Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 sierpnia 2010 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Zwolnienia w szpitalu przy ul. Staszica: Przyjdzie rodzić w domu

0 9 A A

Jest decyzja w sprawie zwolnień personelu na oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu na Staszica. W najbliższym czasie pracę straci dziesięć pielęgniarek i trzech lekarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Modernizacja jest konieczna ze względu na wymogi sanitarne – wyjaśnia dyrektor Adam Borowicz.
Pracownicy twierdzą, że nie dotarły do nich informacje o konkretnej liczbie planowanych zwolnień.

– Zarząd szpitala nie spotkał się z nami oficjalnie – mówi jedna z pielęgniarek oddziału, która chciała pozostać anonimowa. – Nie wiemy do końca, dlaczego mamy stracić pracę. Być może chodzi przede wszystkim o problemy finansowe związane z kontraktem dla szpitala na 2011 rok, a planowany remont jest dla dyrekcji jedynie pretekstem, by wręczyć nam wypowiedzenia – podejrzewa.

Lekarze nie chcą oficjalnie komentować sprawy. – Na oddziale pracuje 10 specjalistów. Żaden z nas nie ma pełnego etatu. Część z nas straci pracę – uważa jeden z nich.

Maria Olszak-Winiarska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek na Lubelszczyźnie, dodaje: Początkowo usłyszeliśmy, że możliwe będzie ulokowanie nas na innych oddziałach szpitalnych i obejdzie się bez zwolnień.

Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego, czyli organu założycielskiego szpitala, wyjaśnia, że obecnie przeniesienie tych osób na stanowiska w innych niż remontowane klinikach jest niemożliwe.

– Inne mają wystarczającą obsadę kadrową. Ale dyrekcja szpitala nie wyklucza ewentualności ponownego zatrudnienia personelu po ukończeniu remontu – podkreśla Matysiak. Mogłoby to nastąpić w czwartym kwartale przyszłego roku.

Maria Olszak-Winiarska zwraca uwagę na jeszcze inny problem: Po przebudowie na oddziale położnictwa ubędzie łóżek, a wraz z redukcją etatów zmniejszy się też ilość świadczeń medycznych. W Lublinie będzie problem z przyjęciami na oddział położniczy.

Prof. Jan Oleszczuk, lubelski konsultant wojewódzki do spraw ginekologii i położnictwa podkreśla: W Lublinie potrzeba coraz więcej łóżek dla rodzących. Szpitale przeżywają oblężenie. Dlatego po planowanych ograniczeniach w SPSK 1 problem przybierze na sile.

Do chwili zamknięcia gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, kiedy pracownicy dostaną wypowiedzenia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianka / 26 sierpnia 2010 o 13:20
Nie przesadzajcie z brakiem łóżek.Przecież w Lublinie jest jeszcze kilka innych szpitali gdzie można urodzić.Ja rodziłam na Lubartowskiej i nie narzekam,teraz też zamierzam tam rodzić.Tam otwarty już nowy trakt porodowy i sale nowe przedporodowe,teraz ponoć stary trakt będzie remontowany.Leżałam tam kilka razy na patologii ciąży i nie widziałam żadnego oblężenia rodzącymi.A jak komuś nie pasuje to zostaje przecież Jaczewskiego czy Kraśnicka.A że ktoś ma swojego ulubionego lekarza,na którego wydał kupę kasy prywatnie,który pracował na Staszica ,to oczywiście że będzie niezadowolony.Oczywiście i utrata pracy nikomu się nie uśmiecha.Ale z rodzeniem w Lublinie to na pewno problemu nie będzie.
Nie przesadzajcie z brakiem łóżek.Przecież w Lublinie jest jeszcze kilka innych szpitali gdzie można urodzić.Ja rodziłam na Lubartowskiej i nie narzekam,teraz też zamierzam tam rodzić.Tam otwarty już nowy trakt porodowy i sale nowe przedporodowe,teraz ponoć stary trakt będzie remontowany.Leżałam tam kilka razy na patologii ciąży i nie widziałam żadnego oblężenia rodzącymi.A jak komuś nie pasuje to zostaje przecież Jaczewskiego czy Kraśnicka.A że ktoś ma swojego ulubionego lekarza,na którego wydał kupę kasy prywatnie,który pracował na Staszic... rozwiń
Avatar
Antyblef / 26 sierpnia 2010 o 10:38
PaNIOM KTÓRE BĘDĄ MIAŁY RODZIĆ NFZ PEWNIE ZAFUNDUJE KORKI SYLIKONOWE Z KLEJEM USZCZELNIAJĄCYM ABY DONOSIŁY DO LEPSZYCH CZASÓW ?.
WIECIE CO ? TŁUMACZENIA URZĘDASÓW SĄ ŻENUJĄCE...IGNORANCJA Z JAKĄ PODCHODZĄ DO PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH URĄGA NAJMNIEJSZEJ PRZYZWOITOŚCI.......NO ALE TEN PREZYDENT NARESZCIE TO WSZYSTKO ZATWIERDZI .
TO PRAWDA,ŻE NIE PRZY KAŻDEJ ŚWINI KTÓRA SIĘ PROSI STOI WETERYNARZ ...A TO TEŻ SSAK.
Avatar
kinol / 26 sierpnia 2010 o 10:26
Nadchodzą czasy kiedy szeptuszki i znachory zastąpią w obowiązkach NFZ. Przyjdzie NFZ-etowi tylko płacić składkę zdrowotną ale ze złamaną nogą trzeba będzie jechać do Serwinki.Pabulonik już za niedługi czas będzie jeno darmowy.Nawet pochować takiego nie będzie za co bo i tu hieny wlazły na należność pośmiertną.
Naiwnością jako Naród moglibyśmy obdzielić cały świat,żeby nie powiedzieć głupotą.Sprzedaliśmy się za chińskie świecidełka bo 70% na nic lepszego nie stać.
Avatar
Aris z tv / 26 sierpnia 2010 o 07:01
Już teraz brakuje łóżek i położnych. Po tych zwolnieniach problem tylko się nasili
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 06:48
Co jak co, ale żeby w mieście wojewódzkim ograniczać możliwości porodu? To jakaś paranoja i koszmar w jednym...
Avatar
ekolog / 26 sierpnia 2010 o 06:46
[quote name='Czytelniczka' date='25 sierpień 2010 - 23:51 ' timestamp='1282773097' post='336712']
co ma stan cywilny redaktora do jego wiedzy na ten temat i prawidłowego używania nazw zawodów??Czytelniku nie siej złości.
[/quote]
Zawsze znajdzie się jakiś z pianą na pysku. I tak każdy wie o co chodzi, nie ma co psioczyć.
Avatar
Czytelniczka / 25 sierpnia 2010 o 23:51
co ma stan cywilny redaktora do jego wiedzy na ten temat i prawidłowego używania nazw zawodów??Czytelniku nie siej złości.
Avatar
Czytelnik / 25 sierpnia 2010 o 23:00
Panowie Redaktorzy.
Pracują Panie Położne a nie Pielęgniarki na sali porodowej.
Jak macie pisać głupoty to sprawdźcie wpierw informacje.
Pielęgniarka nie odbierze dziecka tylko Położna.
Pewnie ten artykuł pisał KAWALER nie mający dzieci i nie wiedzący co to jest poród.
Avatar
Ania / 25 sierpnia 2010 o 22:26
Szkoda, bo i tak ten oddział jest bardzo mały jak na tak duzy szpital. Bardzo miło wspominam poród w tym szpitalu. Może faktycznie panie położne powinny zawiazac jakies spolki, szkoly rodzenia i przygotowywanie do porodu w domu, z czego chetnie skorzystaloby wiele par. Gdyby tylko mialo taka realna mozliwość...
Avatar
Lublinianka / 26 sierpnia 2010 o 13:20
Nie przesadzajcie z brakiem łóżek.Przecież w Lublinie jest jeszcze kilka innych szpitali gdzie można urodzić.Ja rodziłam na Lubartowskiej i nie narzekam,teraz też zamierzam tam rodzić.Tam otwarty już nowy trakt porodowy i sale nowe przedporodowe,teraz ponoć stary trakt będzie remontowany.Leżałam tam kilka razy na patologii ciąży i nie widziałam żadnego oblężenia rodzącymi.A jak komuś nie pasuje to zostaje przecież Jaczewskiego czy Kraśnicka.A że ktoś ma swojego ulubionego lekarza,na którego wydał kupę kasy prywatnie,który pracował na Staszica ,to oczywiście że będzie niezadowolony.Oczywiście i utrata pracy nikomu się nie uśmiecha.Ale z rodzeniem w Lublinie to na pewno problemu nie będzie.
Nie przesadzajcie z brakiem łóżek.Przecież w Lublinie jest jeszcze kilka innych szpitali gdzie można urodzić.Ja rodziłam na Lubartowskiej i nie narzekam,teraz też zamierzam tam rodzić.Tam otwarty już nowy trakt porodowy i sale nowe przedporodowe,teraz ponoć stary trakt będzie remontowany.Leżałam tam kilka razy na patologii ciąży i nie widziałam żadnego oblężenia rodzącymi.A jak komuś nie pasuje to zostaje przecież Jaczewskiego czy Kraśnicka.A że ktoś ma swojego ulubionego lekarza,na którego wydał kupę kasy prywatnie,który pracował na Staszic... rozwiń
Avatar
Antyblef / 26 sierpnia 2010 o 10:38
PaNIOM KTÓRE BĘDĄ MIAŁY RODZIĆ NFZ PEWNIE ZAFUNDUJE KORKI SYLIKONOWE Z KLEJEM USZCZELNIAJĄCYM ABY DONOSIŁY DO LEPSZYCH CZASÓW ?.
WIECIE CO ? TŁUMACZENIA URZĘDASÓW SĄ ŻENUJĄCE...IGNORANCJA Z JAKĄ PODCHODZĄ DO PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH URĄGA NAJMNIEJSZEJ PRZYZWOITOŚCI.......NO ALE TEN PREZYDENT NARESZCIE TO WSZYSTKO ZATWIERDZI .
TO PRAWDA,ŻE NIE PRZY KAŻDEJ ŚWINI KTÓRA SIĘ PROSI STOI WETERYNARZ ...A TO TEŻ SSAK.
Avatar
kinol / 26 sierpnia 2010 o 10:26
Nadchodzą czasy kiedy szeptuszki i znachory zastąpią w obowiązkach NFZ. Przyjdzie NFZ-etowi tylko płacić składkę zdrowotną ale ze złamaną nogą trzeba będzie jechać do Serwinki.Pabulonik już za niedługi czas będzie jeno darmowy.Nawet pochować takiego nie będzie za co bo i tu hieny wlazły na należność pośmiertną.
Naiwnością jako Naród moglibyśmy obdzielić cały świat,żeby nie powiedzieć głupotą.Sprzedaliśmy się za chińskie świecidełka bo 70% na nic lepszego nie stać.
Avatar
Aris z tv / 26 sierpnia 2010 o 07:01
Już teraz brakuje łóżek i położnych. Po tych zwolnieniach problem tylko się nasili
Avatar
olo / 26 sierpnia 2010 o 06:48
Co jak co, ale żeby w mieście wojewódzkim ograniczać możliwości porodu? To jakaś paranoja i koszmar w jednym...
Avatar
ekolog / 26 sierpnia 2010 o 06:46
[quote name='Czytelniczka' date='25 sierpień 2010 - 23:51 ' timestamp='1282773097' post='336712']
co ma stan cywilny redaktora do jego wiedzy na ten temat i prawidłowego używania nazw zawodów??Czytelniku nie siej złości.
[/quote]
Zawsze znajdzie się jakiś z pianą na pysku. I tak każdy wie o co chodzi, nie ma co psioczyć.
Avatar
Czytelniczka / 25 sierpnia 2010 o 23:51
co ma stan cywilny redaktora do jego wiedzy na ten temat i prawidłowego używania nazw zawodów??Czytelniku nie siej złości.
Avatar
Czytelnik / 25 sierpnia 2010 o 23:00
Panowie Redaktorzy.
Pracują Panie Położne a nie Pielęgniarki na sali porodowej.
Jak macie pisać głupoty to sprawdźcie wpierw informacje.
Pielęgniarka nie odbierze dziecka tylko Położna.
Pewnie ten artykuł pisał KAWALER nie mający dzieci i nie wiedzący co to jest poród.
Avatar
Ania / 25 sierpnia 2010 o 22:26
Szkoda, bo i tak ten oddział jest bardzo mały jak na tak duzy szpital. Bardzo miło wspominam poród w tym szpitalu. Może faktycznie panie położne powinny zawiazac jakies spolki, szkoly rodzenia i przygotowywanie do porodu w domu, z czego chetnie skorzystaloby wiele par. Gdyby tylko mialo taka realna mozliwość...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!