środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Żuk kontra Tułajew. Awantura o obwody w wyborach do rad dzielnic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2015, 10:00
Autor: Dominik Smaga

- To próba wpłynięcia na wynik wyborów - tak prezydent Lublina krytykuje decyzję o granicach obwodów w wyborach do rad dzielnic. Szef komisji, która zatwierdziła podział to lider PiS w Radzie Miasta. - To polityczna zemsta - mówi o stawianych mu zarzutach

Wybory do 27 rad dzielnic odbędą się 15 marca. O tym, gdzie będziemy głosować decyduje Miejska Komisja Wyborcza, której przewodniczącym został opozycyjny radny PiS, Sylwester Tułajew. Zadaniem komisji jest m.in. ustalenie, że mieszkańcy takiej to a takiej ulicy będą iść do urny do konkretnego lokalu wyborczego. W czterech dzielnicach podział ten wzbudził kontrowersje.

- Mieszkańcy nie rozumieją tego podziału - mówi Marian Ignaciuk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice. Tu mieszkańcy takich ulic, jak Pogodna, czy Majdan Tatarski będą mogli głosować nie przy Lotniczej, jak dotychczas, ale w szkole przy Bronowickiej. - Większość mieszkańców z tych bloków nawet nie ma pojęcia, gdzie mieści się ta szkoła - dodaje. Inny przykład? Na Dziesiątej ci, którzy dotąd głosowali przy Sierpińskiego będą musieli iść aż do "kolejówki” przy Zemborzyckiej.

- To próba wpływania na wynik wyborów. Czy Miejska Komisja Wyborcza chce być kreatorem rozstrzygnięć personalnych? - pyta Krzysztof Żuk, prezydent miasta, który wczoraj zwołał w tej sprawie konferencję prasową. Apelował do mieszkańców, by mimo wszystko poszli głosować. A siedzący obok niego przewodniczący Rady Miasta, Piotr Kowalczyk, zarzucał Tułajewowi upolitycznianie wyborów.

- Zmiany w adresach lokali wyborczych jeszcze są możliwe - mówi Tułajew. Na takie korekty komisja ma czas do 13 lutego. Przewodniczący tłumaczy, że umiejscowienie pewnych lokali wyborczych nie podoba się jednym mieszkańcom, a innym wręcz przeciwnie. I że komisja musiała wyważyć różne, sprzeczne ze sobą prośby.

Czasu nie ma za to na zmiany granic obwodów głosowania, a i do tego są zastrzeżenia. - W jednym z naszych obwodów została ujęta ul. Makowa, która leży w dzielnicy Abramowice. Wpisana jest ul. Chrostowskiej, której w ogóle nie znam - stwierdza Marcin Krupiński, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Dziesiąta.
To nie jedyna taka uwaga. - Przypisano nam ul. Arnsztajnowej, która przynależy do Czechowa Południowego - mówi Zbigniew Zygan, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czechów Północny.

- Podział jest prawidłowy, taki został przedstawiony nam przez urzędników Ratusza, dyskutowaliśmy o nim na posiedzeniu komisji i nikt nie wniósł zastrzeżeń, a są tam również przedstawiciele PO - mówi Tułajew.

Wczoraj prezydent odwołał ze stanowiska pełnomocnika ds. wyborów Grażynę Ziemińską-Bicką, przez co znikła też ze składu MKW. - To polityczna zemsta za to, że poparła moją kandydaturę, dzięki czemu to ja jestem przewodniczącym MKW - mówi Tułajew. - Prezydent destabilizuje komisję.

Wybory nie zostaną odwołane, bo nie jest to możliwe. Nie wiadomo też, czy byłoby możliwe ich unieważnienie. Statuty dzielnic mówią, że protesty wyborcze składa się do MKW, a jej decyzja jest ostateczna.
  Edytuj ten wpis
Anna
serotonin
q
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anna
Anna (9 lutego 2015 o 06:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Temu panu o rosyjskim nazwisku to już podziękujmy. Niech się do pracy weżmie, bo jego CV jest puste. Wiem że ma abicje na Warszawę a potem Brukselę bo ma kościelne poparcie .To typowy zadymiasz nie ważne co się mówi aby mówili.

Nieudacznik i szkodnik !!!

Niech ktoś weżmie się za niego i go pogoni na zieloną trawkę.

Rozwiń
serotonin
serotonin (6 lutego 2015 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tułajew człowiek, który zasłynął tym, że chciał zamknąć sklepy monopolowe na miasteczku akademickim... Wspaniały wkład ma w funkcjonowanie miasta...

Rozwiń
q
q (6 lutego 2015 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

precz z p. Tulajewem!!!!!

kręci, mota i tyle. wyobrazcie sobie, że gdyby taką dezycję o zmianach obwodow jak on, podjął ktoś z PO to stałby pod urzędem z transparentem, wzywal dzienikarzy i udzialal wywiadow jak to PO sobie samowolę urządza, ale jak on tak zrobil to uważa, że jest ok!!!

hipokryzja totalna!!!!!!!!!

kończ pan Tulajew i wstydu sobie oszczędź!!!

Rozwiń
DemoKrata
DemoKrata (6 lutego 2015 o 12:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dalej głosujcie na takich popaprawńców jak Tupolew to zobaczycie co będzie za kilka lat z naszym miastem! Zbliżają się wybory parlamentarne a Tułajew w nich startuje więc poprzez takie nagabywanie robi sobie darmową reklamę! I pomyśleć, że tacy ludzie jak on chcą rządzić naszym Państwem! Wstyd i chańba!

Ignorant czy coś znacznie gorszego, bo wszak wymieniony radny jest w MKW w zdecydowanej mniejszości, a "ludzie" prezydenta pozkazali mu tzw. "wała" wybierając na przewodniczacego przedstawiciela opozycji.

MKW składa się z dwóch przedstawicieli PiS, trzech PO i "Współny Lublin" i dwóch przedstawicieli prezydenta - jeżeli wspomniany przez ciebie radny rządzi 5 członkami MKW, to macie poważny problem zaufania u własnych członków i etatowych pracowników.

Rozwiń
gosc
gosc (6 lutego 2015 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Każdy byle tylko nie Tułajew.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!