niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Żuk złożył pozew przeciw PiS za prywatyzację. W czwartek kolejny - za biurowiec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2014, 18:23
Autor: Dominik Smaga

Nie jeden, ale dwa pozwy w trybie wyborczym składa Krzysztof Żuk, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Lublina przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. W środę złożył pierwszy, dotyczący stwierdzeń o prywatyzacji miejskich spółek.

Informacje i sugestie, jakoby Żuk miał przygotowywać sprzedaż spółek komunalnych PiS formułuje już od dłuższego czasu. Pojawiły się one również w wyborczej gazetce Prawa i Sprawiedliwości.

- Znalazł się tam wywiad z Grzegorzem Muszyńskim, kandydatem na prezydenta, w którym wypowiada się: "niepokoją mnie działania urzędującego prezydenta i Platformy Obywatelskiej zmierzające do prywatyzacji”, z kontekstu wynika, że prywatyzacji spółek komunalnych - mówi Żuk.

W tej samej gazetce radny miejski Sylwester Tułajew stwierdza, że przekształcenie LPEC ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną to wstęp do jej prywatyzacji.

- Złożyłem pozew w trybie wyborczym przeciwko komitetowi wyborczemu PiS o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących działań prezydenta związanych z prywatyzacją spółek komunalnych. PiS wymienia trzy kluczowe spółki: MPK, MPWiK i LPEC. Oświadczam, że informacje PiS są nieprawdziwe. Nie podejmowałem działań związanych z prywatyzacją tych spółek - mówi Żuk.

W czwartek w tej sprawie spodziewany jest sądowy wyrok. Również w czwartek Żuk ma złożyć drugi pozew wyborczy. Chodzi o stwierdzenia PiS, w tym samego Muszyńskiego, że Żuk dopuścił się "wielkiej niegospodarności” w kwestii wynajmu biurowca dla Urzędu Miasta.

Chodzi o budynek, który do września 2017 r. zbudować ma lubelski deweloper na kupionej od miasta działce przy ul. Wieniawskiej. Miasto zawarło umowę najmu biur na 10 lat, a PiS wylicza, że przez ten czas wyda na czynsz aż 123 miliony zł, choć za tę kwotę miasto mogłoby samo zbudować biurowiec. Żuk już wcześniej odpowiadał, że najem tyle nie potrwa, bo umowa gwarantuje miastu prawo do odkupienia budynku po dwóch latach, i że zamierza z tego skorzystać. Zarzuty PiS określił jako negatywną kampanię i zapowiedział pozew do sądu. Z kolei politycy PiS zapowiedzieli w środę, że o zbadanie umowy poproszą Najwyższą Izbę Kontroli.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Polak
lelek
Wyborca
(38) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Polak
Polak (14 listopada 2014 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Żuk ,Kopaczowa,Gronkiewicz-Waltz,Grabarczyk,Nowak to przestępcy i skorumpowana organizacja działająca w biały dzień do spółki z Sawickim,Burym i wielu innymi nad którymi ciążą zarzuty prokuratorskie a niepodzielnie ukrywane przez PO i PSL !!!!!!!!!!! to najniebezpieczniejszy nowotwór jaki będzie zżerał Polskę i Polaków do tego stopnia aż nic nie zostawi !!!!!!! dlatego Polacy ratujmy Ojczyznę !!!!!!!!!! i dążmy aby ci oprawcy nigdy nie decydowali o losach kraju,Miasta czy wsi a wybory są najskuteczniejszym lekarstwem na tę bandę

Rozwiń
lelek
lelek (13 listopada 2014 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

A skąd to nazwisko?

Rozwiń
Wyborca
Wyborca (13 listopada 2014 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

gdzie PO i PIS się kłucą tam SLD skorezysta

Rozwiń
gość
gość (13 listopada 2014 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

Rozwiń
jik
jik (13 listopada 2014 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NIFDY więcej PO! To kolesie tych żrących ośmiorniczki za wasze podatki! Tych z taśm. Myślicie że lubelskie PO to inni siorbacze winka od tych TAM w górze? Nic bardziej mylnego. To to samo PO.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (38)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!