niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Związkowcy: MPK Lublin pracodawcą przyjaznym pracownikom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2013, 09:49

W uzasadnieniu "Solidarność" podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowym
W uzasadnieniu \"Solidarność\" podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowym

Dziś prezes MPK Lublin Tomasz Fulara otrzyma w Belwederze certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Lubelskie MPK jest jedyną firmą z Lubelszczyzny, która w tej edycji otrzymała to wyróżnienie. Tytuł przyznał NSZZ "Solidarność”.

Decyzja o przyznaniu certyfikatu dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie zapadła w październiku ub.r.

Celem organizowanego od 2007 roku konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy w Polsce. NSZZ "Solidarność” chce również pokazać, że stabilne zatrudnienie, bezpieczeństwo i dialog społeczny przynoszą dobre efekty biznesowe.

To już piąta edycja akcji "Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, w tegorocznej edycji certyfikaty otrzymały 22 przedsiębiorstwa.

O ich wyborze zdecydowała Komisja Certyfikacyjna. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele związku, Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP oraz Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który objął patronat nad akcją.

Przyznając certyfikat, komisja konkursowa brała pod uwagę stałe zatrudnienie, przestrzeganie bezpieczeństwa i standardów pracy. Ważne jest też, by pracownicy mieli nieskrępowaną możliwość tworzenia w zakładzie związków zawodowych. Wyróżniony certyfikatem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom” ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata.

Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!