piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Zwykły odwiert albo ślad kosmitów

Dodano: 24 listopada 2003, 21:52

Anna Majchrowska, właścicielka pola w Osinach, na którym odnaleziono otwór w ziemi o średnicy 30 cm i głębokości około 8 m powiedziała, że po pobraniu próbek do badań stwierdzono szkodliwe promieniowanie.
Sprawdziliśmy – powodów do niepokoju nie ma.

Geolog starostwa w Opolu Lubelskim przyznał, że nie badał gleby w tym miejscu pod kątem promieniowania. Odesłał nas do prof. Stanisława Hałasa z UMCS. Naukowiec przyznał, że nie był na miejscu zdarzenia, ale wie, że próbki ziemi do badania pobrała warszawska ekipa z fundacji Nautilus – organizacji badającej zjawiska niewyjaśnione.
– Tak, pobraliśmy próbki z powierzchni i z wykopu. Zostaną poddane badaniu w Instytucie Geologii PAN – mówi Małgorzata Żółtowska, z Nautilusa.
– Czy zmierzono promieniowanie?
– Tak, takie badania robi się na miejscu: był oznaczony poziom promieniowania jonizującego, sprawdziliśmy oddziaływanie pola elektromagnetycznego, pomiar pH gleby. Wyniki tych badań nie wykazały nic anormalnego.
Jakie skojarzenia nasuwa dziura w Osinach? – My nie nazywamy tego dziurą, tylko kanałem – wyjaśnia Małgorzata Żółtowska. – Przypomina ten, który badaliśmy w Stawiskach na Kujawach. Rozmiary podobne, różnica polega na tym, że na Kujawach byli świadkowie, którzy widzieli niezidentyfikowane obiekty latające w kształcie trójkąta. Świadków traktujemy jako osoby wiarygodne. W Osinach, mimo że zabudowania są blisko, nikt nie zaobserwował i nie słyszał niczego dziwnego.
Sprawę bada też lubelski oddział Centrum Badań UFO i Zjawisk Anormalnych.
– Nie jest to na pewno ślad po upadku meteorytu – twierdzi Rafał Kowalczyk z CBUFOiZA. – Właściciel pola zaprzecza, by u niego były robione odwierty geofizyczne, jednak mieszkańcy wsi twierdzą, że w tym pasie ziemi były ok. 20 lat temu intensywne wiercenia.
– Zdaniem fachowców, tego typu odwierty mogą przetrwać wiele lat. Dowiedzieliśmy się także, że przy wierceniu stosuje się do „smarowania wiertła” wodę lub popiół. O popiele u wylotu dziury mówił właściciel. Nie można jednak wykluczyć, że otwór w Osinach może mieć coś wspólnego ze zjawiskami pozaziemskimi.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24