poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Zwęzili o połowę Drogę Męczenników Majdanka

Dodano: 4 sierpnia 2016, 09:27
Autor: Dominik Smaga

Tylko dwoma z czterech pasów można od rana jeździć na ważnym odcinku Drogi Męczenników Majdanka w Lublinie. Takie zwężenie ma obowiązywać przez,1,5 miesiąca.

Drogowej apokalipsy nie było. Mimo zwężenia o połowę dostępnej dla kierowców jezdni ruch odbywa się tu płynnie. Kierowcy jadący od strony śródmieścia zaraz za wiaduktem kolejowym muszą zjechać na przeciwną połowę jezdni, gdzie wydzielono dla nich jeden pas do poruszania się pod górę (na właściwą połowę jezdni wracają przed Lotniczą), również jeden pas zostawiono zmierzającym do centrum.

Kierowców jadących pod górę sporadycznie blokują ci skręcający w lewo we Wrońską, a takiego skrętu znaki tu nie zakazują. Natomiast z Wrońskiej można wyjechać jedynie w prawo. Bardziej ucierpiała ul. Startowa, bo czasowo "odcięto" ją od Drogi Męczenników Majdanka i teraz wjazd i wyjazd odbywa się od ul. Elektrycznej.

Inaczej zorganizowany jest też ruch na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z Lotniczą, co dotyczy jadących od strony Krańcowej. Tu pas przy osi jezdni przeznaczony jest tylko do skrętu w lewo w Lotniczą. Na wprost da się pojechać tylko z pasa przy krawężniku.

Utrudnienia spowodowane są budową nowego odcinka ul. Garbarskiej, który wychodzić ma naprzeciw ul. Wrońskiej, a na skrzyżowaniu tym stanie sygnalizacja świetlna, podobnie jak na wyjeździe z ul. Startowej. W obu tych miejscach Droga Męczenników Majdanka ma być poszerzona.

Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze na ten rok.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najwięjsza głupota od lat by na lokalnej uliczce z dwoma blokami robić sygnalizację. Zaślepcie wyjazd Startowej i niech jsdą przez Lotniczą albo przez budowaną Garbarską. Trochę trzeba oszczędzać a nie co 70m wykonywać sygnalizację
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
światła przy wyjeździe z ul.startowej? i to w tak bliskiej odległości od skrzyżowania z lotniczą... wydaje mi się to kiepskim pomysłem..
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Napisane jest poprawnie. Słownik PWN, str. 837.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 09:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Raczej zwęzili ... a nie zwężyli. Słownik języka polskiego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!