 27 grudnia 2015 o 00:11

Firma przyjazna pracownikom, gdzie nie przedłuża się umów doświadczonym....

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 4 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 20 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!