sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Zwykły odwiert albo ślad kosmitów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2003, 21:52

Anna Majchrowska, właścicielka pola w Osinach, na którym odnaleziono otwór w ziemi o średnicy 30 cm i głębokości około 8 m powiedziała, że po pobraniu próbek do badań stwierdzono szkodliwe promieniowanie.
Sprawdziliśmy – powodów do niepokoju nie ma.

Geolog starostwa w Opolu Lubelskim przyznał, że nie badał gleby w tym miejscu pod kątem promieniowania. Odesłał nas do prof. Stanisława Hałasa z UMCS. Naukowiec przyznał, że nie był na miejscu zdarzenia, ale wie, że próbki ziemi do badania pobrała warszawska ekipa z fundacji Nautilus – organizacji badającej zjawiska niewyjaśnione.
– Tak, pobraliśmy próbki z powierzchni i z wykopu. Zostaną poddane badaniu w Instytucie Geologii PAN – mówi Małgorzata Żółtowska, z Nautilusa.
– Czy zmierzono promieniowanie?
– Tak, takie badania robi się na miejscu: był oznaczony poziom promieniowania jonizującego, sprawdziliśmy oddziaływanie pola elektromagnetycznego, pomiar pH gleby. Wyniki tych badań nie wykazały nic anormalnego.
Jakie skojarzenia nasuwa dziura w Osinach? – My nie nazywamy tego dziurą, tylko kanałem – wyjaśnia Małgorzata Żółtowska. – Przypomina ten, który badaliśmy w Stawiskach na Kujawach. Rozmiary podobne, różnica polega na tym, że na Kujawach byli świadkowie, którzy widzieli niezidentyfikowane obiekty latające w kształcie trójkąta. Świadków traktujemy jako osoby wiarygodne. W Osinach, mimo że zabudowania są blisko, nikt nie zaobserwował i nie słyszał niczego dziwnego.
Sprawę bada też lubelski oddział Centrum Badań UFO i Zjawisk Anormalnych.
– Nie jest to na pewno ślad po upadku meteorytu – twierdzi Rafał Kowalczyk z CBUFOiZA. – Właściciel pola zaprzecza, by u niego były robione odwierty geofizyczne, jednak mieszkańcy wsi twierdzą, że w tym pasie ziemi były ok. 20 lat temu intensywne wiercenia.
– Zdaniem fachowców, tego typu odwierty mogą przetrwać wiele lat. Dowiedzieliśmy się także, że przy wierceniu stosuje się do „smarowania wiertła” wodę lub popiół. O popiele u wylotu dziury mówił właściciel. Nie można jednak wykluczyć, że otwór w Osinach może mieć coś wspólnego ze zjawiskami pozaziemskimi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!