Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2014 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Żuk złożył pozew przeciw PiS za prywatyzację. W czwartek kolejny - za biurowiec

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 38 A A

Nie jeden, ale dwa pozwy w trybie wyborczym składa Krzysztof Żuk, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Lublina przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. W środę złożył pierwszy, dotyczący stwierdzeń o prywatyzacji miejskich spółek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informacje i sugestie, jakoby Żuk miał przygotowywać sprzedaż spółek komunalnych PiS formułuje już od dłuższego czasu. Pojawiły się one również w wyborczej gazetce Prawa i Sprawiedliwości.

- Znalazł się tam wywiad z Grzegorzem Muszyńskim, kandydatem na prezydenta, w którym wypowiada się: "niepokoją mnie działania urzędującego prezydenta i Platformy Obywatelskiej zmierzające do prywatyzacji”, z kontekstu wynika, że prywatyzacji spółek komunalnych - mówi Żuk.

W tej samej gazetce radny miejski Sylwester Tułajew stwierdza, że przekształcenie LPEC ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną to wstęp do jej prywatyzacji.

- Złożyłem pozew w trybie wyborczym przeciwko komitetowi wyborczemu PiS o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących działań prezydenta związanych z prywatyzacją spółek komunalnych. PiS wymienia trzy kluczowe spółki: MPK, MPWiK i LPEC. Oświadczam, że informacje PiS są nieprawdziwe. Nie podejmowałem działań związanych z prywatyzacją tych spółek - mówi Żuk.
W czwartek w tej sprawie spodziewany jest sądowy wyrok. Również w czwartek Żuk ma złożyć drugi pozew wyborczy. Chodzi o stwierdzenia PiS, w tym samego Muszyńskiego, że Żuk dopuścił się "wielkiej niegospodarności” w kwestii wynajmu biurowca dla Urzędu Miasta.

Chodzi o budynek, który do września 2017 r. zbudować ma lubelski deweloper na kupionej od miasta działce przy ul. Wieniawskiej. Miasto zawarło umowę najmu biur na 10 lat, a PiS wylicza, że przez ten czas wyda na czynsz aż 123 miliony zł, choć za tę kwotę miasto mogłoby samo zbudować biurowiec. Żuk już wcześniej odpowiadał, że najem tyle nie potrwa, bo umowa gwarantuje miastu prawo do odkupienia budynku po dwóch latach, i że zamierza z tego skorzystać. Zarzuty PiS określił jako negatywną kampanię i zapowiedział pozew do sądu. Z kolei politycy PiS zapowiedzieli w środę, że o zbadanie umowy poproszą Najwyższą Izbę Kontroli.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 21:23

Żuk ,Kopaczowa,Gronkiewicz-Waltz,Grabarczyk,Nowak to przestępcy i skorumpowana organizacja działająca w biały dzień do spółki z Sawickim,Burym i wielu innymi nad którymi ciążą zarzuty prokuratorskie a niepodzielnie ukrywane przez PO i PSL !!!!!!!!!!! to najniebezpieczniejszy nowotwór jaki będzie zżerał Polskę i Polaków do tego stopnia aż nic nie zostawi !!!!!!! dlatego Polacy ratujmy Ojczyznę !!!!!!!!!! i dążmy aby ci oprawcy nigdy nie decydowali o losach kraju,Miasta czy wsi a wybory są najskuteczniejszym lekarstwem na tę bandę

Avatar
lelek / 13 listopada 2014 o 21:04

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

A skąd to nazwisko?

Avatar
Wyborca / 13 listopada 2014 o 09:41

gdzie PO i PIS się kłucą tam SLD skorezysta

Avatar
gość / 13 listopada 2014 o 08:50

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

Avatar
jik / 13 listopada 2014 o 07:53

NIFDY więcej PO! To kolesie tych żrących ośmiorniczki za wasze podatki! Tych z taśm. Myślicie że lubelskie PO to inni siorbacze winka od tych TAM w górze? Nic bardziej mylnego. To to samo PO.

Avatar
Kasia / 13 listopada 2014 o 07:29

...bo pod Kasia ukryl sie niejaki gender.

KAPUSTA ???

Avatar
Grzesiu / 13 listopada 2014 o 04:43

Program pisu:

1. muzeum 

2. więcej kościołów - nowe dostaną za 1zł grunty od miasta

3. poświęcimy wszystko co się da

4. zlikwidujemy gender, in vitro i inne szatańskie rzeczy

5. zmienimy nazwy ulic na nazwiska ofiar zamachu smoleńskiego

6. przy okazji remontu litewskiego dostawimy pomnik lecha

7. i dodatkowo zmniejszymy stadion, zmniejszymy basen olimpijski, zmniejszymy lotnisko,

zwęzimy obwodnicę...

Avatar
adf / 13 listopada 2014 o 00:56

Chyba ma słabe notowania ten Żuczek.

Avatar
SYLWESTER / 13 listopada 2014 o 00:30

********************  PIS   SŁUSZNIE    KRYTYKUJE   *PREZYDENTA*  ZUKA ************************  PIS  krytykuje  a  mieszkancy  Lublina  w  dalszym  ciągu  oczekują  od  *Prezydenta*  Zuka  ROZLICZENIA   FINANSOWEGO  lotniska  *bubla*  w  Swidniku  i   ROZLICZENIA   FINANSO WEGO  budowy  stadionu *kurnika*  na  BAGNIE .   Na  lotnisko  pobrano  setki  milionów  z   budźetu  województwa  i  budźetu  miasta  Lublina (!) .   Na  stadion  wydano  równieź   SETKI    MILIONOW (!) .   Takźe  do  wyźej  wymienionych  podmiotów  równieź  wymagana  jest  kontro la  NIK (Najwyźsza  Izba  Kontroli )  jak  równieź  Kontrola  prokuratorska .  Dopiero  po  pozytywnych  rozliczeniach  p.Zuk  moźe  kandydować  na  stanowisko  Prezydenta  Lublina .

********************  PIS   SŁUSZNIE    KRYTYKUJE   *PREZYDENTA*  ZUKA ************************  PIS  krytykuje  a  mieszkancy  Lublina  w  dalszym  ciągu  oczekują  od  *Prezydenta*  Zuka  ROZLICZENIA   FINANSOWEGO  lotniska  *bubla*  w  Swidniku  i   ROZLICZENIA   FINANSO WEGO  budowy  stadionu *kurnika*  na  BAGNIE .   Na  lotnisko  p... rozwiń

Avatar
fisiek / 13 listopada 2014 o 00:23

"Wieczny" doktorze, gdzie płacisz podatki, bo na pewne nie w Lublinie?


A jak wygra muszynski to gdzie bedzie placil podatki? Pytanie retoryczne, bo obaj wiemy ze na pewno nie w Lublinie.
Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 21:23

Żuk ,Kopaczowa,Gronkiewicz-Waltz,Grabarczyk,Nowak to przestępcy i skorumpowana organizacja działająca w biały dzień do spółki z Sawickim,Burym i wielu innymi nad którymi ciążą zarzuty prokuratorskie a niepodzielnie ukrywane przez PO i PSL !!!!!!!!!!! to najniebezpieczniejszy nowotwór jaki będzie zżerał Polskę i Polaków do tego stopnia aż nic nie zostawi !!!!!!! dlatego Polacy ratujmy Ojczyznę !!!!!!!!!! i dążmy aby ci oprawcy nigdy nie decydowali o losach kraju,Miasta czy wsi a wybory są najskuteczniejszym lekarstwem na tę bandę

Avatar
lelek / 13 listopada 2014 o 21:04

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

A skąd to nazwisko?

Avatar
Wyborca / 13 listopada 2014 o 09:41

gdzie PO i PIS się kłucą tam SLD skorezysta

Avatar
gość / 13 listopada 2014 o 08:50

Radny Tułajew niech się Czechowem zajmie,albo może już lepiej nie.

Avatar
jik / 13 listopada 2014 o 07:53

NIFDY więcej PO! To kolesie tych żrących ośmiorniczki za wasze podatki! Tych z taśm. Myślicie że lubelskie PO to inni siorbacze winka od tych TAM w górze? Nic bardziej mylnego. To to samo PO.

Avatar
Kasia / 13 listopada 2014 o 07:29

...bo pod Kasia ukryl sie niejaki gender.

KAPUSTA ???

Avatar
Grzesiu / 13 listopada 2014 o 04:43

Program pisu:

1. muzeum 

2. więcej kościołów - nowe dostaną za 1zł grunty od miasta

3. poświęcimy wszystko co się da

4. zlikwidujemy gender, in vitro i inne szatańskie rzeczy

5. zmienimy nazwy ulic na nazwiska ofiar zamachu smoleńskiego

6. przy okazji remontu litewskiego dostawimy pomnik lecha

7. i dodatkowo zmniejszymy stadion, zmniejszymy basen olimpijski, zmniejszymy lotnisko,

zwęzimy obwodnicę...

Avatar
adf / 13 listopada 2014 o 00:56

Chyba ma słabe notowania ten Żuczek.

Avatar
SYLWESTER / 13 listopada 2014 o 00:30

********************  PIS   SŁUSZNIE    KRYTYKUJE   *PREZYDENTA*  ZUKA ************************  PIS  krytykuje  a  mieszkancy  Lublina  w  dalszym  ciągu  oczekują  od  *Prezydenta*  Zuka  ROZLICZENIA   FINANSOWEGO  lotniska  *bubla*  w  Swidniku  i   ROZLICZENIA   FINANSO WEGO  budowy  stadionu *kurnika*  na  BAGNIE .   Na  lotnisko  pobrano  setki  milionów  z   budźetu  województwa  i  budźetu  miasta  Lublina (!) .   Na  stadion  wydano  równieź   SETKI    MILIONOW (!) .   Takźe  do  wyźej  wymienionych  podmiotów  równieź  wymagana  jest  kontro la  NIK (Najwyźsza  Izba  Kontroli )  jak  równieź  Kontrola  prokuratorska .  Dopiero  po  pozytywnych  rozliczeniach  p.Zuk  moźe  kandydować  na  stanowisko  Prezydenta  Lublina .

********************  PIS   SŁUSZNIE    KRYTYKUJE   *PREZYDENTA*  ZUKA ************************  PIS  krytykuje  a  mieszkancy  Lublina  w  dalszym  ciągu  oczekują  od  *Prezydenta*  Zuka  ROZLICZENIA   FINANSOWEGO  lotniska  *bubla*  w  Swidniku  i   ROZLICZENIA   FINANSO WEGO  budowy  stadionu *kurnika*  na  BAGNIE .   Na  lotnisko  p... rozwiń

Avatar
fisiek / 13 listopada 2014 o 00:23

"Wieczny" doktorze, gdzie płacisz podatki, bo na pewne nie w Lublinie?


A jak wygra muszynski to gdzie bedzie placil podatki? Pytanie retoryczne, bo obaj wiemy ze na pewno nie w Lublinie.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 7 1

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 26 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 37

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 22 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 5

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!