sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Zuchwały napad rabunkowy w centrum miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2008, 20:26

Pan Krzysztof od 16 lat zbierał datki na rzecz lubelskiego Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. W czwartek złodziej ukradł mu puszkę z pieniędzmi.

- Nie wiadomo, czy teraz pan Krzysio w ogóle wróci do kwestowania - mówią pracownicy bractwa.


Pana Krzysia znają wszyscy. Od lat, codziennie, w zimie czy w lecie można było spotkać pod kościołem ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu. Stał zawsze tuż obok stolika, na którym ustawiona była puszka na datki. Mężczyzna zbierał pieniądze dla bractwa im. św. Brata Alberta, które pomaga osobom bezdomnym.

Przedwczoraj około godz. 15 pan Krzyś na chwilę poszedł do toalety i poprosił handlującego nieopodal sprzedawcę o przypilnowanie puszki. Kiedy już wracał, do stolika podbiegł młody mężczyzna i usiłował ukraść puszkę. Ponieważ była ona przymocowana do stolika złodziej chwycił mebel z puszką i zaczął uciekać.

- Przechodnie zaczęli go gonić, ale pościg na nic się zdał. Prawdopodobnie mężczyzna miał pomocnika. Dobrze, że panu Krzysiowi nic się nie stało - mówi Agata Świąder, specjalista ds. marketingu i PR w Bractwie Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

- Wszystko stało się bardzo szybko, widziałam tego mężczyznę tylko z tyłu, nie potrafiłabym go rozpoznać - mówi kobieta, która była świadkiem kradzieży.
Nie wiadomo dokładnie, jak dużo pieniędzy było w puszce. Średnio w ciągu dnia panu Krzysiowi udawało się zebrać od 250 do 600 zł. Pracownicy bractwa ubolewają, że w ogóle do tak zuchwałej kradzieży doszło. - Złodziej nie uszanował ani miejsca, ani celu, na który zbierane są datki. Nie wiadomo, czy pan Krzysztof w ogóle wróci do kwestowania - mówią w stowarzyszeniu. Wczoraj miejsce, w którym można go było przez ostatnie 16 lat spotkać, było puste.

- Przez te wszystkie lata nie mieliśmy takiego przypadku. A teraz, jeśli już coś takiego się wydarzyło, to kto wie, czy nie zdarzy się raz jeszcze. Jeśli wrócimy do kwestowania, to na pewno lepiej zabezpieczymy puszkę - dodaje Agata Świąder.

Pan Krzysztof zapamiętał, że złodziej miał ok. 20-23 lata. Szuka go policja. Przy ul. Niecałej policjanci znaleźli porzucony stolik.

- Jesteśmy już na tropie podejrzanego - mówi Witold Laskowski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ

Każdy, kto był świadkiem czwartkowej kradzieży i może pomóc w złapaniu złodzieja, może kontaktować się z Bractwem Miłosierdzia św. Brata Alberta (0 81) 532 64 37 albo I Komisariatem Policji (0 81) 535 43 73.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
koles
ktos
cywilizacja
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

koles
koles (25 lutego 2008 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[b] Lublin, który w poprzednim rankingu był na bezpiecznym dziewiątym miejscu, teraz wspiął się na czwarte. Wzrosła tam m.in. liczba zabójstw i gwałtów. Prezydent Lublina Adam Wasilewski porażki upatruje w trudnej sytuacji w policji:

"Niskie pensje i związane z tym braki etatowe" -wymienia to, co najbardziej szwankuje. "Lublin w ostatnim roku szczególnie mocno dotknęła emigracja zarobkowa, pogłębiła drenaż stanu osobowego policji. Policja ma za mało samochodów, uzbrojenia, a nawet, co bardzo istotne dla codziennej pracy, niedostateczną ilość sprzętu komputerowego".

Czy Lublin nie może pójść tą samą drogą co Kraków? "Chcemy zwiększyć budżet przeznaczony na pracę z ludźmi zagrożonymi patologią, zmniejszyć poziom bezrobocia" - odpowiada prezydent Wasilewski.
No tak klika nowych etatów urzędniczych dla krewnych i znajomych królkiów w mieście na pewno zwiększy poziom bezpieczeństwa, a z całą pewnością zmniejszy poziom bezrobocia. Tak dalej trzymać Panie Prezydencie, za rok awansujemy w rankingu!!! To pod Pana Oknami Panie prezydencie gangi małolatów wyrywają kobietom złote łańcuszki i torebki, ale Pan jest przecież otoczony Strażą Miejską!
Rozwiń
ktos
ktos (23 lutego 2008 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja myślę ze nic nie zarejestrowały bo pewnie jak zwykle nie działają ????
Rozwiń
cywilizacja
cywilizacja (23 lutego 2008 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co zarejestrowały kamery monitorujące centrum miasta?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!