Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

27 stycznia 2012 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Megawaty mile widziane. Wsie konkurują o wielką inwestycję i pieniądze

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A
Zawadów i Stara Wieś konkurują o największą w historii naszego regionu inwestycję energetyczną
Zawadów i Stara Wieś konkurują o największą w historii naszego regionu inwestycję energetyczną

Zawadów i Stara Wieś w powiecie łęczyńskim konkurują o największą w historii naszego regionu inwestycję energetyczną. Rzecz idzie o budowę wartą od 6 do 12 miliardów złotych, tysiące miejsc pracy i krociowe wpływy do samorządowej kasy z tytułu podatków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Parę kilometrów za nowym cmentarzem, w pobliżu nieczynnej gorzelni w Starej Wsi francuski GDF Suez już przymierza się do rozbiórki starych domów. Tych, które stoją na 30-hektarowej parceli należącej do Francuzów. To tutaj energetyczny gigant znad Sekwany, właściciel elektrowni w Połańcu, chce zbudować nową siłownię. Chodzi o elektrownię 800-megawatową, zasilaną węglem z Bogdanki.

Tu czy tu?

– To jest niebywała szansa dla miasta. Lekką ręką szacując około 1000-1500 miejsc pracy w samej siłowni i kilka tysięcy przy obsłudze – wylicza Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej, który w inwestycji widzi ogromną szansę na stabilny rozwój miasta na najbliższe dziesięciolecia.
Po drugiej jakby stronie stoi gmina Puchaczów z Zawadowem. Tutaj chce inwestować Polska Grupa Energetyczna.

– Będą to dwa bloki po 800 megawatów. Lokalizacja idealna, w pobliżu linii kolejowej z kopalni – zachwala Adam Grzesiuk, wójt gminy Puchaczów.

W gruncie rzeczy cicha rywalizacja samorządów toczy się o ogromne wpływy z podatków gruntowych – od 10 do 20 milionów złotych rocznie. To pokaźna kwota, która jest łakomym kąskiem.

Czy nam jest potrzebna elektrownia?

Lubelszczyzna i tzw. Ściana Wschodnia to energetyczna pustynia. W województwie lubelskim, podkarpackim i podlaskim nie ma żadnej elektrowni o dużej mocy. Z tych trzech regionów, to powiat łęczyński oferuje dwie optymalne lokalizacje.

– Na miejscu mamy paliwo, czyli węgiel. Dzisiaj kosztem jest transport zarówno gotowego produktu, jak i przesyły wydobywanego węgla. Z punktu widzenia ekonomii najkorzystniej jest skrócić trasę dostaw surowca do siłowni. Dlatego nasz powiat jest idealnie zlokalizowany – tłumaczy Adam Niwiński, starosta powiatu łęczyńskiego. Prąd z nowej siłowni byłby wysyłany w kierunku Siedlec, Lublina i Chełma.

– Nie wykluczone, że krótsza droga przesyłu energii spowodowałby spadek cen prądu – dodaje Teodor Kosiarski.

Cichy wyścig

Firma GDF Suez złożyła dokumenty i od kilku miesięcy czeka na decyzje środowiskowe dotyczące lokalizacji inwestycji. Francuzi mają już potrzebną ziemię w Starej Wsi.
– Robimy wszystko, aby pomóc w rozlokowaniu elektrowni w naszej gminie – dodaje burmistrz Teodor Kosiarski. Koszt budowy elektrowni o mocy 800 megawatów w Starej Wsi może zamknąć się w bajońskiej kwocie 6 miliardów złotych.

Polska Grupa Energetyczna chce dwa razy więcej mocy, ale w Zawadowie. Jednak koszty budowy tej siłowni są dwa razy wyższe; szacuje się je na 12,5 mld zł. – Chodzi o siłownię o łącznej mocy 1600 megawatów z możliwością rozbudowy do 2000 megawatów – precyzuje Andrzej Grzesiuk, wójt Puchaczowa.

– PGE już dzierżawi od naszej gminy 39 hektarów gruntu, co było warunkiem niezbędnym, aby starać się lokalizację inwestycji. Przygotowujemy odpowiednie uchwały, aby PGE mogła kupić od gminy te 39 hektarów.

Impuls do rozwoju

Nikt nie kryje, że budowa elektrowni to także potężny impuls do rozbudowy infrastruktury. To nowe drogi i zbiorniki retencyjne. Elektrownia konwencjonalna potrzebuje olbrzymich ilości wody. W przypadku siłowni w Starej Wsi ujęcie wody przewidziano poniżej ujścia Bystrzycy do Wieprza.

Zbiornikami rezerwowymi byłby planowany zalew Szczecin oraz ewentualny zbiornik retencyjny na Świńce. Zawadów chce pobierać wodę z planowanego zbiornika Oleśniki, z rezerwą w postaci jeziora Dratów.

Jednak kluczową kwestią dla potencjalnego inwestora będzie transport paliwa, czyli węgla z Bogdanki. Tutaj zdecydowaną przewagę, zdaniem Teodora Kosiarskiego, ma Stara Wieś. – Węgiel z kopalni byłby transportowany taśmociągiem. To znacznie obniża koszty i minimalizuje ryzyko strat – podkreśla burmistrz Łęcznej.

Natomiast Andrzej Grzesiuk podkreśla, że parcela w Zawadowie leży tuż przy linii kolejowej wykorzystywanej przez Bogdankę.

Może razem?

Niewykluczone, że oba koncerny energetyczne razem wybudują siłownię na Lubelszczyźnie. W marcu ubiegłego roku Marian Starownik, poseł minionej kadencji, zapytał Aleksandra Grada, ówczesnego ministra skarbu, o losy elektrowni na Lubelszczyźnie.

– Minister jednoznacznie stwierdził w odpowiedzi na interpelację Mariana Starownika, że projekt inwestycyjny "Elektrownia Lublin” może powstać w Zawadowie. Minister określił termin oddania siłownie na 2018 rok, nie wykluczając współpracy Grupy Kapitałowej PGE z GDF Suez – dodaje Grzesiuk.

Tymczasem burmistrz Łęcznej mówi jasno. – Francuzi są o krok przed PGE. Moim zdaniem większe szanse ma lokalizacja w Starej Wsi – dodaje Teodor Kosiarski. Obaj samorządowcy są jednak jednomyślni: elektrownia musi powstać w naszym powiecie, bo to jest wielka szansa na stabilny rozwój, na zminimalizowanie bezrobocia.

Wprawdzie do powstania zakładu i ogłoszenia naboru jest jeszcze kilka lat, jednak już dziś warto kształcić się, by uzyskać odpowiednią wiedzę i umiejętności i w konsekwencji zdobyć pracę w elektrowni. Jej budowa może ruszyć za dwa lata.

Gdzie jednak powstanie siłownia, o tym zdecyduje opinia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotycząca lokalizacji nowej siłowni. Tę dyrekcja powinna ogłosić pod koniec tego kwartału.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dorota / 29 stycznia 2012 o 20:28
zdjęcia pomylone, Pan Wójta i Pana Burmistrza , kurier popraw się
Avatar
Lutek / 29 stycznia 2012 o 16:02
No tak .nowe żródła energii.Co z tego ,że blisko kopalni,ale ktoś musi czerpać z tego zyski-to nie jest kradzież tojest wyprowadzanie ,a na to nie ma odpowiedniego artykułu.Kradzież to jest śrubki i są na to odpow. artykuły,a na wyprowadzanie milionów mie ma.Jest na tomiasy demkoracja (wygrała)-aby nam się żyło lepiej-powiedział p. prezydent.No i ja wierzę wjego słowa-spełniają się nie którym żyje się lepiej- aaaallllee jaaak dłłuuugggoooo??g
Avatar
Y / 29 stycznia 2012 o 13:32
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
[/quote]

Swoją wypowiedział potwierdziłeś tylko to ,że nie masz najmniejszego pojęcia na temat produkcji energii. Tak jak kolega wyżej napisał nie zdajesz sobie sprawy jakie tereny musiałyby zajmować panele słoneczne aby wyprodukować energię równą energii produkowanej przez typową elektrownię węglową. Dlaczego nie mamy korzystać z daru natury jaki posiadamy?? Bo obce państwa lobbują za inną energią ponieważ nie mają takich zasobów węgla jak Polska??
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka pa... rozwiń
Avatar
do NJS / 29 stycznia 2012 o 12:42
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
[/quote]

z tymi elektrowniami fotowoltaicznymi nie tak różowo jakbyś myślał ... wiesz ile terenu musiałyby zając panele słoneczne, żeby zrównać moc z taką elektrownią na węgiel? a co jakby było 2 tyg bez słońca? zapotrzebowanie na energie trzeba byłoby pokrywać z innych źródeł. Energia ze słońca dobra dla gospodarstw rolnych czy domowych a nie dla aglomeracji miejskich.
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka pa... rozwiń
Avatar
NJS / 29 stycznia 2012 o 11:31
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
Avatar
Vika / 29 stycznia 2012 o 10:09
"Zielone płuca" odchodzą w przeszłość, interes góruje nad zdrowiem:(
Avatar
jon / 29 stycznia 2012 o 09:48
teraz jesteśmy suwerenni , co ?
Avatar
domel / 29 stycznia 2012 o 09:46
Dokładnie,wszystko w Polsce nie jest nasze-ten kraj już jest w dużej części pod zaborami
Avatar
puzio / 29 stycznia 2012 o 09:16
Panie redaktorku Puzio, zamieszcza Pan zdjęcia nie mając pojęcia kto jest na nim. Trochę rzetelności. Śledząc Pana twórczość tylko :MITY I FAKTY ....
Avatar
tadzu / 29 stycznia 2012 o 09:11
Z czego się głupcze cieszysz że obcy kapitał będzie zarabiał krocie a wam rzucą ochłapy,ktoś kiedyś nazwał z zaborców Polski polska świnia.
Avatar
Dorota / 29 stycznia 2012 o 20:28
zdjęcia pomylone, Pan Wójta i Pana Burmistrza , kurier popraw się
Avatar
Lutek / 29 stycznia 2012 o 16:02
No tak .nowe żródła energii.Co z tego ,że blisko kopalni,ale ktoś musi czerpać z tego zyski-to nie jest kradzież tojest wyprowadzanie ,a na to nie ma odpowiedniego artykułu.Kradzież to jest śrubki i są na to odpow. artykuły,a na wyprowadzanie milionów mie ma.Jest na tomiasy demkoracja (wygrała)-aby nam się żyło lepiej-powiedział p. prezydent.No i ja wierzę wjego słowa-spełniają się nie którym żyje się lepiej- aaaallllee jaaak dłłuuugggoooo??g
Avatar
Y / 29 stycznia 2012 o 13:32
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
[/quote]

Swoją wypowiedział potwierdziłeś tylko to ,że nie masz najmniejszego pojęcia na temat produkcji energii. Tak jak kolega wyżej napisał nie zdajesz sobie sprawy jakie tereny musiałyby zajmować panele słoneczne aby wyprodukować energię równą energii produkowanej przez typową elektrownię węglową. Dlaczego nie mamy korzystać z daru natury jaki posiadamy?? Bo obce państwa lobbują za inną energią ponieważ nie mają takich zasobów węgla jak Polska??
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka pa... rozwiń
Avatar
do NJS / 29 stycznia 2012 o 12:42
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
[/quote]

z tymi elektrowniami fotowoltaicznymi nie tak różowo jakbyś myślał ... wiesz ile terenu musiałyby zając panele słoneczne, żeby zrównać moc z taką elektrownią na węgiel? a co jakby było 2 tyg bez słońca? zapotrzebowanie na energie trzeba byłoby pokrywać z innych źródeł. Energia ze słońca dobra dla gospodarstw rolnych czy domowych a nie dla aglomeracji miejskich.
[quote name='NJS' timestamp='1327833094' post='589770']
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka pa... rozwiń
Avatar
NJS / 29 stycznia 2012 o 11:31
Idiotyzm do kwaratu, wydobywać węgiel po to aby go spalić!!!. Niemcy w latach 30-tych z węgla produkowali benzynę( w Policach k/Szczecina).Mamy tony słomy , krzaków, otrąb,ziarna i to należy palić aby uzyskać energię.A poza tym mamy SŁOŃCE które daje nam energię za darmo!!!. Elektrownie fotowoltaiczne tu jest przyszłość!!!!!.
Dość bałwochwalstwa, że Bogdanka to sukces(?)Bogdanka to wielka paranoja.Proszę pojechać tam kiedyś i obejrzeć okolice a przekonacie się sami.
Avatar
Vika / 29 stycznia 2012 o 10:09
"Zielone płuca" odchodzą w przeszłość, interes góruje nad zdrowiem:(
Avatar
jon / 29 stycznia 2012 o 09:48
teraz jesteśmy suwerenni , co ?
Avatar
domel / 29 stycznia 2012 o 09:46
Dokładnie,wszystko w Polsce nie jest nasze-ten kraj już jest w dużej części pod zaborami
Avatar
puzio / 29 stycznia 2012 o 09:16
Panie redaktorku Puzio, zamieszcza Pan zdjęcia nie mając pojęcia kto jest na nim. Trochę rzetelności. Śledząc Pana twórczość tylko :MITY I FAKTY ....
Avatar
tadzu / 29 stycznia 2012 o 09:11
Z czego się głupcze cieszysz że obcy kapitał będzie zarabiał krocie a wam rzucą ochłapy,ktoś kiedyś nazwał z zaborców Polski polska świnia.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!