czwartek, 25 maja 2017 r.

Magazyn

A TO HISTORIA!

Dodano: 12 czerwca 2003, 11:49
Autor: Wybrał T.S.81 LAT TEMU
Niemcy prowokują
Na Górnym Śląsku Niemcy wciąż wszczynają niepokoje, mające dowodzić wobec świata, że oni uznać nie mogą podziału Śląska i oddania jednej części Polsce. Ludność polska, pozostała w części przyznanej Niemcom, narażona jest na ciągłe niebezpieczeństwo i podlega wciąż napaściom i szykanom. Na tę napadliwą postawę Niemców zwrócili uwagę i przedstawiciele państw sprzymierzonych. Niedawno bowiem padło ofiarą napaści niemieckiej kilku żołnierzy francuskich pełniących służbę na Śląsku.
Lenin chory
Z Rosji bolszewickiej donoszą, że Lenin miał atak apopleksji i jest ciężko chory. Wśród przywódców bolszewickich jest z tego powodu popłoch, bo Lenin ma duży wpływ i bez niego trudniej im będzie utrzymywać się przy władzy.
„Wyzwolenie” z 11 czerwca 1922 r.

77 LAT TEMU
Zaprzysiężenie nowego Prezydenta
W piątek dnia 4 bm. o godz. 12 w południe na Zamku Królewskim w Warszawie, nowowybrany Prezydent, prof. Ignacy Mościcki, złożył przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę na wierną służbę krajowi.
„Poradnik Gospodarstw Wiejskich” z 13 czerwca 1926 r.

50 LAT TEMU
130.000 km bez remontu na „Skodzie”
Kilka miesięcy temu, w związku z XIX Zjazdem KPZR, tow. Józef Połetko, szofer zatrudniony w Woj. Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” podjął cenne zobowiązanie, postanawiając przejechać bez kapitalnego remontu na samochodzie marki Skoda 100 tys. km. Zobowiązanie to zostało wykonane i przekroczone. Obecnie tow. Połetko zobowiązał się na tym samym samochodzie przejechać 130 tys. km bez remontu. Wezwał on jednocześnie do współzawodnictwa o jak najdłuższe eksploatowanie samochodu oraz oszczędzanie paliwa i ogumienia wszystkich kierowców samochodów marko „Skoda” w Polsce.
Sztandar Ludu” z 11 czerwca 1953 r.

Pracownicy poszukiwani
Każdą ilość malarzy, tynkarzy, murarzy, lastrykarzy oraz robotników niewykwalifikowanych do wykonania robót na budowie Zespołu Klinik Akademii Medycznej w Lublinie przyjmie natychmiast na dobrych warunkach Lubelskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego w Lublinie. Hotele, stołówkę, (ewentualnie dowożenie) zapewniamy.
„Sztandar Ludu” z 11 czerwca 1963 r. (ogłoszenie płatne)

Absolwenci szkół rolniczych będą zatrudniani tylko w swoim zawodzie
Absolwenci wyższych i średnich szkół rolniczych będą zatrudniani – postanawia uchwała Rady Ministrów – głównie w PGR, spółdzielniach produkcyjnych, przedsiębiorstwach mechanizacji i melioracji oraz w innych instytucjach podległych Ministerstwu Rolnictwa, a także w innych resortach i przedsiębiorstwach bezpośrednio związanych z rolnictwem.
„Sztandar Ludu” z 12 czerwca 1963 r.
Premiera filmu „Kleopatra”
W nocy ze środy na czwartek w nowojorskim kinie „Rivoli” na Brodway’u, odbyła się premiera słynnego już z okresu skandalicznej produkcji filmu amerykańskiego „Kleopatra”. Sala pomieściła zaledwie 5 tyś. widzów pochodzących ze śmietanki nowojorskiej, podczas gdy tysiące młodych walczyły ze 100 policjantami o możliwość wtargnięcia na salę. Bilety na premierę kosztowały niebagatelną sumę: 25 – 100 dolarów.
Sztandar Ludu” z 14 czerwca 1963 r.

Pisownia oryginalna


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24