piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Zwolnienia w Kurierze Lubelskim

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

11 osób straciło pracę w "Kurierze Lubelskim". To decyzja nowego właściciela gazety - koncernu Polskapresse. Spółka nie wyklucza kolejnych cięć.

- Do tej pory rozwiązaliśmy za wypowiedzeniem umowy o pracę z 11 osobami, w tym dwoma dziennikarzami - informuje Joanna Knap z Biura Prasowego Polskapresse.

Jak informuje Presserwis, chodzi o dziennikarzy piszących o motoryzacji i kulturze. Pozostałe osoby to inni pracownicy redakcji, m.in. działu DTP i sekretariatu redakcji.

Nowy właściciel tytułu zdecydował się na cięcia kosztów i zmiany w strukturze redakcji.

- Mam nadzieję, że nie będziemy wręczać kolejnych wypowiedzeń, ale nie mogę tego zagwarantować - mówi Knap.

- Proszę pamiętać, że jesteśmy dopiero miesiąc po zakupie spółki, którą zastaliśmy w nieidealnym stanie i musimy się jej jeszcze przyjrzeć. Musimy dopasować strukturę redakcyjną do tej, która funkcjonuje w innych oddziałach Polskapresse. Na dalsze decyzje wpływ będzie mieć też ogólna sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie, jak też ruchy konkurencji - dodaje.

Według Presserwisu z pracy w "Kurierze Lubelskim" zrezygnował dyrektor zamojskiego oddziału redakcji, który miał nie zgadzać się na proponowane mu nowe warunki pracy, m.in. to, że do jego obowiązków miała być włączona akwizycja reklam.

Koncern Polskapresse przejął "Kurier Lubelski" w połowie października kupując gazetę od biznesmena Zbigniewa Jakubasa.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
baba
Michał23
job
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

baba
baba (3 listopada 2008 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak. Gazeta z tradycjami została potraktowana jak sklep z koncentratem pomidorowym. Trzeba szybko i dużo sprzedawać koncetratu !!!!. Nie liczą się dziennikarze piszący poprawnie po polsku, publicyści piszący o kulturze i sprawach Lublina. Zarządzający nie wiedzą, że gazeta to nie fabryka produkcyjna. Jak tak dalej będzie, to zniknie gazeta a tradycjami. A szkoda. Lublinek, jak uza wioseczka.
Rozwiń
Michał23
Michał23 (1 listopada 2008 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze,że dziennikarze są zwalniani.To czasopisma powinni walczyć między sobą o dziennikarzy,a nie dziennikarze walczą z sobą o pracę w jakimś tam szmatławcu,a potem piszą tak jak tego chce polityczny właściciel,robiąc z siebie błaznów i nieudaczników.W Polsce nie mamy żadnego godnego czasopisma,ani tygodnika,to dno,nie ma obiektywnej prasy i takich redaktorów i dziennikarzy.
Rozwiń
job
job (31 października 2008 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niekiedy trzeba tak zrobić, żeby uratować firmę, chyba nie robią tego dlatego dla przyjemności. Mam też firmę i wiem jak trudno dziś działać. Zawsze przyjemniej jest tylko zatrudniać, ale trzeba na to zarobić
Rozwiń
Gość
Gość (31 października 2008 o 18:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale dlaczego o tym nie pisać? Kurier jest jednak silnie związany z Lublinem, więc dlaczego gazety maja milczec, że niemiecki właściciel zwalnia pracowników?
Piszą -- źle, nie pisze -- tez źle. Ehh..
Rozwiń
Ala
Ala (31 października 2008 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy jak Dziennik zwalnia to też robi z tego news dnia na swojej stronie i w gazecie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!